bliźnięta

Może wiecie jakie jest prawdopodobiestwo urodzenia bliźniaków… od którego z rodziców to zależy… od mamy czy taty.. u męża w rodzinie były ciąże mnogie… u mnie nie… i jeszcze jedno pytanie kiedy lekarz może stwierdzić że w brzuszku są dwa dzidziusie… czy jest to możliwe przy pierwszym badaniu usg…czy raczej przy pomiarze tętna płodu takie informacje można uzuskać..

Weronka

2 odpowiedzi na pytanie: bliźnięta

ankalenka Dodane ponad rok temu,

Re: bliźnięta

bliźnięta powstają gdy: zapłodnine są dwie komórki jajowe na raz (przyczyna podwójnej owulacji tylko i wyłącznie po stronie kobiety) lub gdy w pierwszych dniach po zapłodnieniu komórka podzieli się na pół – trudno doszukiwać się tu zależności od linii męskiej lub żeńskiej.. bliźniaki najszybciej zauważyć można na USG – ok 10-12 tygodnia. gdy lekarz po rozmiarze macicy podejrzewa ciążę bliźniaczą, warto zrobić USG w 8-9 tygodniu ciąży. O wysłuchiwaniu tętna dwóch płodów zapomnij. to metoda sprzed stu lat i do tego zawodna. a stosować ją można w drugiej połowie ciąży.

Anka i Lenka

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: bliźnięta

jak bylam pierwszy raz na badaniech to mnie pytali czy w rodzinie byly blizniaki, i meza tez…

Znasz odpowiedź na pytanie: bliźnięta

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
ciuchy
Z ciuchami to jest tak....jak nie chodzę po sklepach to niczego nie potrzebuję... Natomiast jak już pójdę to albo wydam majątek, bo okazuje się, że nie mam w czym chodzić.....
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Do pluto
Powiedz no jak siedzi się Karolkowi w nowym krzesełeczku? zadowolona jesteś że wybrałas plastikowe? Ania mama Michałka
Czytaj dalej