Chlamydia cd….

Witajcie
Jaki wynik na obecność chlamydii świadczy o jej obecności lub nie i co oznacza mój wynik:

“Przeprowadzono łańcuchową reakcję polimerazy (PCR) w obecności komplementarnych do fragmentu genu cystein-rich protein (crp) charakterystycznego dla genomu Chlamydia trachomatis. Jako matrycy uzyto DNA izolowanego z wymazu pobranego pacjentce. Na drodze reakcji otrzymano fragment DNA o długości 199 pz, świadczący o obecności w próbce genu crp.
Świadczy to o obecnosci DNA pochodzącego z Chlamydia trachomatis w pobranym wymazie.”

Nic z tego nie rozumiem , oprócz tego ze mam chlamydię, ale podejrzewam, ze moga byc różne stopnie choroby. Czy to poważne? Nie byłam jeszcze u lekarza-zmieniłam go na innego, bo ostatnio dwa razy po rząd doszło do pomyłki w moich wynikach.

Cały czas czytam o różnych jej konsekwencjach i zaczynam coraz bardziej sie dołować.

boje sie, ze leki moga zaszkodzić dziecku.

Jutro odwiedzam nowego gina i zobacze co mi powie.

Napiszcie, prosze jaki miałyście wynik chlamydii ….

Pozdrawiam
KalaJ + Agatka (25.04.05)

2 odpowiedzi na pytanie: Chlamydia cd….

kansia Dodane ponad rok temu,

Re: Chlamydia cd….

Doskonale Cię rozumiem. Jednak nie powinnaś się zamartwiać, bo to do niczego nie prowadzi. Koniecznie za to poddaj się leczeniu. Jak już pisałam Ci wcześniej, też noszę tę bakterię. Na początku myślałam, że zwariuję, jednak jak powiedziała mi znajoma pani doktror – wszystko w czasie ciąży może być groźne, ale nie możesz nie oddychać przez 40 tygodni. Jak coś się dzieje – wyleczyć i zapomnieć.
Tak więc poddaj się leczeniu (ty i partner) i czekaj na wyniki – nic więcej nie możesz zrobić. Zamartwianie się tylko szkodzi dziecku, które zresztą teraz jest chronione przez wody płodowe.

U mnie nie było na wynikach poziomu chlamydii, tylko że jest obecna.

Przez ok. 10 dni brałam dopochwowo Clotrimazolum i Gynalgin (ale wyniki pokazały, że mam też obecne drożdże, liczną florę bakteryjną – lekarz powiedział, że te tabletki dopochwowe wspomagają leczenie i chalmydii i tych innych).

Następnie dostaliśmy (ja i mój mąż) jednorazową dawkę tabletek o nazwie Summamed, którą trzeba było przyjąć na rano na czczo. Po upływie 6 tygodni od jej przyjęcia trzeba zrobić badania kontrolne. U mnie to już drugi tydzień stycznia.
Też się trochę boję wyników, ale wiem, że nie mam na to dużego wpływu. Jak wyniki będą niekorzystne, będę się dalej leczyć. Jestem pod opieką dobrego lekarza.

Życzę Ci wiele optymizmu i lekarza, który zapewni Ci prawidłowy przebieg leczenia i poczucie bezpieczeństwa.

Kansia

deborah Dodane ponad rok temu,

Re: Chlamydia cd….

Niepotrzebnie piszą takie szczegóły w wynikach. Dla pacjenta jest istotne czy wynik jest dodatni czy ujemny, jest clamydia czy jej nie ma.
Ja leczyłam się 3 tygodnie Rovamycyną.
Czytałam o niej, okazała się skuteczna i w ciązy można ją brać.
Poprostu pozwól by jakiś dobry lekarz zajął się tym od początku do końca.
Zakażenie wewnątrzpłodowe raczej się nie zadża, jedynie prze porodzie naturalnym dziecko może złapać infekcję. Więc trzeba to wyleczyć.

Głowa do góry.

Pozdrawiam

Małgoś

Znasz odpowiedź na pytanie: Chlamydia cd….

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
co o tym myslicie?
Chcialybyscie miec cosik takiego? Mi sie wydaje troche dziwaczne:) odlewbrzuszka Nelly i Hubert 23.02.03 [img]http://foto.onet.pl/upload/42/50/_334093_s.jpg[/img]
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
DO MAMY....w dniu moich 29 urodzin
Kochana MAMUSIU!!! Choć jest to jeszcze dla mnie trudne, dziękuję Ci za życie, które mi przekazałaś-29 lat temu. Niestety nie wiem jak było, ale jak większość kobiet na pewno bardzo cierpiałaś
Czytaj dalej