Bakteria ratunku!!

Dziewczyny ratujcie, odebrałam wynik wymazu z jamy macicy i znaleziono u mnie enterokoki. Z tego co znalazłam jest to bakteria jelitowa, która w pewnych warunkach może być groźna! (ale nie wiem jakich warunkach!)Czytałam coś jeszcze, że może byc przniesina w warunkach szpitalnych a ja miałam 28.03 zabieg i teraz nie wiem czy ją miałam i została przeniesiona do macicy czy już ją wcześniej tam miałam i to było przyczyną obumarcia płodów (miałam bliźniaczki!).
U lekarza będę dopiero za jakiś czas bo chyba dostanę w końcu okres bo już się zaczęły lekkie plamienia.
POMÓŻCIE !! Może ktoś coś wie!!!!!!!!!!!!!!! Czy powinnam bezwłocznie udać się do lekarza???
Mati

4 odpowiedzi na pytanie: Bakteria ratunku!!

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: Bakteria ratunku!!

chyba powinnas pojsc do lekarza!!..on najlepiej zinterpretuje twoje wyniki!
pozd

dorota…termin…1 czerwca!

-edyta Dodane ponad rok temu,

Re: Bakteria ratunku!!

Nie mem bladego pojęcia co to za bakteria, ale idź do lekarza!!!
Ja bym nie czekała nawet na okres – im wcześniej tym lepiej!
Idź i daj koniecznie znać co sie dzieje.
Powodzenia.
Trzymam kciuki.

Edyta

violes Dodane ponad rok temu,

Re: Bakteria ratunku!!

Niestety co do bakterii to nic ci nie powiem,bo poprostu niewiem ale co do jak najszybszej wizyty u lekarza tak.z takimi rzeczami niema co zwlekac bo moze to jeszcze pogorszyc sprawe.takze poniedziałek rozpocznij wizyta u lekarza !! odezwij sie co i jak.
pozdrawiam
violes

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Bakteria ratunku!!

Witaj,
Jak pewnie już wyczytałaś są to paciorkowce kałowe. Hmmm. w sumie to nie wiem nic madrego na ten temat ale znalazłam art. o leczeniu, lekach stosowanych w/w przypadkach. Nadmieniam, ze art. znalazalam w internecie z Żyjmy dłużej. Artykuł nie jest nowy i opisuje nowy lek (1999) – zobaczysz…to wszystko juz pewnie jest przebadane i stosowane. Uszki do góry, pozdrawiam
p.s. ale jak wspomniały dziewczyny – najlepiej porozmawiaj o tym z lekarzem.

“Unia Europejska (UE) zatwierdziła nowy antybiotyk – będący kombinacją dwóch innych antybiotyków, chinuprostyny i dalfoprostyny. W USA ta kombinacja leków została zatwierdzona we wrześniu 1999 roku. W Europie są to całkiem nowe antybiotyki, należące do grupy streptogamin, leków szczególnie aktywnych wobec enterokoków (paciorkowców kałowych).

Władze UE lek ten zaakceptowały do leczenia szpitalnej formy zapalenia płuc, infekcji skóry i tkanki miękkiej, a szczególnie infekcji spowodowanych zakażeniem paciorkowcem kałowym (Enterococcus faecium),opornych na większość antybiotyków oraz na inne środki przeciwbakteryjne.

Paciorkowiec kałowy występuje masowo w kale i w przewodzie pokarmowym człowieka, gdzie utrzymuje równowagę biologiczną i przez swoją obecność hamuje rozwój innych bakterii. Jeśli jednak dostanie się do innych narządów, może być chorobotwórczy, wywołuje np. zapalenie dróg moczowych, wsierdzia i błon surowiczych.

Przedstawiciel firmy Aventis SA, producent nowego leku, poinformował, że kombinacja chinuprostyny i dalfoprystyny 16 razy bardziej efektywnie zwalcza paciorkowce kałowe niż każdy z tych leków oddzielnie.”

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: Bakteria ratunku!!

Dodaj komentarz

Bliźniaki, trojaczki i …
jestem nowa
Witam Bliźniakowe Mamy! Jestem teraz w 30 tyg. ciąży, chyba dziewczynka i chłopiec ale chłopiec nie jest jeszcze na 100%, a tak na marginesie chyba częściej są tej samej płci
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Widzieliśmy
Dziś pierwszy raz nie tylko czułam ale i widziałam jak maleństwo rusza się w brzuszku. Mój mężuś był zachwycony Paulina i z małym mieszkancem (-ką) brzuszka - 9 pażdzierika :-))))
Czytaj dalej