9 miesięczne dzieciaczki!!!!

hej…pisałyście co potrafią 6-7 miesięczne szkraby… A teraz może pochwalcie się jakie są posępy po kilku miesiącach:)

mój szkrabek teraz skończył 9 miesięcy:
-raczkuje od 2 tyg
– podnosi się na kolana
-kilka razy wstał sam na nóżki
– mówi: ta-ta, ba-ba, daj-daj, bam-bam, ma-ma, ne-ne… No i cały czas po swojemu ale nie wiem o co mu chodzi..hihihi
– pije z niekapka
-podaje cześć, robi pa-pa-pa, tu-tu-sroczka…oczywiście jak ma chęć
– siedzi na nocniku…udaje się zrobic siku i kopkę:):)
-sam siada
-je chrupki kukurydziane, wafelki od lodów

16 odpowiedzi na pytanie: 9 miesięczne dzieciaczki!!!!

  1. mój 7 lipca będzie miał 8 miesięcy

    -raczkuje od 2 tygodni
    -podnosi się na kolana od tygodnia
    -próbuje wstawać od 2 dni
    -mówi tata,mama,brrr (chyba chce powiedzieć brummm) bam,ej jada ale nie wiem o co tu chodzi mmm jak mu coś smakuje
    -pije z butelki ze smoczkiem,ale kilka dni temu dałam mu napić się z zwykłej butelki ale z dziubkiem i się nie oblał 🙂
    -zaczyna robić papa(od 3 dni) ale wczoraj w sklepie robił papa reklamówkom przy kasie hehe
    -sam siada
    -lubi jeść sam (chrupki,wafelki,bułki,biszkopty…) jak ja daję to nie chce i marudzi,a jak mu podam to weźmie do rączki i je
    -i coś co mi się bardzo podoba,bierze 2 zabawki do rączek i uderza jedną o drugą i mówi coś po swojemu-rozkoszny widok
    -otwiera szuflady i wyciąga wszystko
    -potrafi wyciągać szczebelki z łózeczka drewnianego(cwaniak widział jak je wyciagałam i odrazu próbował sam je wyciagnąć i co dziwne udało mu sie chwycić,pociagnąć w dół i wyjąć 🙂 ) ogólnie to bardzo szybko uczy się,naśladuje znakomicie,składaliśmy komodę i ja trzymałam prowadnice do szuflady mojemu facetowi,a on “przyszedł” gdy mnie nie było i zrobił to samo co ja 🙂

    • Moje chłopaki:

      – Raczkuja i na czworaka zasuwają

      – Chodza przy meblach

      – po shodach wchodzą

      – młodszy pokazuje raczke i jak sie poda zaraz śmiga do przodu ale staramy sie zeby nie chodzil za duzo;)

      – pija z butelki, czasem ze słomki

      – biszkopty, wafelki, jajecznice, chlebek, czasem od nas ziemniaczki, miesko jedza + słoiczki
      – mówią dada, baba
      – zaczynają reagować na imię

      – jak powiem “nie wolno” wiedzą o co chodzi spojrzą na mnie i dalej broją 😀

      • Zamieszczone przez M55

        – jak powiem “nie wolno” wiedzą o co chodzi spojrzą na mnie i dalej broją 😀

        hehe u Nas to samo,Kubusiowi spodobała sie suszarka na pranie,ale tylko gdy pranie jest rozwieszone,łapie ubrania i szarpie,na słowo “nie wolno” robi smutną minkę i znowu sięga do suszarki hehe

        • Malutka ma 9,5.

