ciąża a tarczyca

Proszę o informacje na temat ewentualnych powikłań przy niedoczynności tarczycy.
Leczę się od 3 lat i niby jest wszystko w porządku, ale mam stresa. Jestem w 7 tygodniu ciąży.
Pozdrawiam
Eda – termin 12.07

4 odpowiedzi na pytanie: ciąża a tarczyca

zaneta Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża a tarczyca

Siostra mojega brata ma tarczycę i bierze chormony. 11 listopada urodziła córeczkę!!! jedyny minusik tej tarczycy to tylko to, że nie moze karmić piersią. Najlepiej będzie jednak jak porozmawiasz ze swoim lekarzem, on Ci wszystko wyjaśni.

Pozdrawiam
Żaneta i marcowa dzidzia

Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża a tarczyca

JA MAM WOLA TARCZYCY,BIORĘ JOD.ALE OST. NACZYTAŁAM SIĘ W BRUKOWCACH,ŻE JOD MOŻE USZKODZIĆ KOMÓRKI PŁODU I TD.zADZWONIŁAM DO LEKARZA I OCZYWISTA MOGĘ BRAC JOD. Niby są trudnosci z donoszeniem ciąży,ale ja w to nie wierzę,jak zajdę to zobaczymy.Ale najlepiej wierzyć lekarzowi,no nie -pupi

gonia23 Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża a tarczyca

ja mam bardzo duże doświadczenie w leczeniu tarczyycy, wię z chęcią Ci pomogę. Leczę się już 10 lat, najpierw na niedoczynność po czernobylu, potem raz miałam nadczynność, a teraz od 2 lat przyjmowałam tylko jod w małych dawkach i tarczyca się uspokoiła. no i jestem w ciąży. brałam na początku jodid, który nawet na ulotce zaleca się do brania w ciąży, więc chyba nie szkodzi. w 9 tyg. bardzo spadł mi poziom hormonów tarczycy i zaczęło się plamienie, co nauczyło mnie, że z tarczycą nie ma żartów. od tego czasu mónj wspaniały endokrynolog(prof. Maziarz z łodzi – polecam, bo jest światnym specjalistą i nie faszeruje niepotrzebnie lekami) zmienił mi jod na eltroxin 50mg, czyli hormon tarczycy, żeby nie obciążać nadto produkcją hormonów mojej tarczycy. tarczyca i jej hormony odgrywają dużą rolę w kształtowaniu się móżgu malucha. zatem zrób badania( ja robię T3 i T4) i jedź do dobrego spoecjalisty. jeśli chcesz adres do mojego to daj znać. ja nie jestem z łodzi i dojeżdżam dość daleko do niego, zle nigdy nie żałowałam. wizyta trwa 25-30 min i można pogadać o wszystkim.

pozdrawiam

Gosia i Bąbelek(od dziś 19tyg)

eda Dodane ponad rok temu,

Re: ciąża a tarczyca

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dzisiaj odbieram wyniki badań i trochę się boję. U mnie 8 tydzień właśnie się zaczyna. Dotychczas czuję sie znakomicie, ale boję sie co będzie dalej. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Mój lekarz też jest dobrym specjalistą, ale nie wiem jak zareaguje na wiaomość o mojej ciąży. Kiedyś podczas wizyty bardzo mnie straszył.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Edyta

Znasz odpowiedź na pytanie: ciąża a tarczyca

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Porów w terminie,cc,przedwczesny-wyb.szpitala
Chciałabym zasiegnąć Waszej rady, poznac opinie na temat szpitali w W-wie. Gdzie rodzic normalnie, gdzie njlepiej w przypadku planowanej cc, gdzie jechać (aparatura) w przypadku porodu przedwczesnego? Tori w 30 tyg.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
o tygrysek jest z nami
TYgrysku moze sama powiesz kim jestes?? [b]ASIA MAMA 11 MIESIECZNEJ EWUNI[/b]
Czytaj dalej