Badania immunologiczne w Łodzi

Dzień dobry wszystkim! Cieszę sie, że Was znalazłam 🙂 ito dzięki Zwierciadłu
Własnie dzis rano się zarejestrowałam. Może na początek kilka słów o sobie: Mam 29 lat, małżeństwem jesteśmy ponad 5 lat, przeszłam 2 poronirnia (w 6 i 5 tygodniu), badania genetyczne, HSG, laparoskopię. Ostatnio mój cykl (po stymulacji Clostilbadgytem) był monitorowany na USG. Wszystko wygląda jak najbardziej prawidłowo – tzn: pęcherzyk wyrósłbył, pękł (przy endometrium 10) i znowu mam 2 tygodnie nadziei.
Skąd my to znamy, prawda?
Równocześnie dopiero teraz miałam zrobione PCT i wyobraźcie sobie, że po 3 godz. po stosunku nie było w próbce żywego plemnika! (acha, zapomniałam dodać, że badanie nasienia męża jest również O.K).
No i teraz wypadałoby udać się do Łodzi na „badani’a immunologiczne”. Przestudiowawszy to forum oraz forum na WP wyciągnęłam następujące wnioski – spóbowałam zebrać wszyskto „do kupy” (i proszę o uściślenie jeśli się mylę):
1. Jedynym miastem, w którym wykonują kompleksowe badania immunologiczne jest Łódź.
2. Ponieważ MLR wykonują tylko w środę rano należy się udać tam w środę rano (od której do której godziny robi se tam badania?)
3. Jedyną placówką, w której robią WSZYSTKIE badania jest Gynmed (czy ktoś mógłby podać mi aktualny numer telefonu do rejestracji?).
4. Wyniki odsyłają pocztą (trzeba im dać zaadresowaną kopertę ze znaczkiem) – jak długo się na nie czeka?
5. Po odebraniu wyników warto zapisać sie na wizytę do prof. Malinowskiego (nie wiem na jakiej podstawie, ale „ubzdurałam sobie”, że on przyjmuje pacjentki również w Gmnedzie – sprostujcie proszę, jeśli się mylę – czy ktoś mógłby zdradzić aktualny numer do rejestracji?)
6. Nie orientuję się ile kosztuje komplet badań – czy moglibyście podać aktualne ceny?
7. Które z badań wykonuje się również dla meżczyzn (chcemy za jednym zamachem zrobić kompleksowe badania dla nas obojga) i jakie są specjalistyczne badania immunologiczne wyłącznie dla mężczyzn?
8. O ile się orientuję Gymned nie ma strony WWW ani adresu e-mail?
Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć?
Wiem, że temat sie przewija kilkakrotnie tu i tam, ale dobrze byłoby mieć pełne zestawienie „co, jak i za ile”.
Czy ktoś mógłby mi udzielić tych informacji???
Z góry dziękuję za podpowiedzi.
A o stanie mojego ducha i o szczegółach „drogi przez mękę” napiszę w następnych notkach
Pozdrawiam serdecznie Jagusia

9 odpowiedzi na pytanie: Badania immunologiczne w Łodzi

malgosia Dodane ponad rok temu,

do Jagusi

Częśc Jaga. Strasznie mi przykro , ze poroniłaś. Jestem dumna z Twojego, przepraszam z Waszego uporu. Na pewno przyniesie on koknretne wymarzone rezultaty. Co do Łodzi, to myślę, ze powinnaś się zwrócić albo do Ewy P i rebasa ( oni oststnio byli u p. Malinowskiego), albo do AGI-ona też siedzi w temacie. Najlepiej napisz im prywatnie.Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie, Malgosia.

iwonkaa Dodane ponad rok temu,

Re: Badania immunologiczne w Łodzi

Podaję Ci aktualny telefon do Gymnedu: 042 6459275. Na dzień dobry warto zrobić dla kobiety badania na przeciwciała antykardiolipinowe(bo poroniłaś) i chyba IMK-Limfocyty. Te dwa kosztują jakieś 300 zł. Resztę najlepiej dowiedz się w rejestracji. Sorry, że tak mało info, ale jestem nieco kontuzjowana i bardzo ciężko jest mi pisać. Twój mąż może zrobić bad.na przeciwciała przeciw kmórkom Leydyga ALA, ale upewnij się, żeby niepotrzebnie nie wydawać pieniędzy. Na wyniki czekasz od 2 do 5 tygodni.
Buziaki

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: Badania immunologiczne w Łodzi

Dzięki Iwonka!!!
WIelkie dzięki – jutro przedzwonię i dowiem sie co i jak!!!
Nie powiem, zby kwestia pieniążków była mi obojętna, ale w tej chwili chodzi o czas. jakoś tak 2 razy się złożylo, że zachodziłam w ciąże, a ponieważ ten cykl był jak najbardziej prawidłowy, jajowód drożny – istnieje hipotetyczna możliwość zajścia w ciążę. I boję się, że znowu poronię. „Pękło” czwartek/piątek, więc do 5 tygodnia ciąży, kiedy wszystko „wygląda o.k.” miałabym teoretycznie jeszcze chwilkę czasu…
Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

aga10 Dodane ponad rok temu,

Re: Badania immunologiczne w Łodzi

Cześć Jaga,
Myślę, że prof. Malinowskim możesz przeczytać wiele na forum Gazety Wyborczej (nie wiem czy tam już byłaś, na wszelki wypadek podaję ścieżkę dostępu: gazeta.pl/zdrowie/niepłodność). W Twoim przypadku, poronień, może te badania i szczepienia immunologiczne dadzą upragniony efekt. Również na jednym z wątków w GW znajdziesz infor o innym immunologu z Poznania, którego jak do tej pory „testuje” na razie tylko jedna koleżanka i który podobno jest dużo bardziej kompetentny i kompleksowy. Ja mogę służyć info na temat Łodzi, bo miałam tam kilka razy MLR i kilka szczepień (na razie bez efektu, ale może to wcale nie z tego powodu) – jeśli chcesz napisz prywatnie lub „publicznie” – też odpowiem.

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: Do AGI10

Wielkie dzięki za serdeczność!
Bardzo będę wdzięczna jeśli odpowiesz na forum, może przyda sie to innym. Forum na GW czytałam, dowiedziałam się wiele o prof Malinowskim – wiele to znaczy o jego pracy, zasadach „wchodzenia” do pana doktora (np. „numerki 0” – kobiety w ciąży), ale jakoś nie dotarłam do informacji, GDZIE można się do p. Malinowskiego zarejestrowac (tylko,ze gabinet malo nowoczesny itp.) A poniewaz zbieram wszystkie mozliwe informacje wyruszając na podbój Łodzi i chciałabym załatwic wszystko „od ręki”, czy mogłabyś mi udzielić konkretnej informacji – tzn. adres i telefon?
Co do doktora „poznaniaka” jest więcej konkretów: nazywa się on Maciej Kurpisz i jego telefon (napisane, że aktualny) to 061 8233011 wew 202 (moze się komuś przyda). Do Gymnedu próbowałam się dziś dodzwonić bez powodzenia – 4 razy było zajęte, a aktualnie nikt nie odbiera (pewnie pracują do 15stej ?).
Co jeszcze „wiem” po przestudiowaniu obu forum?
Zarówno Gymned jak i Gameta sa przy ulicy Leszczyńskiej w Łodzi, odległe o jakieś 200 m (Gameta ma swoją stronę internetową [Zobacz stronę]), ale WSZYSTKIE badania robią w Gymnedzie – stąd kierunek – Gynmed.
Jak na razie wiem (dzięki Wam), że „muszę sobie zafundować” tzw. ACE, MLR i IMK-limfocyty, zaś mężowi badania na przeciwciała Leydyga ALA – chciałam to zweryfikować przez telefon, ale sie nie dodzwoniłam.
Może Wy powiecie (podpowiecie) jeszcze coś??? Z góry dziękuję :-).
Wymysliłam sobie, ze pójdę do prof. Malinowskiego dopiero z kompletem wyników – aby zoptymalizować tę drogę.
Mojego lekarza nie ma – urlopuje na całego, a ja przez ten czas chciałabym załatwić te badania…
Trzymajcie się dzielnie!!!
Jaga
P.S. Jak się właściwie poprawnie pisze nazwę: GYMNED, czy GYNMED – niby trywialne, ale nie wiem…

