7 miesięcy i nie siedzi

Dziewczyny, mój Mały ma 7 miesięcy i jeszcze nie siedzi. Martwi mnie to. Fakt że jak siedzi w wózku lub w bujaczku kiedy oparcie jest trochę podniesione to uda mu się czasami usiąść nie opierając pleców. Poza tym musi mieć jakieś podpórki pod łokcie. Ale sam ni w ząb nie chce siadać, równowagi tez nie utrzymuje siedząc bez podpórek. Nie wiem czy się martwić czy biec do lekarza. A lekarzy MAM JUŻ DOŚĆ!!!!! Ale to odrębny temat.
Napiszcie jak to było u Waszych dzieciaczków?

19 odpowiedzi na pytanie: 7 miesięcy i nie siedzi

  1. Zamieszczone przez tokoferolka
    Dziewczyny, mój Mały ma 7 miesięcy i jeszcze nie siedzi. Martwi mnie to. Fakt że jak siedzi w wózku lub w bujaczku kiedy oparcie jest trochę podniesione to uda mu się czasami usiąść nie opierając pleców. Poza tym musi mieć jakieś podpórki pod łokcie. Ale sam ni w ząb nie chce siadać, równowagi tez nie utrzymuje siedząc bez podpórek. Nie wiem czy się martwić czy biec do lekarza. A lekarzy MAM JUŻ DOŚĆ!!!!! Ale to odrębny temat.
    Napiszcie jak to było u Waszych dzieciaczków?

    Nie siada sam czy nie potrafi siedzieć jak go posadzisz? Pytam bo to dwie odrębne sprawy. Zazwyczaj dziecko siada samodzielnie dopiero jak raczkuje więc nie widzę powodu do zmartwień. Z sadzaniem dziecka nie ma co się spieszyć, najlepiej jak samo opanuje tą czynność w odpowiednim dla siebie czasie. Wg mnie nie masz o co się martwić. Martwić mogę się ja – mój maluch ma 10 miesięcy i też nie potrafi siadać, ale on jest pod opieką poradni rehabioitacyjnej i to nie z tego powodu że w wieku 7 miesięcy nie siedział 🙂

    • tokoferolka zapewniam się że niemasz się co martwić,każde dziecko rozwija się w swoim tempie,i jedno siedzi jak ma 6 m a inne jak ma 10m. Tak samo jak jedno chodzi jak ma 9 m a inne w wieku 1,5 roku to jest wszystko w normie. Moja córka siedziała w wieku 6 m ale chodzic zaczeła jak miała rok i miesiąc i nie raczkowała.
      Dziecko to nie komputer że będzie chodziło tak jak go zaprogramujesz.

      • A raczkuje?
        Sporo dzieci uczy się siedzieć i siadać po raczkowaniu. Ja bym go raczej nakierowywała właśnie na raczkowanie, pełzanie, a nie na siadanie, a już z pewnością nie zmuszaj go do siedzenia skoro sam usiąść nie potrafi.
        I dodam, że 7 miesięcy to nie tak dużo 🙂

        • a ja mam pytanie czy twój maluch raczkuje albo pełza, bo to jest tak jak mi wytłumaczyła moja pediatra jeśli maluch zaczął pełzać zanim zainteresował się siadaniem i załapał ze tak może się dostać tam gdzie chce i pozałatwiać swoje sprawy to nie jest zainteresowany trenowaniem statycznej pozycji siedzącej

          obie moje córki pełzały i raczkowały jak szalone od piątego miesiąca, starsza usiadła jak miała skończone osiem miesięcy, młodsza ma siedem i wogole nie jest zainteresowana przybieraniem tej pozycji bo całymi dniami zasuwa z pokoju do pokoju pełzając albo raczkując, poprostu nie ma czasu na siadanie

          siedem miesięcy – ani bym się nie przejmowała ani tez sama nie sadzała:Nie nie:bo można krzywdę zrobić obciążając kręgosłup, który nie dojrzał jeszcze do tego skoro sam nie siada i dałabym jeszcze co najmniej trzy miesiące i trzymała

          • A ja bym skonsultowała się z neurologiem.
            My tu lekarzami nie jesteśmy i nie znamy Twojego dziecka wiec tak naprawdę nic oprócz wizyty u specjalisty Ci nie doradzimy.

            Ps. Nie piszę tego, bo uważam że coś zlego/dobrego się dzieje, ale mysle ze nasze dzieci sa dla nas zbyt duzymi Skarbami, zeby ryzykować niewiedzą.

            • Nie ma takiej potrzeby. Ja tak samo sie bałam jak ta Pani. Jesteśmy pod opieką neurologa ale ona powiedziała , że dziecko jak jie siedzi to wlasnie ok. Jak 9 msc będziemy miały około 9 oczywiście to nasza córeczka powinna siadac. Wcześniej to nawet gorzej dla niedojrzalego kręgosłupa.

