40 stopni goraczki-co mam robic????

Olka własnie zasnęła, ma 40 stopni. Dzis była lekarka, przepisała antybiotyk, paracetamol w czopkach….
No ale po tym paracetamolu temperatura nie spada jej wcale, a po ibumie obniża sie o pół stopnia :((
Próbowałam ją ochładzac chłodnym ręcznikiem ale nie pozwala, dostaje histerii.
Teraz śpi, podałam jej ibum, strasznie się martwię 🙁

Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

16 odpowiedzi na pytanie: 40 stopni goraczki-co mam robic????

  1. Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

    O Jezu! W czopkach to powinien zadzialac ino mig! Kurcze, moze daj z pol godzinki na zadzialanie. Ja sie przebudzi teraz to zmierz jej temperature i zobacz. Jak nie spada to wsadz ja do chlodnej wody do wanny i dzwon do tej doktorki.
    Oj, mam nadzieje, ze jednak czopek i syrop zadziala. Jakies cholerstwo teraz lata w powietrzu. Kuba tez goraczkowal, gil do pasa, Zuza wczoraj tez byla ciepla (na szczescie przeszlo juz), szwagierka zapalenie oskrzeli, maz grypa….

    Kubuś 10m i Zuzia 29m

    • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

      Cześć Aniu! Przede wszystkim bardzo Ci współczuję, bo wiem, jak to jest, kiedy dziecko ma 40 st., a Ty nie wiesz, co masz zrobić. Kasia w zeszłym roku miała ok. 4 – 5 takich dni/nocy w których temp. sięgała 40 st. No ale to był jej pierwszy rok w żłobku, więc ciągle czepiały się jej jakieś choróbska. Dobrze, że była u Was pani dr. A co zdiagnozowała? Bo nie napisałaś. Jeśli chodzi o zbijanie temp. to najskuteczniejsze są kąpiele. Najpierw wkłada się dziecko do prawie takiej temperatury wody, jaką ma dziecko. Ale ja myślę, że w Waszym przypadku wystarczy 38,5 st. Potem wodę się schładza (albo pozwala, by sama wystygła) do ok. 37 st. Wraz z tym spada temperatura. Podawaj dużo płynów. Ja podawałam Nurofen i Eurespal. Kasia też nie dawała sobie robić okładów, więc stosowaliśmy kąpiele – nawet nocą. Napisz, co u Was. Jak coś mądrego mi się jeszcze przypomni, to dam znać. Trzymajcie się. Dużo zdrówka dla Oli!

      Dorota+Kasia 14.02.03

      • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

        Skoro lekarz ją obejrzał, na pewno będzielepiej, antybiotyk zacznie działać, gorączka spadnie. Ada jak miała 3 dniówkę to tylko ibum jej nieznacznie pomagał, paracetamol nic nie dawał, a okłady robiłam jej na siłę, na główkę i brzuch, troszkę też schładzały. Myślę że w nocy możesz ja sprawdzić i znów podac coś na zbicie temperatury…Zdróweczka!

        MY:)
        ps.friko.pl

        • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

          Aniu! Jeśli Ola ma coś wirusowego, to antybiotyk tylko osłabi małą, a nic nie pomoże. No, ale to pewnie wiesz…

          Dorota+Kasia 14.02.03

          • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

            Czopa dawałam o 18, nic nie dał :(((

            Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

            • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

              W sumie to nie wiem co zdiagnozowała…grypsko…..dała antybiotyk, nowy jakis takiego Olka jeszcze nie miała. Nie znosi go dobrze, jak jej dałam o 16 1 dawke to potem chodziła i płakała że ma brzydko w buzi i strasznie sie slinieła……

              Co do kapieli wiem że pomagaja, ale ja nie mam termometru kapielowego, jak więc mam sprawdzic temp wody????

              Olka nie chce pic…bardzo mało pije….

              Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

              • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                U nas tez paracetamol w czopkach nic nie dawal, ibuprofen byl troche lepszy, ale nie bardzo. Moja lekarka, a takze babka z pogotowia, do ktorego dzwonil maz, poradzily zeby zamoczyc przescieradlo w letniej wodzie i owinac nim lezace dziecko i przykryc suchym duzym recznikiem. Mowili, zeby nie kapac, tylko tak wlasnie schladzac cialo. U nas pomoglo. Temperatura spadla o 9 kresek. Malgosia tez sie darla, ale trzeba bylo wybierac rzym lub krym, to normalne, ze dziecko placze, nie dosc ze sie zle czuje to jeszcze z nim wyrabiaja.
                Zycze szybkiego powrotu do zdrowia!

