Biegunka przed porodem – Ile wcześniej?

Od kilku dni niecierpliwie wypatruję symptomów, że to JUŻ. Termin mam na jutro. Trochę pobolewa, trochę w krzyżu, trochę miesiączkowo, ale to cały czas NIE TO. Wczoraj rozpoczęłam ostrą akcję przywoływania Jasia na świat: seks, szybki spacer z psami, po schodach na ósme piętro, gorąca kąpiel, kawa, na rowerach do znajomych. Rozbolał mnie brzuch i krzyż, miałam mocno nieprzespaną noc i na tym się skończyło. Ale dziś byłam już dwa razy w toalecie w “grubszej sprawie” (a przez ostatnie tygodnie zaprzyjaźniałam się z zatwardzeniami). Nie jest to biegunka, ale po prostu elastyczna, miękka kupka. Zazwyczaj miałam taką dzień, dwa dni przed pierwszym dniem miesiączki.

I moje pytania:
1. Czy biegunka przed porodem musi być prawdziwą biegunką jak po zatruciu w tropikach, czy chodzi po prostu o pewną łatwość wypróżniania się?
2. Ile wcześniej przed porodem miałyście jakieś objawy (biegunka, wymioty, inne) ze strony przewodu pokarmowego?

3 odpowiedzi na pytanie: Biegunka przed porodem – Ile wcześniej?

dmp Dodane ponad rok temu,

Re: Biegunka przed porodem – ile PRZED?

Ja akurat miałam wywoływany poród, więc nie mogę Ci nic doradzić z własnego doświadczenia, ale moja koleżanka która rodziła 5 tygodni wcześniej, chodziła do ubikacji tak często i łatwo się załatwiała może dwie godziny zanim pojechała do szpitala, bo potem zaczęły się skurcze.
Kazdy organizm jest inny, bądź cierpliwa!

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Biegunka przed porodem ile wcześniej?

Ja kompletnie nic nie czułam. Jeszcze dzień przed porodem byłam na małej imprezie rodzinnej (wchodziłam na 3 piętro – w zasadzie pełzałam). W nocy odeszły mi wody – byłam totalnie tym zaskoczona. Jelitka moje oczyściły się dopiero w szpitalu, gdy dostałam czopki Scopolan (rozkurczowe), a ja już byłam na takim etapie porodu, że nawet nie wiem jak doczłapałam się do toalety, by zawartość jelit pozostawić. Ale słyszałam właśnie, że czasami kilka dni przed porodem organizm kobiety zaczyna się oczyszczać. Mogą wystąpić biegunki (a biegunka to chyba jednak częste bieganie do toalety i oddawanie luźnego stolca), a także mdłości i wymioty. Czasami organizm oczyszcza się dopiero w czasie porodu (kobieta wymiotuje i jak nie podda się lewatywie to także ma biegunkę).

Dodane ponad rok temu,

Re: Biegunka przed porodem?

W dniu porodu 2 razy taka lekka kupka i już na porodówce jedna konkretna. Dzięki niej byłam pewna, że jestem pusta jak bębenek i nie przydarzy mi się niespodzianka przy skurczach partych.

Znasz odpowiedź na pytanie: Biegunka przed porodem – Ile wcześniej?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Tomografia komputerowa głowy u 4,5 letniego dziecka
Pisałam nie tak dawno o bólu głowy u 4,5 letniej córeczki. Byłam z nią u neurologa dziecięcego. Ponieważ nie stwierdził żadnych nieprawidłowości w odruchach neurologicznych, dał skierowanie na tomografię komputerową
Czytaj dalej
STRATA DZIECKA
Uwaga! Niebezpieczne leki!
Znalazłam taką informację na innym portalu, ale myślę, że warto się nią podzielić: Preparaty na bazie ibuprofenu przyjmowane tuż przed i po zapłodnieniu zwiększają ryzyko poronienia o około 80%. Pochodne ibuprofenu
Czytaj dalej