Badanie słuchu – pilne!!

Proszę napiszcie jeśli wiecie, jak wygląda badanie słuchu u małych dzieci?? Szczerze mówiąc nie mam sił na szukanie w internecie, mam nadzieję, że ktoś jednak badał słuch u swojego dziecka i mi odpowie…
dzięki

6 odpowiedzi na pytanie: Badanie słuchu – pilne!!

kamieniek Dodane ponad rok temu,

Takiemu jak twój Oluś to chyba tylko tympanometrię – wkłada się przewód do uszka i przesyła się impuls, aparat „mówi” jaka jest odpowiedź w uchu. Potem z komputera drukuje się wykresy. Badanie trwa kilka sekund dosłownie. Bezbolesne.
Takie badanie miały moje dziewczyny w wieku 1 roku i 4 lat

nucha Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kamieniek:Takiemu jak twój Oluś to chyba tylko tympanometrię – wkłada się przewód do uszka i przesyła się impuls, aparat „mówi” jaka jest odpowiedź w uchu. Potem z komputera drukuje się wykresy. Badanie trwa kilka sekund dosłownie. Bezbolesne.
Takie badanie miały moje dziewczyny w wieku 1 roku i 4 lat

A czemu robilas, jesli mozna wiedziec? Podejrzewalas, ze slabiej slysza? Czy wszystko jest juz ok?

lilavati Dodane ponad rok temu,

rok temu mój 3 latek miałtympanometrię-wyglądało to tak jak opisała kamieniek, nie wiem jak będzie mial badany słuch we wtorek

kamieniek Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nucha:A czemu robilas, jesli mozna wiedziec? Podejrzewalas, ze slabiej slysza? Czy wszystko jest juz ok?

Rok temu nagle przestała reagować na to co się do niej mówiło, a przy tym często patrzyła na usta, albo pytała ‚co mówisz mamo?’…
Miała płyn w uszach (ucho wysiękowe) jak się okazało – częste u dzieci z przerośniętym III migdałem. Tympanometria wyszła wtedy „płaska” czyli źle.

W lutym i marcu 3 razy miała ostre zapalenie ucha z powodu zalegania płynu. Migdał usunięty w lutym 2008, zmiany dłuuuugo się coffały, i dopiero jakoś pod koniec wakacji zaczęła poprawnie mówić, dobrze słyszeć, wcześniej w czerwcu miała kontrolną tympanometrię która podobno wyszła ok, czyli płynu już nie ma.
Ale dwa miesiące po zabiegu jeszcze płyn był, więc wkroczyliśmy z Bioptronem i chyba to uchroniło małłą przed kolejnym zabiegiem – zakłądaniem drenów.

Niestety problem lubi wracać, wiele miesięcy był spokój, ale tydzień temu znowu miała zapal. ucha po katarze, gorzej słyszy, mam skierowanie do laryngologa żeby stwierdzić czy migdał nie odrasta przypadkiem. Jestem przerażona widmem pasma koszmarów z zapaleniami ucha, narkozy, …

Tak więc nie za bardzo jest dobrze. Ale było dobrze przez jakiś czas…

kamieniek Dodane ponad rok temu,

A młodsza w pierwszym roku zycia miała 3 razy badany słuch z powodu komplikacji w ciąży które mogły skończyć się upośledzeniem słuchu, ale tu na szczęście jest dobrze, teraz ma 1,5 roku i dobrze slyszy.

agago Dodane ponad rok temu,

B miał podejrzenie płynu w uszach – badanie słuchu było fajowe, siedział na kolanach taty przed komputerkiem a tam jeździła sobie ciuchcia, pani pokazywała mu który guziczek ma wcisnąć na pulpicie (wcześniej włożyła mu słuchawkę z gumową końcówką do ucha – jak zobaczył i pytał co to jest mówiliśmy, ze to tak jak słuchawki od taty telefonu kom przez które słychać muzykę – spodobało się) jak B naciskał guziczki to słyszał (ponoć) różne odgłosy tej ciuchci i jakieś trzaski. Komputer wszystko rejestrował – dostaliśmy wykres z badania. Trwało to może minutę, B chciał jeszcze bardzo mu się podobało, chociaż na początku uciekał z gabinetu i wcale nie chciał spróbować (badanie było w Medicoverze na Okęciu)

Znasz odpowiedź na pytanie: Badanie słuchu – pilne!!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Niewydolność ciałka żóltego..
Dziewczynki..po niemal każdej miesiączce (nie wiem od jak dawna, bo wcześniej tak wnikliwie nie obserwowałam swojego ciała;)) zdarzają się u mnie plamienia brązowe..a raczej ten śluz, który zazwyczaj jest biały,
Czytaj dalej
Zdrowie i uroda
Yasminella
Byłam dzisiaj u swojej ginki i przepisała mi włąśnie yasminelle w ramach antykoncepcji..... Macie jakies doświadczenia z tymi tabletami? Chętnie poczytam i czegos sie dowiem.:)
Czytaj dalej