9 miesięcy

cześć dziewczyny…czy wam też sie wydaje lub wydawało ze te 9 miesięcy oczekiwań bardzo sie dłuży…bo mi wydaje sie że 9 miesięcy to jest strasznie duzo….

pozdrawiam
chmurka(21.09)

13 odpowiedzi na pytanie: 9 miesięcy

  1. Re: 9 miesięcy

    Mi tez sie tak wydawało na poczatku :-))) Teraz jestem w 26 tyg i nie wiem kiedy to zleciało :-))) Ale wlasnie teraz, kiedy jestem juz gruuuuba i musze sie oszczedzac….to sie dopiero zacznie dluzyc :-((

    Marta i dwie fasoleczki

    • Re: 9 miesięcy

      To jest bardzo długo,ale ja cieszę się każdym dniem mojej ciąży.A jak juz poczuję dzidziusia to w ogóle bedę w niebie!

      Izka 24.08

      • Re: 9 miesięcy

        Na początku aż tak o tym nie myślałam…praca, dom, spotkania ze znajomymi itp. Jedynie o ciąży przypominały mi poranne pawie;)
        Teraz dopiero się dłuży…Jesczze jak jest się zupełnie sprawną i można “normalnie” żyć to OK, gorzej jak trzeba ograniczać swoją aktywność…

        KIKA210 + Adrianna
        10 czerwiec 2003

        • Re: 9 miesięcy

          ani sie obejrzysz jak minie, wiem to pos sobie. jeszcze tak niedawno 2 kreseczki na teście mnie zaskoczyły, a tu już niedługo dzidzia powita świat.

          Gosia i Zuza 20.04.2003

          • Re: 9 miesięcy

            mi sie strasznie dluzylo do 20tygodnia i wtedy sobie pomyslalam jeny to juz polowa i od tej pory jakos tak szybciej uciekaja te tygodnie (choc to dopiero 25 i jeszcze troche przede mna…..)

            Magda z maleństwem na 18.06

            • Re: 9 miesięcy

              Okres oczekiwania zawsze sie dluzy. Te 9 miesiecy przemijaja tak szybko, to jest moje doswiadczenie.

              Lalka
              termin 03.04.2003

              • Re: 9 miesięcy

                Oj tak!!! Mi tym bardziej że praktycznie od początku ciąży jestem na zwolnieniu ;-(( Oby do wiosny…. :-)))))

                • Re: 9 miesięcy

                  To jest chyba taka nasza przypadlosc. Nie mozemy sie doczekac dnia w ktorym zobaczymy swoje malenstwa. Ale tak naprawde to nie jest tak zle. Ja strasznie chcialam, teby juz byly swieta Bozego Narodzenia, bo wg moich obliczen juz wtedy mial sie stawac widoczny brzuszek, o styczniu nie wspominajac. A tu juz zaczal sie marzec. Grunt to miec zajecie, ja pracuje, czytam gazety o maluchach i z uporem maniaka chodze po sklepach z ubrankami i wozkami. I wiesz co? czas naprawde leci szybko. Uwazam, ze przegladajac te wszystkie sklepy mam wrazenie, ze o wiele lepiej orientuje sie co bedzie potrzebne no i jakie sa moje oczekiwania. Zycze ˝szybkich˝ 9 miesiecy i pozdr.

