Bebilon Pepti a gorsze spanie…

Może to trochę głupie, ale odkąd zaczęłam podawać Olusiowi mleczko Bebilon Pepti (alergia), zaczęły się klopoty ze spaniem, a właściwie najbardziej ze spaniem w ciągu dnia. Śpi niecałe pół godziny, budzi się niezadowolony, podejrzewam, że z powodu krótkiego spania, bo za chwilę mocno trze oczka i co chwilę ziewa. Do niedawna spał ładnie rano około 40 minut, w południe na spacerku, lub na balkonie około 1,5 godziny, a teraz 30 minut, góra 40 i budzi się znowu zły:((a ja nie mam juz pojęcia jak wrócić do tamtego spania, jak mu pomóc przedłużyć drzemkę, tym bardziej, że widzę u niego potrzebe dłuższego spania…
Czy to możliwie, że jakoś ta zmiana na niego wpłynęła?Nie chce mi się w to wierzyć, przecież to mleko dla dzieci alergicznych, więc jak może wpływać źle??Ale według tego co sobie zapisywałam właśnie od tego dnia się wszystko pokićkało. Nie wiem czego sie doszukiwać… Może jakaś pomoc??:)Stosujecie lub stosowałyście to mleczko, czy jakieś dziwne objawy się pojawiały??
Pozdrawiam
Ania i Oluś(24.06.2004)

A to nasz synulek

5 odpowiedzi na pytanie: Bebilon Pepti a gorsze spanie…

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Bebilon Pepti a gorsze spanie…

Igor pije to mleko od ok. roku i nie zauwazylam zmian w spaniu z tego powodu. Nie wiem, czy BP może dawać takie skutki uboczne.
A może powód krótszych drzemek jest inny? Może Twoj synek jednak nie potrzebuje już tyle snu co wcześniej?

wronka Dodane ponad rok temu,

Re: Bebilon Pepti a gorsze spanie…

Zuzia wcina już od dawno BP i żadnych niekorzystnych zmian u niej nie zauważyłam. Jeżeli chodzi o sen, to wręcz przeciwnie odkąd jest na tym mleczku (a nie na piersi) sypia lepiej, bo przesypia całą noc a w dzień śpi 2-3 razy nieraz nawet 2-3 godz.
A czy nie zauważyłaś jeszcze jakiś innych niepokojących objawów? Bo mimo, że jest to mleko dla alergików, podobno zdarzają się też dzieci uczulone na BP. Mam nadzieję jednak, że Twoje dzieciątko do nich nie należy, może Oluś po prostu się tak przestawił a przypadkowo zbiegło sie to ze zmiana mleczka.
Pozdrawiam


Magda i Zuzia (3.08.2004)

makowiec13 Dodane ponad rok temu,

Re: Bebilon Pepti a gorsze spanie…

a może on jest głodny? mój Mati zaczął tak samo marnie spać w dzień jak się okazało, że potrzebuje więcej jedzenia a ja karmiłam go jeszcze tylko piersią i jednym posiłkiem stałym (bo dostał uczulenia i nie chciałam wprowadzać zbyt szybko nowości).
no ale Twój synek jest starszy i na pewno go nie głodzisz…. a może coś z ząbkami to ma wspólnego?

pozdrawiam

Beata i Mateuszek (12.09.2004)

anulawawa Dodane ponad rok temu,

Re: Bebilon Pepti a gorsze spanie…

Kubek jada pepti od ponad roku. Nie zauważyłam problemów ze spaniem. Sypia zdecydowanie gorzej tylko w okresie ząbkowania….częste pobudki w nocy a w dzień krótki i płytki sen. U nas tylko zęby powodują takie problemy, napewno nie pepti.

Pozdrawiam,

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Re: Bebilon Pepti a gorsze spanie…

U nas pojawiały się problemy ze spaniem, ale to dlatego, że BP Michałowi nie służył i Małego bolał po nim brzuch. Dodatkowo miał po nim nieprawidłowe kupy i strasznie się męczył.

Tak naprawdę to BP jest preparatem który podaje się dzieciom z podejrzeniem alergii, bądź z bardzo lekką jej formą (słowa lekarza). Dla standardowego alergika uczulonego na białko mleka krowiego odpowiednim preparatem jest m.in. Nutramigen.

My podawaliśmy BP tylko przez krótki okres czasu. Miał on zastąpić Nutramigen, którego dziecko za nic nie chciało. Ze względu jednak na efekty jego podawania, musieliśmy i tak i tak przyzwyczaić dziecko do Nutry.

Jak więc widać, BP może nie służyć.

Asia & Michaś 09.05.04

Znasz odpowiedź na pytanie: Bebilon Pepti a gorsze spanie…

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Luminal
Mam pytanie. Moja dwumiesięcznz córeczka w czasie ataku, prawdopodobnie kolki, otrzymała czopek Luminalu. Czy ktoś stosował to u swojego dziecka, czy były jakieś problemy?
Czytaj dalej
Karmienie
Zupki i marchewka
Witam, od niedawna wprowadziłam mojemu synkowi zupki-słoiczki (nie gotuję sama bo nie mam dostępu do produktów eko a do tych z supermarków lub sklepów nie mam zaufania. Dopiero tej wiosny na
Czytaj dalej