ból brzucha czy juz panikować?

W nocy obudził mnie rwący bół brzucha, gdzieś na wysokości pępka. Uczucie takie jakby mi się coś w środku odrywało. Raczej nie były to rozciągające się więzadła, bo tamte bóle były inne i nasilały sie głównie bo gwałtownych ruchach. A ten był stały, na środku brzucha i był mimo że leżałam spokojnie i się nie ruszałam, czy to na boku czy na placach. Trrwało to chyba jakąś godzinę – później usnęłam. Rano wszystko spoko, ale niewiem co mam teraz robić?? Czy biec po pracy do gina, czy obserwoawać co sie będzie dalej działo. Może któraś z Was miała podobnie? W nocy to się nieźle wystraszyłam i pełna byłam najgorszych mysli. Teraz juz lepiej, ale może nie warto tego bagatelizować??

Ivo i tygrysek (21.08.2003r.)

4 odpowiedzi na pytanie: ból brzucha czy juz panikować?

aleksandra27 Dodane ponad rok temu,

Re: ból brzucha czy juz panikować?

zadzwoń do lekarza, zeby sie nie stresować cały dzień. Po co masz sie martwić, jeżeli to okaże się jakimś drobiazgiem….:)
Pozdrawiam

Ola i Mateuszek (28.04.03)

ykke Dodane ponad rok temu,

Re: ból brzucha czy juz panikować?

Sądzę jednak, że było to związane z rozciąganiem. Mimo wszystko na wszelki wypadek udaj sie do lekarza-bedziesz spokojniejsza.

Izka 23.08

ada77 Dodane ponad rok temu,

Re: ból brzucha czy juz panikować?

W ciąży w ogóle z brzuchem dzieją się najdziwniejsze rzeczy, często coś się rozciąga, kłuje, boli, szczypie, ale nie są to zazwyczaj mocne bóle. Z własnego doświadczenia wiem, że w większości wypadków nic nie znaczą, to po prostu zmiany fizyczne, bo brzuś rośnie. Ale czasem, zwłaszcza kiedy ból jest wyjątkowo dokuczliwy, to może być znak, że coś tam się dzieje. W żadnym wypadku nie martw się na zapas, ale do lekarza koniecznie zadzowoń albo idz. To tylko kilkanaście minut, a będziesz spokojna. Mnie zawsze lekarka mówi: jeśli ból tylko drażni, jest umiarkowany lub lekki ( tak jak przy wiązadłach, krzyżu, piersiach, podbrzuszu) – to pewnie nic takiego, zwykła dolegliwośc ciążowa, ale jeśli męczy, przeszkadza spać, jeść, czy poruszać się – lepiej to sparwdzić.
ada77 i miki

redford Dodane ponad rok temu,

Re: ból brzucha czy juz panikować?

Gdzies czytalam, ze dzidzia moze ciagnac za pepowine i wtedy czuje sie wlasnie takie cos, jakby rozrywanie od srodka, ale lepiej zadzwon do lekarza, moze poradzi ci przez telefon. Najgrozniejsze sa bole w podbrzuszu, bo nawet gdy sie odkleja lozysko, to boli wlasnie tam.

Kasia i Gołąbek Majowy (16.05.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: ból brzucha czy juz panikować?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Ból spojenia?????
Cześć dziewczyny, od dwóch dni do innych "przyjemniastych" dolegliwości stanu błogosławionego dołączył ból na dole przy spojeniu łonowym. Boli jak chodzę, jak przewracam się z boku na bok i jest dość
Czytaj dalej
Bliźniaki, trojaczki i …
podwójne mamy pracujące
Dziewczyny - te co pracują... - czy Wy też macie takie doły i tyły w sprzątaniugotowaniu, zakupach, zabawie z dziećmi??/ ja ostatnio mam doła, zniechęcenie totalne, nic mi się nie
Czytaj dalej