aga10 Dodane ponad rok temu,

Re: Do AGI10

Dokładnie nazywa się Gynemed; dokładnego adresu w tej chwili nie pamiętam, telefon pewnie znalazłaś, ale na wszelki wypadek: 042 645 92 75; najlepiej dzwonić po południu w poniedziałki, środy i czwartki, bo wtedy przyjmuje M. i zawsze jest ktoś w rejestracji. Żeby zapisać się do M. wystarczy wtedy zadzwonić. Jeśli chcesz iśc do M. z kompletem badań, to zrób sobie wcześniej MLR (w środy 9.30-10.30 nie trzeba się umawiać, tylko przyjechać na czczo oboje, upewnij się jeszcze w recepcji), na którego wynik czeka się 3 tygodnie. Ja oprócz tego miałam jeszcze badanie na ACA (miałam to robione zaraz po wizycie u M, ale spróbuj się umówić przed, bo też czeka się ok. 3 tygodni) i test LCT, na który trzeba się umówić (tel. 042 645 11 34, Zakład Immunologii Klinicznej CZMP, p. Ewa Głowacka) – robią też w środy razem z MLR. (Ten test LCT to test na obecność przeciwciał limfocytotoksycznych w surowicy krwi w reakcji z limfocytami partnera – wg mnie chodzi o to, że jeśli test MLR wskaże konieczność szczepień, to LCT pokazuje, czy mogą to być limfocyty męża czy trzeba szukać od innych dawców). Innych testów, np. IMK nie miałam i nie wiem co to jest – to co miałam (MLR, LCT, ACA) to były badania jakie mi wskazał M. na pierwszej wizycie, a później już były tylko szczepienia i co jakiś czas MLR, i znowu szczepienia itd. O cenach i zasadach na pewno doczytałaś na forum Gazety, ale jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości czy pytania, to wal, może będę umiała pomóc.
Pozdrawiam.

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: Do AGI10

Dzięki serdeczne Aguś!
Tak się składa, że będę musiała przesunąć wyjazd o cały tydzień (a pierwotnie planowałam wyjazd już jutro) – jestem obecnie bez żadnej szansy na urlop. Jak się dodzwonię do Gynemedu i dowiem co i jak, to dam znać.
Trochę martwię się o wyniki – dosyc długo się na nie czeka.
Ale – „co nagle to po diable”, trudno – trzeba się dostosować do bieżącej sytuacji…
Jeszcze raz serdecznie dziękuję – moze ktoś jeszcze miałby cos do dodania? Trzymajcie się dzielnie
Jaga

iwonkaa Dodane ponad rok temu,

Re: Badania immunologiczne w Łodzi

Cieszę się, że mogłam choć ociupinkę pomóc, ale zdaję sobie sprawę, że nie jestem lekarzem więc koniecznie przedzwoń do Gynemedu o więcej info. Ja opisałam Ci to, co mnie i mojemu mężowi zlecono, choć nigdy jeszcze niestety nie byłam w ciąży(w sumie diabli wiedzą, może byłam, bo zdarzyły mi się pozytywne testy).
Nie denerwuj się na zapas, bo z pewnością z następnej ciąży będzie dzidzia jak się patrzy!
Pozdrowionka.

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: Badania immunologiczne w Łodzi

No cześć Dziewczyny.
Właśnie jestem po Łodzi i pierwszych badaniach!
Byłam na wizycie u prof. Malinowskiego -sprawił bardzo pozytywne wrażenie. No i zafundował cały wachlarz badań na przeciwciała ACA (dla mnie i męża) ATA (i inne trzyliterowe na A..) w sumie kosztowały nas one na wejściu 960 zł. Poza tym 31 mamy MLR i LCT i muszę zrobić hormony oraz mikroabrazję pod koniec cyklu.
Więc duuuużo do roboty i pieniążków do wydania 🙂
Będę Was informować o nastepnych posunięciach – mam nadzieję, że badania wreszcie dadzą jakiś rezultat.
Trzymajcie się dziewczyny i powodzenia w dalszej walce

Znasz odpowiedź na pytanie: Badania immunologiczne w Łodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
witam
Czy któraś z szanownych koleżanek brała biogonadyl? To podobno powoduje lepsze jajeczkowanie. z powazaniem iza
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
witam po urlopie
witam Was kochane Co tam slychjac u WAS?mam nadzieje ze doibre rzeczy u mnie troche gorzej :(((((((((( jakos sie trzymam chociaz wczorajsza wizyta u mojej kolezanki i jej 6-cio tyg, synka odbila
Czytaj dalej