ból brzucha czy juz panikować?

W nocy obudził mnie rwący bół brzucha, gdzieś na wysokości pępka. Uczucie takie jakby mi się coś w środku odrywało. Raczej nie były to rozciągające się więzadła, bo tamte bóle były inne i nasilały sie głównie bo gwałtownych ruchach. A ten był stały, na środku brzucha i był mimo że leżałam spokojnie i się nie ruszałam, czy to na boku czy na placach. Trrwało to chyba jakąś godzinę – później usnęłam. Rano wszystko spoko, ale niewiem co mam teraz robić?? Czy biec po pracy do gina, czy obserwoawać co sie będzie dalej działo. Może któraś z Was miała podobnie? W nocy to się nieźle wystraszyłam i pełna byłam najgorszych mysli. Teraz juz lepiej, ale może nie warto tego bagatelizować??

Ivo i tygrysek (21.08.2003r.)

4 odpowiedzi na pytanie: ból brzucha czy juz panikować?

 1. Re: ból brzucha czy juz panikować?

  zadzwoń do lekarza, zeby sie nie stresować cały dzień. Po co masz sie martwić, jeżeli to okaże się jakimś drobiazgiem….:)
  Pozdrawiam

  Ola i Mateuszek (28.04.03)

  • Re: ból brzucha czy juz panikować?

   Sądzę jednak, że było to związane z rozciąganiem. Mimo wszystko na wszelki wypadek udaj sie do lekarza-bedziesz spokojniejsza.

   Izka 23.08

   • Re: ból brzucha czy juz panikować?

    W ciąży w ogóle z brzuchem dzieją się najdziwniejsze rzeczy, często coś się rozciąga, kłuje, boli, szczypie, ale nie są to zazwyczaj mocne bóle. Z własnego doświadczenia wiem, że w większości wypadków nic nie znaczą, to po prostu zmiany fizyczne, bo brzuś rośnie. Ale czasem, zwłaszcza kiedy ból jest wyjątkowo dokuczliwy, to może być znak, że coś tam się dzieje. W żadnym wypadku nie martw się na zapas, ale do lekarza koniecznie zadzowoń albo idz. To tylko kilkanaście minut, a będziesz spokojna. Mnie zawsze lekarka mówi: jeśli ból tylko drażni, jest umiarkowany lub lekki ( tak jak przy wiązadłach, krzyżu, piersiach, podbrzuszu) – to pewnie nic takiego, zwykła dolegliwośc ciążowa, ale jeśli męczy, przeszkadza spać, jeść, czy poruszać się – lepiej to sparwdzić.
    ada77 i miki

    • Re: ból brzucha czy juz panikować?

     Gdzies czytalam, ze dzidzia moze ciagnac za pepowine i wtedy czuje sie wlasnie takie cos, jakby rozrywanie od srodka, ale lepiej zadzwon do lekarza, moze poradzi ci przez telefon. Najgrozniejsze sa bole w podbrzuszu, bo nawet gdy sie odkleja lozysko, to boli wlasnie tam.

     Kasia i Gołąbek Majowy (16.05.2003)

     Znasz odpowiedź na pytanie: ból brzucha czy juz panikować?

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo