Badania prenatalne

Cały czas słyszę badaniach prenatalnych ale nie wiem co to jest i na czym polegają. Czy mozecie mi napisac cos an ten temat i od ktorego miesiaca sie je robi? Dziekuje

Iwa i Iskierka (04,07,2004) 🙂

nr gg 2185763

1 odpowiedzi na pytanie: Badania prenatalne

justa28 Dodane ponad rok temu,

Re: Badania prenatalne

Iwa!
Sprawa nie jest taka prosta. Są różne badania i poszukaj sobie w internecie albo w fachowej liter. W skrócie są to badania, które mają na celu zbadanie płodu w celu wykluczenia wad genetycznych. Wskazania do przeprowadzenia tego typu badań to:
– wiek matki powyżej 35 lat
– obecność w rodzinie chorób genetycznych lub nosicieli takich chorób
– poprzednie ciąże były nieudane lub są dziedzi z urazami okołoporodowymi
– inne czynniki np. kontakt z substancjami lub szkodliwymi materiałami będąc w ciąży ( oczywiście nie mówię tu np. o calgonie czy innych środkach chemicznych używanych w domu)

Ponadto każda kobieta ma prawo do zrobienia sobie takich badań jeśli chce.
Najczęściej jednak badania te są inwazyjne.
Tyle z mojej strony, jeśli cię to intetesuje dalej znajdż sobie odpowiednie strony albo po prostu porozmawiaj z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam
justyna i marcowe maleństwo

Znasz odpowiedź na pytanie: Badania prenatalne

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Dominisia OliSz kończy dziś roczek!!
Dla małej Dominiki wszystkiego naj naj najlepszego!! Bądź dalej tak grzeczna jak jesteś, często się uśmiechaj i czasem pozwól sobie obciąć paznokietki ;-)) Sto lar! Sto lat! Asia i Ola (10 m-cy!)
Czytaj dalej
Dla starających się
19 d.c.
Dziewiętnasty d.c. i wiecie czego boje się najbardziej? @ ok 21 grudnia i będzie mnie męczyła przez święta i każdy będzie pytał o dzidzie,a ja z tą wredną @ będę
Czytaj dalej