          Raczkuje coraz szybciej, pełza szybko
          sama siada
          wstaje na nóżki
          robi kroczki przy meblach – zaczyna
          Bardzo dużo mówi, buziaczek się nie zamyka:
          mama, tata, baba, lala(na siostre), kap (chlap), daj, daj to, am, naśladuje motor, auto: “brrr, rrr, wrrr, brrrym”, raruje ślicznie i głośno 🙂

          Je już prawie wszystko, uwielbia paluszki z makiem, chałke, wszystko zabiera i pożera

          Jeszcze mi się przypomniało odnośnie “nie wolno”. Mówię: “nie wolno” a mała: “nie?” i kręci głóką na boki. Strasznie to śmieszne 🙂

          • to bardzo ładnie jak już chodzi sobie,córa mojej koleżanki ma 7 miesięcy a na brzuszek się obróciła dopiero niedawno

            no i ja dopiszę do mojego prawie 8miesięczniaka,że zaczyna wstawać

            a chyba za często słyszy “nie” bo sam potrafi wypowiedzieć hehe ale nie wie do czego użyć,ale wie co znaczy

            • Dla mnie mała jest leniuszkiem, bo jej brat już sam chodził w tym wieku a siostra na 10 miesięcy.

              • Zamieszczone przez scarlet
                Dla mnie mała jest leniuszkiem, bo jej brat już sam chodził w tym wieku a siostra na 10 miesięcy.

                ale dziecko dziecku nie równe przecież i w końcu dziewczynka-chłopak,nie ma co porównywać córa koleżanki w 6 miesiącu dopiero się obróciła na brzuch,wczoraj skończyła 7 miesięcy i podniosła klatkę piersiową na prostych rączkach-i kto tu jest leniuchem

                • A jeszcze malutka robi sio jak coś lata, nawet do mnie dzisiaj sio powiedziała

                  Odkąd raczkuje dzieci bawią się z nią w pieska i na hasło daj głos mówi hau hau.

                  Mam filmik, ale kręcony komorka i slabo widać.

                  i jeszcze

                  • Moja się wychowuje z psem i nie szczeka….

                    • Zamieszczone przez Wasyl
                      Moja się wychowuje z psem i nie szczeka….

                      Może twój pies jest mało gadatliwy, bo moje dzieciaki akurat bardzo

                      • Zamieszczone przez scarlet
                        Może twój pies jest mało gadatliwy, bo moje dzieciaki akurat bardzo

                        Dokładnie, raczej bym się zdziwiła, gdyby pies gadał, a dziecko szczekało

                        • Sąsiedzi mieli gadatliwego psa, całe dnie ujadał a Olek jak go spotykał na klatce to była awantura, bo się odszczekiwał i drażnił psa

                          • Zamieszczone przez scarlet
                            Sąsiedzi mieli gadatliwego psa, całe dnie ujadał a Olek jak go spotykał na klatce to była awantura, bo się odszczekiwał i drażnił psa

                            A to akurat nie śmieszne, bo dla właściciela psa, to nie smieszne,kiedy dziecko drazni psa. Bo w razie czego, najgłupszego zarysowania, to “winien” jest właściciel psa. A nie nieodpowiedzialność rodziców, którzy na takie zachowanie dziecka pozwalają, bądź nawet się z tego cieszą.

                            • Absolutnie nie pozwalam!

                              • scarlet 2 filmik super,może taka fajna gaduła bo ma rodzeństwo szczekanie fajne

                                Kubulek nas zaskoczył

                                • Zuleczka też tylko ciągle stoi i próbuje łazić.

                                  Zuzia dużo mówi, bo i rodzeństwo rozgadane. U nas to zresztą chyba geny, bo Liwcia była pierwsza a też szybko i dużo gadała, tylko ona “r” nie mówiła do 4 roku życia.

                                  Znasz odpowiedź na pytanie: 9 miesięczne dzieciaczki!!!!

                                  Dodaj komentarz

                                  Angina u dwulatka

                                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                  Czytaj dalej →

                                  Mozarella w ciąży

                                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                  Czytaj dalej →

                                  Ile kosztuje żłobek?

                                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                  Czytaj dalej →

                                  Dziewczyny po cc – dreny

                                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                  Czytaj dalej →

                                  Meskie imie miedzynarodowe.

                                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                  Czytaj dalej →

                                  Wielotorbielowatość nerek

                                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                  Czytaj dalej →

                                  Ruchome kolano

                                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                  Czytaj dalej →
                                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                  Logo
                                  Enable registration in settings - general