          • nie sadzalam mojego syna.
            usiadl sam jak mial 7,5. no i od tej pory stala sie to jego ulubiona pozycja 🙂
            7 miesiecy to nie jest duzo, ma jeszcze czas.
            ale jesli cos Cie niepokoi to skonsultuj z lekarzem.

            • Zamieszczone przez dąbro7
              a ja mam pytanie czy twój maluch raczkuje albo pełza, bo to jest tak jak mi wytłumaczyła moja pediatra jeśli maluch zaczął pełzać zanim zainteresował się siadaniem i załapał ze tak może się dostać tam gdzie chce i pozałatwiać swoje sprawy to nie jest zainteresowany trenowaniem statycznej pozycji siedzącej

              Nie pełza ani nie raczkuje. Obraca sie jedynie z plecków na brzuszek i odwrotnie. A jak juz jest na brzuszku i nie może czegoś dosięgnąć to po prostu wrzeszczy w niebogłosy. U neurologa byliśmy jak miał 3 miesiące, bo głowę skręcał tylko w jedną stronę. Pani neurolog stwierdziła że nie widzi żadnych nieprawidłowości. Czy to mogło się z czasem zmienić?

              • Nasz Maciek najpierw, gdzieś koło 8 miesiaca, zaczął raczkowac, później wstawać, później chodzić a jak już chodził, to dopiero nauczył się siedzieć. Tez biegaliśmy po neurologach, bo po vacum balismy się, że coś jest nie tak jak powinno, a on jak widać tylko kolejność zmienił.
                Spokojnie; pozdrawaim

                • Nie masz się czym martwić…
                  Dziecko w wieku sześciu czy siedmiu miesięcy posadzone przez nas na krótko może przez chwilę utrzymać równowagę – ale nie znaczy to, że samo już siedzi. Prawidłowo rozwijające się niemowlę zaczyna samo siadać dopiero około ósmego miesiąca.
                  Pozdrawiam

                  • Tokoferolka jak widzę mamy dzieciaczki w podobnym wieku 🙂 (chociaż Twój suwaczek pokazuje jakby co innego niż podpis pod nim ;)) Moja mała też jeszcze nie siedzi sama choć radośnie i uparcie dąży do tego. Z tego co wiem i co miałam z poprzednią córcią to najpierw czeka nas faza siedzenia bez podparcia plecków ale z podparciem z przodu na rączkach, a dopiero od tego wyjście do łapania równagi bez podpierania i samodzielnego siedzenia.
                    Spokojnie więc, nie rób niczego na siłe i sie nie martw. Przyjdzie im na siedzenie pora. Jeszcze się w życiu nasiedzą. 😉

                    Pozdrawiam ciepło!

                    • Zamieszczone przez tokoferolka
                      Nie pełza ani nie raczkuje. Obraca sie jedynie z plecków na brzuszek i odwrotnie. A jak juz jest na brzuszku i nie może czegoś dosięgnąć to po prostu wrzeszczy w niebogłosy. U neurologa byliśmy jak miał 3 miesiące, bo głowę skręcał tylko w jedną stronę. Pani neurolog stwierdziła że nie widzi żadnych nieprawidłowości. Czy to mogło się z czasem zmienić?

                      ja bym siedzenie odpuściła i mobilizowała do pełzania a potem do raczkowania, ćwiczenia które dziecko wykonuje leząc na brzuszku są genialne i dają podstawy aby mogło trzymać pion bo tak naprawdę to kręgosłup trzymają mięśnie, które trzeba wzmocnić

                      połóż dziecko na podłodze a w zasięgu wzroku ale nie raczek porozkładaj super ciekawe przedmioty, z punktu widzenia dziecka takim przedmiotem może być wszystko nawet kolorowa gazeta i nie podawaj mu choćby się dopominało
                      myślę, ze prędzej czy później wystartuje do tych zdobyczy

                      • B najpierw turlał się jak szpulka, potem czołgał, potem raczkował potem wstał a na końcu usiadł (umiejętność wstawania i siadania posiadł w 10 miesiącu) nigdy nie sadzałam jak usiadł sam dopiero sadzałam w spacerówce, krzesełku do karmienia nie obciążałam kręgosłupa, ale i nie martwiłam się (B był zbadany przez ortopedę i neurologa) ruszył sam na nogach jak miał rok miesiąc i dwa tygodnie ale był duży wzrost 97 waga ok 75 centyl,
                        nie sadzaj jeśli cię coś niepokoi idź do lekarza

                        • Zamieszczone przez BlackSun
                          chociaż Twój suwaczek pokazuje jakby co innego niż podpis pod nim 😉

                          OOO faktycznie suwaczkowi się pomyliło:) A było dobrze. hehe.

                          • Zamieszczone przez dąbro7

                            połóż dziecko na podłodze a w zasięgu wzroku ale nie raczek porozkładaj super ciekawe przedmioty, z punktu widzenia dziecka takim przedmiotem może być wszystko nawet kolorowa gazeta i nie podawaj mu choćby się dopominało
                            myślę, ze prędzej czy później wystartuje do tych zdobyczy

                            Tak robię juz od dawna ale jedyne co robi jak nie może czegoś dosięgnąć to histeria. Za długo go tak nie przetrzymam bo czasami na bezdech mi wchodzi:( Nerwus straszny.

                            • Zamieszczone przez agago
                              B najpierw turlał się jak szpulka, potem czołgał, potem raczkował potem wstał a na końcu usiadł (umiejętność wstawania i siadania posiadł w 10 miesiącu) nigdy nie sadzałam jak usiadł sam dopiero sadzałam w spacerówce, krzesełku do karmienia nie obciążałam kręgosłupa, ale i nie martwiłam się (B był zbadany przez ortopedę i neurologa) ruszył sam na nogach jak miał rok miesiąc i dwa tygodnie ale był duży wzrost 97 waga ok 75 centyl,
                              nie sadzaj jeśli cię coś niepokoi idź do lekarza

                              Ja juz sadzam w foteliku do karmienia bo bardzo ładnie je łyżeczką, w spacerówce też już jeździ bo w gondoli troszkę ciasno już było, a poza tym w dzień musi spać w wózku – inaczej nie zaśnie. Oczywiście oparcia są pod kątem.

                              • Zamieszczone przez tokoferolka
                                Dziewczyny, mój Mały ma 7 miesięcy i jeszcze nie siedzi. Martwi mnie to. Fakt że jak siedzi w wózku lub w bujaczku kiedy oparcie jest trochę podniesione to uda mu się czasami usiąść nie opierając pleców. Poza tym musi mieć jakieś podpórki pod łokcie. Ale sam ni w ząb nie chce siadać, równowagi tez nie utrzymuje siedząc bez podpórek. Nie wiem czy się martwić czy biec do lekarza. A lekarzy MAM JUŻ DOŚĆ!!!!! Ale to odrębny temat.
                                Napiszcie jak to było u Waszych dzieciaczków?

                                A po co ma siedzieć? Moi (żaden) z tym wieku nie siadał więc i nie siedział – bo nie sadzałam. Szymo zaczął siedzieć i siadać po ukończeniu bodajże 10 m-ca. Wcześniej przeszedł etap pełzania, wstawania, raczkowania dokładnie w takiej kolejności. Był pod opieką neurologa i lekrka nie widziała w tym nic złego. Co więcej w pewnym momencie wyprzedził swoich rówieśników o jakieś 2 miesiące (słowa lekarki).
                                Mat ma 9,5 m-ca i nie mogę się nadziwić, że od jakiegoś czasu siada i potrafi siedzieć. Rzadko wykorzystuje tę umiejętność. I bardzo dobrze. Najchętniej raczkuje i to jest dla mnie ważne. Niechby tak poraczkował jak najdłużej…

                                • Moj siedzi i nie raczkuje. Sam zaczal siadac juz jakis czas temu. potrafi nawet “wystartowac” do raczkowania, albo zrobic kilka krokow po jakas zabawke i spowrotem usiasc. Hm… wlasciwie to on zbiera mi sie do chodzenia zamiast do biegania na czworakach!
                                  Nie masz sie czym martwic, moj to nie ulezy za dlugo ani na plecach ani na brzuszku i dopiero mam tragedie bo szkoda mi jego kregoslupka:(

                                  • Zamieszczone przez tokoferolka
                                    Ja juz sadzam w foteliku do karmienia bo bardzo ładnie je łyżeczką, w spacerówce też już jeździ bo w gondoli troszkę ciasno już było, a poza tym w dzień musi spać w wózku – inaczej nie zaśnie. Oczywiście oparcia są pod kątem.

                                    tez ładnie jadł łyżeczką ale karmiłam w leżaczku w pozycji pół leżącej (coś jak w foteliku samochodowym) spacerówka rozkładała mi się do pozycji leżącej i tak woziłam
                                    dziecko jak jest gotowe to samo usiądzie, jeżeli się bardzo martwisz to lepiej idź do lekarza to będziesz wiedziała czy potrzebne sa cwiczenia czy masz dziecku dać spokój

                                    • Spoko- mój młodszy syn usiadł, jak mial 8mies.
                                      A potem w ciągu mies. wstał i poraczkował:)

                                      Znasz odpowiedź na pytanie: 7 miesięcy i nie siedzi

                                      Dodaj komentarz

                                      Angina u dwulatka

                                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                      Czytaj dalej →

                                      Mozarella w ciąży

                                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                      Czytaj dalej →

                                      Ile kosztuje żłobek?

                                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                      Czytaj dalej →

                                      Dziewczyny po cc – dreny

                                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                      Czytaj dalej →

                                      Meskie imie miedzynarodowe.

                                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                      Czytaj dalej →

                                      Wielotorbielowatość nerek

                                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                      Czytaj dalej →

                                      Ruchome kolano

                                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                      Czytaj dalej →
                                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                      Logo
                                      Enable registration in settings - general