chamstwo

Było już wiele wątków o tym w jakim chamskim społeczeństwie zyjemy, ale sytuacja , której dzisiaj byłam świadkiem przebije chyba wszystkie dotychczasowe.
Byłam dzisiaj z mamą w Auchan na zakupach i po paru godzinach łażenia usiadłam na ławeczce i czekałam aż mama zrobi zakupy.No i siedzę sobie na tej ławeczce (tuż przy stoisku z ciastkami) i widzę idzie kobieta .Jedna noga amputowana , podpierała się kulami (nie wiem czy to się tak nazywa czy ta nazwa pochodzi z naszej kaszubskiej gwary, ale wiecie o co chodzi..),miała jakieś siatki , a za nią drepcze jej niepełnosprawna córka (widać, że dziewczyna opóźniona w rozwoju).Stanęły przy tych ciastkach i ta dziewczynka pokazuje , że chce pączka.Przy ladzie stał młody facet (ok.27-30 lat) z żoną i ta babka mówi do ekspedientki , ze poprosi 1 pączka, na co gość jej na to , ze obowiązuje kolejka i że teraz on kupuje.Kobieta (na tej jednej nodze) tłumaczy mu grzecznie, ze ma chorą córkę i sama też jest inwalidką.A on zaczął się na nią wydzierać , że jego to g…. obchodzi , on to pier…. itd.myślałam , że spadnę z tej ławeczki jak to usłyszałam , brzuch z tych nerwów zrobił mi się twardy jak głaz i jak na złość język stanął mi kołkiem tak , że nic nie powiedziałam .Ostatecznie gość nie pozwolił babce kupić tego pączka, jej córka zaczeła coś skrzeczeć i mama pokuśtykała po loda dla niej .
Zastanawiam się czy są jakieś przepisy mówiące o tym , ze niepełnosprawni czy też kobiety w ciąży powinni być obslugiwani poza kolejnością.Myślę , że sprzedawczynie powinny być wyczulone na te sprawy i bezpośrednio obsługiawać te osoby poza kolejnoscia , jeśli te wyrażą taką chęć.
No to “nagadałam się” ,ale wcale mi nie jest lzej , bo jak tylko sobie przypomnę tą biedna babkę i tego chama to mi sie wszystko gotuje.co za znieczulica!!!
rita25(14.07.2003)

3 odpowiedzi na pytanie: chamstwo

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: chamstwo

?????/…brak slow…

dorota…termin…1 czerwca!

koyaga Dodane ponad rok temu,

Re: chamstwo

Kulturę wynosi się z domu. Dla chamów nie ma obowiązujących przepisów, cham jest chamem.

Pozdrawiamy,
Aga i Martynka – 15.08.’03.

barbetka Dodane ponad rok temu,

Re: chamstwo

Brak słów…

Basia & Maluszek (11.09.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: chamstwo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Karmienie
czy sie przejada
Uwazam ze moj Synek nie je ogromnych ilosci pokarmów: 3 x mleczko ok. 200 ml, deser, zupka (po 140) i herbatki, soczki...mimo to czesto "oddaje" pokarmy...wyglada to jak twaróg, przewaznie
Czytaj dalej
Polecam
Nowa strona internetowa Deltim!
Deltim ma zmienioną i uaktualnioną stronę internetową. Bardzo ładnie ma zaprezentowane wszystkie wózeczki w każdej dostępnej kolorystyce! Polecam! [url]www.deltim.com.pl[/url] Karolka i Przecinek (7.08.03)
Czytaj dalej