ciąża a zasiłki

POMOCY!! Miałam umowę na czas nie określony jednak zostałam zwolniona w wyniku likwidacji zakładu pracy (pracowałam tam przez prawie 6 m-cy), byłam już wtedy w ciąży i na zwolnieniu lekarskim. Po likwidacji zakładu, ZUS wypłacał mi chorobowe. Niedługo rodzę i co dalej? Będę matką samotnie wychowującą każdy grosz więc się przyda, gdzie powinnam się zgłosić i o co starać?? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!!

4 odpowiedzi na pytanie: ciąża a zasiłki

 1. Re: ciąża a zasiłki

  zgłsić sie powinnaś do zusu. zus będzie przeciez te zasiłki wypłacał.

  Beata&Patryk(03.03.03) [Zobacz stronę]

  • Re: ciąża a zasiłki

   Witaj!!
   Jeśli masz trudną sytuację dochodową, (jesli jesteś sama z dzieckiem i masz dochód netto mniejszy niż 628 zł) to po urodzeniu dziecka powinnaś zgłosic się do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej i ubiegać się o jednorazowy zasiłek macierzyński w wysokości 210 zł.- jest to kwota stała. Ponadto można starać się o 4-miesięczny zasiłek macierzyński, ale tu kwota może być różna tj. zależna od dochodu i wynosi max. 418 a min. 52 zł. Przyznanie pomocy poprzedzone zostanie przeprowadzeniem przez pracownika socjalnego wywiadu środowiskowego (pytanie dotyczą twojej sytuacji życiowej dochodowej i mieszkaniowej)

   pozdrawiam

   Ania
   20.10.2003

   • Re: ciąża a zasiłki

    Dziękuję za pomoc – każda informacja wiele dla mnie znaczy

    • Re: ciąża a zasiłki

     czy cały czas jesteś na zwolnieniu lekarskim, jeśli tak to Zus
     do dnia porodu będzie Ci nadal wypłacał chorobowe, a najlepiej to zadzwoń do ZUS-u i zapytaj się czy będą wypłacać Ci po porodzie zasiłek macierzyński i jakie dokumenty będą potrzebne ( bo teraz coś się pozmieniało, być może niektóre dokumenty możesz zgromadzić jeszcze przed porodem ), a jeżeli będzie Ci się należał macierzyński to w zależności od dochodów możliwe, że otrzymasz też zasilek wychowawczy

     matylda

     Znasz odpowiedź na pytanie: ciąża a zasiłki

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo