9-17 X 2010 – Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku

Dzień Dziecka Utraconego, który na świecie obchodzony jest 15 października, ma przypominać o problemach rodziców po stracie dzieci. Śmierć dziecka jest nadal tematem tabu w naszym społeczeństwie, co sprawia, że rodzice tracący dziecko pozostawieni są sami sobie, otoczeni ciężkim milczeniem, nieświadomi istnienia innych osób w podobnej sytuacji oraz miejsc, w których mogliby uzyskać pomoc.
Należy umożliwić rodzicom przeżywającym żałobę po stracie dziecka pokazanie innym swojej obecności. Niezmiernie ważna jest integracja rodziców, ich spotkanie, które może dać możliwość uzyskania wsparcia w niezwykle trudnym okresie.
Zapraszamy serdecznie rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku poronienia, w okresie okołoporodowym, w czasie dzieciństwa dziecka, także tych, których dziecko odeszło później. Śmierć dziecka jest bowiem zawsze przedwczesna, wbrew naturalnemu porządkowi, jest nie do przebolenia.
Po raz pierwszy organizujemy Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku. Pomysł powstał na grupie wsparcia dla rodziców po stracie dziecka przy Fundacji “Pomóż Im”. My, mamy uczęszczające na tą grupę, bardzo chciałyśmy upamiętnić nasze dzieci, bo nasze dzieci są, istnieją, a my bardzo je kochamy.
Opis wydarzeń znajduje się tutaj:

Zapraszam serdecznie,
Francesca,
Mama Wiktorii zm. 28.10.2009r.

1 odpowiedzi na pytanie: 9-17 X 2010 – Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku

amalka Dodane ponad rok temu,

Francesca, dla Wiktorii [*]
Pamiętamy…

Znasz odpowiedź na pytanie: 9-17 X 2010 – Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku

Dodaj komentarz

Polecam
Market BIEDRONKA
co Waszym zdaniem warto kupować w Biedronce? Jakie produkty polecacie :)
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
WKŁADKI LAKTACYJNE. pomóżcie
Mam pytanie odnośnie wkładek laktacyjnych. Jakiej firmy dostałyście wkładki w pudełku ze szpitala? Moje były rewelacyjne ale ja na samym początku zanim je wypróbowałam powyrzucałam opakowania a byłam z nich bardzo zadowolona a teraz
Czytaj dalej