Chyba popełniałam błąd

Wiecie co? Julka w środę skończy 15 miesięcy, a jej matka skapnęła się dopiero teraz, że popełniała błąd w żywieniu dziecka. Nie wiem czy ja dobrze rozumiem to, co piszą na opakowaniu mleka modyfikowanego, ale powiedzcie mi jak Wy to odczytujecie, a co więcej – jak przygotowujecie mleczko dla Waszych dzieci. Ja dotychczas chcąc zrobić Julce 210 ml mleka wlewałam 210 ml wody i wsypywałam 7 miarek mleka, a dziś (troszkę późno ) wyczytałam, że aby uzyskać 100 ml mleka należy wziąć 90 ml wody i 3 miarki mleka (to ile wody i miarek mleka mam wziąć, by Julka dostała 210 lub 240 ml mleka? Z takich obliczeń zawsze byłam bardzo, bardzo kiepska )
Trochę mnie to bawi, ale jednak też martwi, bo wynika z tego, że ja moje dziecko przekarmiałam.
Powiedzcie jak Wy robicie maluszkom mleko?

Duża buźka

Mama Gacka i Julka (01.03.2004)

13 odpowiedzi na pytanie: Chyba popełniałam błąd

amber Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Na 30 ml wody przypada jedna miarka.
Chcąc więc zrobić mleczko z 210 ml wody musisz wziąść 7 takich miareczek.

Ja nie wiem czego nie rozumiesz…
Tego, że z 90 ml wody wychodzi 100 ml mleka??
Przecież wsypując proszek do butelki zwiększa Ci się objętość…
Tak jak przygotowując z 210 ml wody w rezultacie masz mleka więcej…
O to chodzi??

Beata i

justborn Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

aby uzyskać 200ml gotowego mleka musisz wlać 180ml wody i wsypać 6 miarek proszku.

ja robię Kubie rzadsze mleko – daję 180ml wody i 4 proszku, bo chcę odzwyczaić go od nocnego jedzenia.

mamagacka Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Beatko – chodzi mi oto ile mam wlać ml wody by uzyskać np 210 ml mleka. Ja wiem, że to może są naprawdę banalne pytania, ale im więcej o tym myślę tym bardziej się zakręcam.
Na opakowaniu podają ile posiłków i w jakiej objętości dziecko ma spożywać. Więc jeżeli maluszek ma dostawać np. 5 posiłków po 180 ml mleka to ile powinno się wlać w butelkę wody, a ile miarek mleka, by posiłek zawierał 180 ml gotowego mleka? ?

Duża buźka

Mama Gacka i Julka (01.03.2004)

amber Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

W takim razie chyba najlepszy sposób przedstawiła Ci Iza w swoim poście 🙂
Albo będzie 200 ml mleka (ze 180ml wody) albo 230 (z 210 ml wody)…
W 210 ml mleka nie trafisz bo musiałabyś wsypywać niepełne miarki…
Ja Mackowi robię z 180 ml wody…a i tak na dnie zawsze trochę zostawi

Beata i

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Nigdy się nie sugerowałam, co pisza na pudełkach od mleka – wpadłabym w rozpacz, bo Ada zjadała dużo dużo mniej…
natomiast na 30 ml wody odpowiada jedna miarka mleka, woda po dosypaniu mleka zwiększa swoją objętność więc jeśli chcesz 180 ml gotowego mleka to wlej 150 ml wody i 5 miarek mleka.
A swoją drogą po co się martwisz – skoro Julka zjada te 210 ml mleka to znaczy że tyle jej potrzeba, jakby nie chciała to by nie zjadła

Ada 2lata!
[Zobacz stronę]

mamagacka Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

To chyba jednak nie jest ze mną aż tak źle, bo dochodziłam do takich samych wniosków jak Ty – że nie trafiłabym z mlekiem (wychodziły mi niepełne miarki) i obliczyłam, że jak wlewam 210 ml wody i wsypuję 7 miarek mleka to faktycznie Julka dostaje 230,33 ml mleka , a w przypadku wlewania 240 ml wody i 8 miarek mleka dostaje 260,6 ml gotowego mleczka.
Zastanawiam się jednak teraz po co są w takim razie te tabele żywienia na opakowaniu od mleka, gdzie przeliczają zgodnie z zasadą 1 miarka na 30 ml wody, a jednorazowy posiłek ma wynosić np. 180-210 ml gotowego mleka. Boże – zakręciłam to totalnie – wiem , i sama już się zaczynam gubić. I dlatego faktycznie przestaję się tym martwić i dawać Julce mleko tak, jak dotychczas (też z resztą rzadko kiedy wypija butlę do końca).