                  Ola K. (termin 11.06.2003)

                  • Re: 9 miesięcy

                    ja to jeszcze mam szkole normalnie 5 razy w tyogodniu to może jeszcze szybciej zleci 😛

                    papa

                    • Re: 9 miesięcy

                      Mnie czas jakoś szybko upływa.. szczegolnie ostatnio… może dlatego ze egzamin sie zbliża a ja wciaż mam klopot zeby sie nauczyc tak jak tego chcę… na samym początku ciąży czerwiec wydawał sie okropnie odległy… Nie mogłam sie doczekać brzuszka…ruchów dziecka… teraz mam to wszystko i może właśnie dlatego ze ciąża stała się bardzo widoczna i nie moge o niej zapomniec na chwilke bo dzidzius fikołkuje…teraz wydaje mi sie ze to juz naprawde blisko… czasem mam wrazenie ze nie zdaze ze wszystkim…pokoj zakupy… sporo tego jest… i czasem tak sobie myślę…ze jednak to jest w sam raz te 9 miesiecy…w sam raz zeby pierwsza euforia minęła…zeby powaznie zastanowic sie nad tym co sie zmieni w zyciu… zeby zdac sobie sprawe z nowej roli i móc sie przygotowac psychicznie do bycia matką… przyzwyczaić sie do lęków o dziecko…do radosci jaką daje to ze JEST… do troski o jego dobro… matka natura w tym przypadku się nie pomyliła… dobrze ze jest te 9 miesięcy

                      Weronka (termin 6.06.03)

                      • Re: 9 miesięcy

                        Tak, ale ja zaczynam to odczuwać dopiero teraz, gdy zaczynam za tydzień 8 miesiąc. Wcześniej- wręcz przeciwnie, jakoś szybciutko biegły mi dni. Pewnie jest to spowodowane coraz to większym brzuchem i mniejszą kondycją fizyczną. a poza tym już w przyszłym tyg. zamierzam iść na L4- aby móc zacząć wypoczywać, ale nie do ko,ńca. Zacznę robić z mężem pierwsze zakupy dla dzidzi, a przede wszystkim czeka nas remont!!! Jak ja to przeżyję? Zapowiada mi się niezły odpoczynek od pracy 🙂
                        Pozdrawiam, Justyna- mama majowa.

                        • Re: 9 miesięcy

                          Mi tez sie dluzy, a to dlatego ze od 23 tyg mam skrocona szyjke i musze sie oszczedzac Teraz to juz 37 tydzien no i wlasnie teraz to juz mi sie dluuuzy najbardziej zwlaszcza, ze straszyli porodem przedwczesnym a tu nic na porod sie nie zapowiada!!

                          Lali i Natalka(20.03.03)

                          • Re: 9 miesięcy

                            Czy się dłuży? Mi do tego stopnia, że kiedy się pytają w którym jestem miesiącu, to zamiast mówić np. obecnie 12 tydz., mówię, że jestem w 12 miesiącu (prawie jak słonica). A i tak bardzo późno się dowiedziałm o ciąży, bo w 7-8 tyg. Ale ja pracuję, mąż też, a do tego on jeszcze studiuje zaocznie, więc czas nam tak leci, że nie ma na nic czasu, więc może jakoś do września przeleci. Boję się tylko lata, bo podobno ma być długie i bardzo gorące. Ale trzeba to przetrzymać, bo jak prosiłam męża, żeby w czasie lata on ponosił Fasolkę w swoim brzuszku, to prawie się zgodził, tylko nie wpadliśmy na pomysł, jak ją przerzucić do niego. No cóż, jakoś trzeba sobie radzić i się rozśmieszać, żeby ten strasznie długi czas minął.

                            Mycha i Fasolka (13.09.-17.09.)

                            Znasz odpowiedź na pytanie: 9 miesięcy

                            Dodaj komentarz

                            Angina u dwulatka

                            Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                            Czytaj dalej →

                            Mozarella w ciąży

                            Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                            Czytaj dalej →

                            Ile kosztuje żłobek?

                            Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                            Czytaj dalej →

                            Dziewczyny po cc – dreny

                            Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                            Czytaj dalej →

                            Meskie imie miedzynarodowe.

                            Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                            Czytaj dalej →

                            Wielotorbielowatość nerek

                            W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                            Czytaj dalej →

                            Ruchome kolano

                            Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                            Czytaj dalej →
                            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                            Logo
                            Enable registration in settings - general