Bujanie dziecka na boki i kręcenie głową – nie tylko przed snem. Czy to powód do niepokoju?

Moja córeczka właśnie skończyła 6 miesięcy i zauważyłam u niej pewien nawyk, który troszeczkę mnie niepokoi. Gdy kładę ją do łóżeczka lub na łóżko zaczyna intensywnie kręcić (bujać) główką, a ostatnio nawet całym ciałem na boki. I w zasadzie nie ma reguły, robi to zarówno przed snem jak również w okresie wzmożonej aktywności. Czy jest to jakiś powód do niepokoju?

11 odpowiedzi na pytanie: Bujanie dziecka na boki i kręcenie głową – nie tylko przed snem. Czy to powód do niepokoju?

kama28 Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

Córka ma skończone 5 miesięcy. Gdy zasypia, śpi na plecach z głową na boku, ale zanim zaśnie często kręci główką na boki. nie tak raz za razem, tylko z przerwami. nie nazwałabym tego bujaniem, więc nie jestem pewna czy myślimy o tej samej sytuacji.

kasmario Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

Tak, myśle że mówimy o tym samym. tak to takie kręcenie z przerwami.

majuńcia

kama28 Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

skoro tak, to może nie ma się czym przejmowac. zastanawiałam się trochę nad tym zachowaniem, kiedy je pierwszy raz zauważyłam, ale doszłam do wniosku, że to taki jej nawyk ułatwiający zaspianie, a dzieci mają różne nawyki wtedy przecież. (tosia lubi też pieluchę blisko buzi, to ją usypia).

agnes31 Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

Moj synek ma 4,5 miesiaca i czasami robi tak samo przed snem. Bardzo energicznie rusza glowka na boki. Mysle ze nie ma sie czym martwic.

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

Idź z tym do neurologa.

mamamaksa Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

takie szybkie “nie nie nie” glowka, to oznaka zmeczenia i gotowosci do snu. Tak robi moje dziecie od czasu do czasu,ale nie za kazdym razem i bardzo mu sie to podoba. Czasem tez sie tak zachowuje podczas jedzenia, gdy za chiny nie chce zjesc dania:)

mamamalinki Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

Malinka (2,5 mca) robi tak samo kiedy zasypia. Przyzwyczaiła się że usypiamy ją bujając na boki, i kiedy jest bardzo śpiąca to próbuje nam w tym bujaniu “pomagać”.

agat79 Dodane ponad rok temu,

Re: Bujanie główką na boki.

U nas bylo to samo, pytalam lekarza. Powiedział mi, że w ten sposób dziecko stymuluje błędnik, co pomaga mu zasnąć. Tak, jak dzieje się to, gdy jedzie w wózku, w aucie lub jest po prostu bujane.

Lola 912019-12-21 10:10:09

Re: Bujanie główką na boki

Chciałabym się dowiedzieć, czy wasze dzieci wciąż tak robią? My bujaliśmy córkę w foteliku i też teraz tak robi zasypiając. Ma 11 miesięcy. Nie wiem czy to minie, czy jest się czym martwić?

Asia2020-01-01 02:18:03

Re: Bujanie główką na boki

Mamy ten sam problem. Już wiem, że to problem, a odwiedziliśmy wielu neurologów, psychologów, zrobiliśmy wiele badań np. eeg we śnie, tomografię. Zaczęło się, gdy córka miała 6 miesięcy, teraz ma u lat… Nie wyrosła. Bujanie główką weszło jej w nawyk, inaczej nie może usnąć. Robi tak też, jak ją coś wybudzi w trakcie nocy by z powrotem zasnąć.. Niestety nikt nam nie pomógł, a ja boję się, że będzie też to robić, gdy będzie dorosła. Są filmy na youtube, ale mało publikacji na ten temat lub tylko po angielsku. Jeśli dobrze ją sama zdiagnozowałam to rythic movement disorder (RMD).. Czy komuś z was udało się wyprowadzić dziecko z tego nawyku?

Beti2020-01-07 23:12:29

Gdy dziecko kręci główką na boki to zn. NIE ide jeszcze spać. NIE chcę już jeść,NIE ide na rączki

Znasz odpowiedź na pytanie: Bujanie dziecka na boki i kręcenie głową – nie tylko przed snem. Czy to powód do niepokoju?

Dodaj komentarz

Karmienie
Tzw. "niebieskie mleko"
Słyszałyście o tak zwanym "niebieskim mleku"? My takie jadłyśmy jak byłyśmy w wieku naszych dzieci dwadzieścia pare lat temu. To mleko w proszku w niebieskiej folii. Mojej dziewięciomiesięcznej córce gotuje
Czytaj dalej
Imiona dzieci
Wigilia a imieniny, czyli wigilijna solenizantka
Chciałabym swojemu dziecku, jeśli będzie dziewczynką nadać imię Ewa, ale imieniny przypadają w Wigilię. I jak je uroczyście obchodzić - gdy każdy myśli o prezentach pod choinką!! Jak dziecko ma
Czytaj dalej