6 lat naturalnie, 4xiui, 3xICSI – co jeszcze mogę zrobic?

Nadszedł czas bym załozyła własny watek, bo jakos tak niechcacy przyczepiłam sie kiedys do wątku LeeLoo i w zasadzie jej watek stał sie moim.
Wiekszosc forumek mi kibicujacych zna moja historię, jest ona długa, wyboista – obecnie to dla mnie walka z czasem, bo niestety lata lecą, a dziecka nadal brak 🙁 nie wiem ile sił jeszcze i ile lat bede bić sie z czasem, z natura i nie wiem czym tam jeszcze, by w koncu zostać mamą? moze to walka z wiatrakami, moze działam wbrew naturze i planom boskim, ale to egoistyczne podejscie do macierzyństwa jest tak silne, ze nigdy nie darowałabym sobie gdybym nie spróbowała wszystkiego.
Problem nasz lezy raczej po stronie mojego m, niestety słaba armia, choc ostatnio i ja dowiedziałam sie, ze moje AMH nie jest powalajace, tj. 1,2. Cóz, po 11 latach małzenstwa, po w zasadzie 6 latach regularnego współzycia i starań, zdecydowalismy sie pójsc do kliniki leczenia niepłodnosci – do Invimedu w Warszawie. Tam okazało sie, ze raczej naturalnie nie zajdziemy wiec po kilku miesiacach przygotowan podeszlismy do inseminacji – i tak 4x bez zadnego rezultatu. Wóczas przyszedł czas na decyzje o ivf. Własciwie to nie było sie nad czym zastanawiac, decyzja zapadła natychmiast. I tak było podejscie 1e – zonk, criotransfer – zonk; stymulacja do kolejnego ivf, bo moich mrozaków starczyło na 1 crio, 1y transfer – jest ciaza – beta pieknie rosnie, dochodzi do 142. Pełnia szczescia i… w koncu leci 🙁 wracam jednak, choć zdruzgotana, po moje mrozaki. Kolejne crio – niestety biochemia – beta urosła tylko do 12. W invimedzie został mi jeden eskimosek – kiedys po niego wróce… zapada decyzja o zmianie kliniki i tak trafiamy do nOvum. Na poczatku mnóstwo badan, w koncu dochodzimy do stymulacji i tak 9 maja br miałam punkcje, pobrano mi 14 oocytów, z czego 11 dojrzałych, a zapłodoniło sie 8. Dzis juz 2 są ze mną, pozostałe 6 musi poczekac.
Moje zycie w ostatnich 3 latach jest ciagłą walką, nie tam żadną heroiczną, nie pełną patosu – ot, walką o szczęście, którego mam nadzieje kiedys dosięgnąc. Za 2 tygodnie test ciązowy 🙂

Strona 11 odpowiedzi na pytanie: 6 lat naturalnie, 4xiui, 3xICSI – co jeszcze mogę zrobic?

  1. znowu mam full wątpliwosci, a na bete boje sie pojsc
    no i co ja mam ze sobą zrobic?
    w nocy pobolewał mnie @owo brzuch – byłam pewna, ze przylezie, ale nie przylazła. Mimio to niepewnie nadal sie czuje. lykam sobie nospe, bardzo mnie nie ćmi, ale jakos dziwne mam przeczucie
    poza tym gdybym choc z jeden objaw jakis miała, np. bolace UU, kawowstret, cokolwiek… a tu nic do tego przesladuje mnie ostatnia wizyta u Wojewódzkiego i jego bardzo niepewna i zmartwiona mina 🙁
    ech….

    • Zamieszczone przez Ronda
      znowu mam full wątpliwosci, a na bete boje sie pojsc
      no i co ja mam ze sobą zrobic?
      w nocy pobolewał mnie @owo brzuch – byłam pewna, ze przylezie, ale nie przylazła. Mimio to niepewnie nadal sie czuje. lykam sobie nospe, bardzo mnie nie ćmi, ale jakos dziwne mam przeczucie
      poza tym gdybym choc z jeden objaw jakis miała, np. bolace UU, kawowstret, cokolwiek… a tu nic do tego przesladuje mnie ostatnia wizyta u Wojewódzkiego i jego bardzo niepewna i zmartwiona mina 🙁
      ech….

      po tym co przeszłas to ja tez bym fisiowała,wiesz co to jest podswiadomosc?! Własnie Twoje komórki walczą 😉 ( dodam szare)

      Kochana za nie przylezienie

      byłas u kubby wojewódzkiego? w programie

      • Zamieszczone przez Ronda
        znowu mam full wątpliwosci, a na bete boje sie pojsc
        no i co ja mam ze sobą zrobic?