Duża buźka

Mama Gacka i Julka (01.03.2004)

mamagacka Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Hehe – to, że jej wystarcza, a może jest i brzusio przez mamę rozepchany widać na zdjęciu .
Ja do dziś też nie analizowałam wnikliwie etykiet puszek od mleka. Wiedziałam, że na 30 ml wody wsypuje się 1 miarkę mleka i odpowiednio do zwiększania o 30 ml wody zwiększa się liczba miarek mleka i dlatego też tak robiłam Julce mleczko, a dziś doczytałam, że nie do końca chyba robiłam to dobrze, choć nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia – po prostu mnie to zaciekawiło bardziej w kontekście mojego rozgranięcia (bądź nie ).

Duża buźka

Mama Gacka i Julka (01.03.2004)

domi Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Na moim mleku (Bebilon) o ile dobrze pamiętam napisane jest, że od 7 miesiąca należy dziecku podawać 3 x dziennie 210 ml wody + 7 miarek mleka. Jest tam taka tabelka, ale nie mam jej teraz przed sobą.

Dominikka + Zuziaczek (23.08.04)

mamagacka Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

No i ja właśnie tak robię Julce mleczko i też podaję Bebilon (mamy Bebilon 3). Od nowości tak robiłam sugerując się tabelką w której był podany wiek dziecka, ilość porcji na dobę, ilość wody w ml i ilość miarek na porcję. W związku z tym tak też rozumiałam, że wlewam w butelkę np 180 ml wody, wsypuję 6 miarek mleka i taką miksturę podaję Julce. A dziś zastanowiło mnie to, czy przypadkiem nie przekarmiałam Julki, skoro dziecko w jej wieku – zgodnie z opisem na puszce, nie powinno wypijać więcej niż 500 ml mleka na dobę – jeżeli rozumieć to w kontekście gotowego już mleka to Julce dawałam więcej .

Duża buźka

Mama Gacka i Julka (01.03.2004)

domi Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

No tak To moja Zuzka też chyba za dużo jadła
Ale inaczej się nie da

Dominikka + Zuziaczek (23.08.04)

magducha Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Jestem pelna podziwu dla Twoich obliczen
Nie masz sie czym martwic, najwazniejsze, ze dawalas 7 miarek, a czy one sie rozpuszczaly w 200, 210 czy nawet 250 ml wody – to ma drugorzedne znaczenie.
Wyobraz sobie, ze dajesz jej mleko z kartonika – 500ml dziennie, gdybys dodala do tego mleka 500ml wody i przez caly dzien popijalaby takie rozcienczone mleczko, wypijajac 1000ml (1 litr) to nadal byloby tylko 500ml mleka.
Ale jestes szalona z tym rozcienczaniem , POZDRAWIAM!

Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

mamagacka Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Jak czytam to, co ja tu wypisuję to sama się z tego śmieje , ale czasami tak mam, że jak mnie coś dopadnie to zaczynam zbytnio to analizować i suma sumarum zaczynam się zakręcać i powstaje chaos myślowy gigant .
Pamiętam jednak, że na puszkach jest też napisane, by zachowywać odpowiednie proporcje w przygotowywaniu mleka i pamiętam, że to samo mówila mi na samym początku lekarka – chciałam dawać Julce rzadsze mleko, bo miała problemy z kupkami, ale lekarka mi zabroniła twierdząc, że nie można zmieniać proporcji .

Duża buźka

Mama Gacka i Julka (01.03.2004)

aska27 Dodane ponad rok temu,

Re: Chyba popełniałam błąd

Ja robiłam i robię nadal tak jak Ty , tzn. na 210 ml wody + 7 miarek mleka i wtedy otrzymasz ok.240 ml mleka . Według mnie robisz poprawnie , bo na opakowaniu jest napisane jaką ilość wody i proszku potrzebujesz dla danego wieku .U mnie na opakowaniu jest tak wyraźnie napisane (NAN 2)
pozdrawiamy
Aśka i Bartuś

Znasz odpowiedź na pytanie: Chyba popełniałam błąd?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
wiecie jak napisać?
Witajcie! czy któraś z Was pisała może podanie o powrót do pracy z powodu kończącego się url.wychowawczego?a może są jakieś gotowe pisemka?podpowiedzcie proszę. pozdrawiam http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;17;42/st/20051214/k/31b1/preg.png[/img] [/url]
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
za duzo wody dookola glowy?????
pomozcie mi poszlam dzisiaj do gina i dowiedzialam sie ze dziecko ma za duzo wody dookola glowy i ze moze to swiadczyc o problemach z chromosomami, i mam jechac na
Czytaj dalej