Badanie prolaktyny???

Bardzo proszę Was o pomoc. Jestem w drugim dniu cyklu i chciałabym zrobić sobie badania hormonalne. Na jakie hormony i w jakich dniach cyklu powinnam się zbadać aby rozpoznać dlaczego mam problemy z zajściem w ciążę? Bardzo proszę o pomoc. Staram się już siódmy miesiąc. Dodam, że przez ostatni rok miałam dużo stresu i pewnie to jest główny powód mojego problemu. Pozostałe rzeczy są u mnie ok. Dziękuję za pomoc.

7 odpowiedzi na pytanie: Badanie prolaktyny???

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Badanie prolaktyny???

Znalazłam, że prolaktynę z obciążeniem bada się 7 dni po owulacji .

malaya75 Dodane ponad rok temu,

Re: Badanie prolaktyny???

Już sama nie wiem. W niektórych źródłach podają 5-6 dzień cyklu. Dzwoniłam do gina i Pan stwierdził, że co do prolaktyny nie ma specjalnych wymogów co do dnia badania. Już zgłupiałam!!

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Badanie prolaktyny???

A może zadzwoń do laboratorium, tam czasami więcej wiedzą od lekarzy. Nie umiem Ci nic doradzić, bo nie badałam tego [jeszcze?].

milka302 Dodane ponad rok temu,

Re: Badanie prolaktyny???

Hej! Ja miałam robione badanie prolaktyny w związku z niedoczynnością tarczycy, i w moim akurat przypadku nie miało znaczenia, w którym dniu cyklu było robione, za to moja endokrynolog dała mi szereg innych zaleceń: dzień wcześniej nie przytulać się z mężem, dobrze się wyspać, nie brać rano prysznica ( to akurat nie wiem dlaczego ), no i przede wszystkim unikać w dniu badania stresu, bo on bardzo zmienia obraz tego hormonu we krwi.
Na moje pytanie po co takie ograniczenia, p. doktor powiedziała mi, że poziom prolaktyny potrafi bardzo szybko się zmieniać, szczególnie pod wpływem silnych emocji, stresu etc…
Nie jestem lekarzem, ale myślę, że za Twoimi niepowodzeniami może stać stres… Więc nie daj się mu zjeść , będzie dobrze !!!
Pozdrawiam,
milka i Wiktorek

uluru Dodane ponad rok temu,

Re: Badanie prolaktyny???

Wg mojego gin – 7 dc

U + Mateusz (3,5)

magdamal Dodane ponad rok temu,

Re: Badanie prolaktyny???

Każdy hormon w innym czasie: np. progesteron pod koniec cyklu, FSH/LH w pierwszej połowie (już nie pamiętam dokładnie) natomiast prolaktyna: ja robiłam w pierwszej połowie ale chyba rzeczywiście dzień cyklu nie jest tu tak ważny jak odpowiednie przygotowanie do badania: tzn. przed badaniem zero seksu, masowania brodawek, gorącej kąpieli/prysznica – te czynności (dotykanie piersi, gorąca woda) powodują wzrost stężenia prolaktyny i mogą dać niewiarygodne wyniki.
Sorki, że tych terminów nie podaję jak trzeba ale robiłam wszystkie hormony jakoś 4 lata temu i po prostu już nie pamiętam. Napewno zaraz podadzą ci dokładniejsze dane.
Pozdrawiam serdecznie:)

Magda z Pawełkiem (15.09.2005) i moje Aniołki (2002,2003,2007)

siaba79 Dodane ponad rok temu,

Re: Badanie prolaktyny???

Dziewczyny, mam przed nosem rozpiskę z nOvum (u mnie bardziej skomplikowana sytuacja więc leczę się w klinice) tam jest podane tak:
1-3d.c.
FSH
LH
Testost.
11-12d.c.
E2
PRL
PRL po MCP
20-22d.c.
Prog.
TSH
FT3
FT4
Pozdrawiam cieplutko i życzę szybkiego zaciążenia :))
Basia

Znasz odpowiedź na pytanie: Badanie prolaktyny????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
Nocne podglądanko
Zastanawiałam się czy tu czy na clotkach, ale jestem tak dumna, że mam ochotę krzyczeć, jakby nie wiem co się wydarzyło.... otóż w poprzednim cyklu po clo, nie było żadnego pęcherzyka,
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Wasze dośw. ze szcz. na ospę - działa???
Czy macie juz może doświadczenia z efektem szczepionki na ospę - varilrixem? Tzn. czy Wasze zaszczepione dziecko zetknęło się z wirusem I NIE ZACHOROWAŁO? Albo przeszło baaardzo symbolicznie (np. z jedną chrostką)
Czytaj dalej