        Ja bym poszła na betę…zeby wiedziec, zeby dzwonic do lekarza czy jakis dodatkowych leków nie trzeba itp.

        trzymam i zostawiam:

        • Zamieszczone przez Mamroć
          Ja bym poszła na betę…zeby wiedziec, zeby dzwonic do lekarza czy jakis dodatkowych leków nie trzeba itp.

          trzymam i zostawiam:

          no to łykam 😀
          no rozum tez mi to podpowiada, ale serce drży

          • Zamieszczone przez Gaga.
            po tym co przeszłas to ja tez bym fisiowała,wiesz co to jest podswiadomosc?! Własnie Twoje komórki walczą 😉 ( dodam szare)

            Kochana za nie przylezienie

            byłas u kubby wojewódzkiego? w programie

            no tam mnie jeszcze nie było

            • Zamieszczone przez Ronda
              no tam mnie jeszcze nie było

              no jeszcze ale to kwestia czasu 😉

              wiesz co Mamro ma rację (chyba) po co się katowac i zadręczac?! no chyba że jestes taka wytrwała i cierpliwa bo ja z narwanców

              • Zamieszczone przez Ronda
                no to łykam 😀
                no rozum tez mi to podpowiada, ale serce drży

                To w tych sprawach się raczej ROZUMEM nalezy kierować.
                Serce to ci bedzie drzalo codziennie az do 18-tych urodzin dziecka… A nawet jeszcze pozniej bo jak bedzie mialo 35 to tez bedzie pikawa czasem skakac 😉

                I tak powaznie – rozumiem watpliwosci… Ale ja bym wlasnie kierowala sie rozumem – dupka czy inne takie bierzesz?
                Jesli nie – moze lekarz od razu zleci suplementacje zeby pomoc…?

                • Zamieszczone przez Mamroć
                  To w tych sprawach się raczej ROZUMEM nalezy kierować.
                  Serce to ci bedzie drzalo codziennie az do 18-tych urodzin dziecka… A nawet jeszcze pozniej bo jak bedzie mialo 35 to tez bedzie pikawa czasem skakac 😉

                  I tak powaznie – rozumiem watpliwosci… Ale ja bym wlasnie kierowala sie rozumem – dupka czy inne takie bierzesz?
                  Jesli nie – moze lekarz od razu zleci suplementacje zeby pomoc…?

                  akurat dupka nie biore, za to łykam i zakładam luteine, biore tez encorton, estrofem, acesan i jeszcze robie sobie zastrzyki z frexiparine
                  chyba masz racje, zobacze jak sie sprawa rozkreci – znaczy w sensie czy @ sie rozkreci bo znowu mnie ćmi

                  • Rondzia nie każda ciąża ma objawy tak wcześnie 🙂

                    Trzymam kciuki za powodzenie

                    • swieża porcyjka ze slonecznej wlkp

                      • Ronda mnie cmi nadal objawow typu bolace UU i mdlosci wlasnie od wczoraj sie pojawily a dodam ze jestem 6 tc wiec masz jeszcze czas na tego typu objawy 🙂

                        no i warszawskie dolaczaja 😉

                        cala Polska, cały świat kciuka Rondzi !!!!!!!!!

                        • Zamieszczone przez bambamek
                          Ronda mnie cmi nadal objawow typu bolace UU i mdlosci wlasnie od wczoraj sie pojawily a dodam ze jestem 6 tc wiec masz jeszcze czas na tego typu objawy 🙂

                          no i warszawskie dolaczaja 😉

                          cala Polska, cały świat kciuka Rondzi !!!!!!!!!

                          i jak tu sie nie usmiechnąć 😀

                          wkurza i stresuje mnie to ćmienie

                          • Zamieszczone przez kulkaMM
                            swieża porcyjka ze slonecznej wlkp

                            moje rejony

                            • Zamieszczone przez ŻoŻo
                              Rondzia nie każda ciąża ma objawy tak wcześnie 🙂Trzymam kciuki za powodzenie

                              wiem, ale moja ewentualna mogłaby mieć

                              • Wschód też się przyłącza

                                To jak czekasz do piątku czy zrobisz jutro, żeby dla odmiany denerwować sie czymś innym – np. ile urośnie

                                Będzie dobrze

                                • Zamieszczone przez M&
                                  Wschód też się przyłącza

                                  To jak czekasz do piątku czy zrobisz jutro, żeby dla odmiany denerwować sie czymś innym – np. ile urośnie

                                  Będzie dobrze

                                  tego jeszcze nie wiem nie stresuj mnie kobito
                                  poza tym cos czuje, ze to ćmienie to poczatek konca

                                  • Rondzia moze troched optymizmu:Nie nie::Nie nie: nadrabiamy za Ciebie, ale swój wkłąd tez musisz mniec tez wlkp?

                                    • Zamieszczone przez kulkaMM
                                      Rondzia moze troched optymizmu:Nie nie::Nie nie: nadrabiamy za Ciebie, ale swój wkłąd tez musisz mniec tez wlkp?

                                      tez Wlkp 🙂
                                      no łatwiej byłoby gdyby nie to ćmienie
                                      kurcze no, głupio mi gdy widze jak Wy mi kibicujecie i wierzycie w moją ciąże, wiec ok – bedzie dobrze 😉

                                      • Ronda i ja mocno zaciskam

                                        • Zamieszczone przez ty-gry-sek
                                          Ronda i ja mocno zaciskam

                                          a fluidy to gdzie?

                                          Znasz odpowiedź na pytanie: 6 lat naturalnie, 4xiui, 3xICSI – co jeszcze mogę zrobic?

                                          Dodaj komentarz

                                          Angina u dwulatka

                                          Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                          Czytaj dalej →

                                          Mozarella w ciąży

                                          Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                          Czytaj dalej →

                                          Ile kosztuje żłobek?

                                          Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                          Czytaj dalej →

                                          Dziewczyny po cc – dreny

                                          Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                          Czytaj dalej →

                                          Meskie imie miedzynarodowe.

                                          Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                          Czytaj dalej →

                                          Wielotorbielowatość nerek

                                          W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                          Czytaj dalej →

                                          Ruchome kolano

                                          Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                          Czytaj dalej →
                                          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                          Logo
                                          Enable registration in settings - general