                Jane, Malgosia&Martinka

                • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                  Nie nie wiem…zdaje sie na lekarke…..skoro przepisała antybiotyk to pewnie konieczny……..

                  Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

                  • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                    podawaj czesto male ilosci wody, zeby sie nie odwodnila. My wlasnie z tego powodu dwa tygodnie temu wyladowalismy w szpitalu 🙁 No, ale Malgosia wymiotowala wszystko lacznie z woda. Ola Ci nie wymiotuje? Jesli tak, to podawaj wode z lodowki, ponoc taka zoladek lepiej toleruje.

                    Jane, Malgosia&Martinka

                    • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                      na taką wysoką gorączkę najlepsza jest pyralgina w czopku.
                      ja dawałam przy ostatniej wysokiej gorączce pół czopka.
                      pyralgina rewelacyjnie zbija.
                      jeśli chodzi o kąpiel, to tak jak napisała Dziunia, temperatura wody musi być taka jak ciało. nie mozna włożyć do chłodnej, bo może wystąpic szok termiczny.

                      mierz temperaturę co pół godziny. jak będzie rosnąć skontaktuj się z lekarzem.
                      nie martw się, dzieci często przy byle infekcji mają wysokie gorączki. Patryk miał kiedyś tylko katar i tem. 39,7.

                      Beata&Patryk(03.03.03)

                      • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                        Łokciem – wzorem naszych babć

                        Dorota+Kasia 14.02.03

                        • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                          a co jej jest oprócz gorączki?
                          pytam bo sie zastanawiam czy antybiotyk jest sens podawać…
                          bo jesli to tylko gorączka, to nie podałabym antybiotyku, a jedynie czopek p/ goraczkowy…
                          paracetamol w czopkach – w aptece bez recepty – czopek 500g – 4 razy na dobe jak zajdzie koniecznosc…
                          dużo pić jej dawaj…

                          u nas rewelka jest pyralgina w czopkach (750mg), ale daj jednorazowo max pół czopka – do max4 razy na dobe…
                          ale pyralgina jest na recpte…
                          wduś jej jakiś syrop przeciwzaplany – moze masz Eurespal – łyzka 3razy dziennie…
                          albo Bactrim… – dawkuj 2xdz lyzka…

                          ale antybiotyku nie podawaj…

                          bruni i Filip 2,5roku

                          • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                            Jesli nadal bedzie goraczka…. mam nadzieje, ze juz nie ma 🙂 to do letniej wody i dolewac zimnej powoli… dziecko sie drze ale tempka spadnie i to dosc szybko…. nie jest to przyjemne dla nikogo ale w przypadku tak wysokiej temp. mysle, ze nie ma co sie cackac.

                            Buziale DZIEWCZYNY 🙂

                            Jagoda 2l. i 22.10.05.

                            • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                              Oprócz goraczki ma kaszel, katar, zapalenie gardła, zapalenie spojówek…więc uważam że lekarka miała racje przepisując antybiotyk…..

                              Eurespal u nas nie działa wogóle….
                              Paracetamol pod kazda postacia na moje dziecko równiez wcale nie działa…..jedynie ibuprofen ale na ta goraczke nawet on jest jakis mało skuteczny….

                              Jest troche lepiej……dziecko śpi….matka po 3 nieprzespanej nocy, pije kolejną kawe i zbiera sie do roboty…..ufffff

                              Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

                              • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                                Nam też pół czopka pyralginy przy gorączce bardzo pomaga.Eurespalu młoda nie tknie, za to rewalacyjny jest Ibufen.

                                • Re: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                                  Aniu – mam nadzieje ze dzis juz bedzie ok, ale…

                                  Paracetamol – jaka podajesz dawke – taka jak w ulotce? Nasze lekarka zawsze kaze dawac jakos wiecej, bo w ulotce sa normy apteczne, a ich lekarzy ucza jakos inaczej.

                                  Zbijanie temp. – dziewczyny chyba napisaly Ci juz wszystko, wymyslilam tylko ze mozesz sprobowac schladzac nadgarstki inicjujac zabawe ze to jakies bransoletki czy co w tym stylu.

                                  Picie – jesli kompletnie nic nie chce pic, to dawaj jej kostki lodu…. tez niby zabawa, a troche wody popije.

                                  Zdrowka!!!

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 40 stopni goraczki-co mam robic????

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general