Ciąża i poronienie. Endometrioza i torbiel.

Bardzo proszę Was o pomoc lub radę. Problem nie dotyczy mnie, bo ja na szczęście oczekuje dzieciątka, ale mojej koleżanki, która odchodzi od zmysłów. Kilka miesięcy temu dowiedziała się, że jest w ciąży. Niestety poroniła w 7 tyg. Podczas badania w szpitalu powiedziano jej, że ma torbiel na jajniku. Załamała się, bo miesiąc wcześniej przed zajściem w ciążę była się gruntownie przebadać i wszystko było ok. Lekarz nie powiedział jej, że torbiel była przyczyna poronienia. Potem operacja usunięcia torbieli i wynik endometrioza. Kolejne próby starania się o dziecko i nic. Zmieniała lekarza. Drugo doktor polecił jej kurację hormonalną tabletkami Cilest (przyjmowanie ich przez kilka cykli bez przerwy), co miało zaleczyć chorobę i dzięki temu miała szybciej zajść w ciążę. Czy któraś z Was miała podobny problem?? Czy możecie coś doradzić?

4 odpowiedzi na pytanie: Ciąża i poronienie. Endometrioza i torbiel.

nyna Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża i poronienie. Endometrioza i torbiel.

Miałam identyczną sytuację. Nawet nie podobną, tylko dokładnie identyczną. Byłam u lekarza przed ciążą – wszystko było ok. W ciągu 3 miesięcy zaszłam w ciąże. Poroniłam. Okazało się, że mam cystę i endrometriozę. Miałam laparoskopie i po 4 miesiącach od operacji zaszłam w ciążę.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża i poronienie. Endometrioza i torbiel.

Nie wiem, czy pytałaś w innych działach? Wydaje mi się, że jedna z mam z tego forum pisała, że donosiła ciążę mimo endometriozy.

mamamajeczki Dodane ponad rok temu,

Re: Ciąża i poronienie. Endometrioza i torbiel.

Też mam endometriozę. Trzy lata temu miałam operacyjnie usuwane torbiele – już były za duże na laparoskopię. Lekarze mówili, że mogę mieć duże problemy z zajściem w ciążę, o ile w ogóle zajdę. Moje leczenie polegało na tym, że brałam tabl. antykoncepcyjne (Minulet), ale nie bez przerw, tylko tak jak trzeba. Następnie odstawiałam, próbowałam i jak się nie udało to znowu kilka miesięcy tabletki. W końcu się udało, chociaż prawie w ostatniej chwili, bo miałam już iść do szpitala.

Tabletki bierze się po to (tak sądzę), żeby utrzymać gospodarkę hormonalną w normie, żeby endometrium nie odkładało się niepotrzebnie i nie tworzyły się torbiele. Tyle, że to nie do końca jest skuteczne, bo kiedy zachodziłam w ciążę to miałam torbiel na jajniku. Jednak na szczęście w niczym ona mi nie przeszkodziła.

Fakt faktem, że ciąże miałam zagrożoną i byłam na L4, a córka urodziła się miesiąc wcześniej. Ale się urodziła i jest!

Twojej koleżance mogę zaproponować, żeby poszła jeszcze do innego lekarza lub nawet do dwóch. Mi się nie za bardzo podoba branie Cilestu przez kilka miesięcy bez przerwy.

endo_kobieta2019-08-18 17:44:11

Miałam podobną sytuację. Poroniłam w 7 tygodniu ciąży. Zrobiono mi mnóstwo badań i na końcu okazało się, że przyczyną była borelioza oraz pasożyty. Podjęłam się kuracji ziołowej i już po miesiącu wydaliłam tasiemca i glizdy ludzkie. I to była przyczyna poronienia. Pasożyty zabierają witaminy (w tym żelazo i dlatego u dziecka było zatrzymanie akcji serca).

Znasz odpowiedź na pytanie: Ciąża i poronienie. Endometrioza i torbiel.?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
Folik
Dziewczyny, ile folika łykacie. Ja przez prawie rok biorę 1 tabletkę dziennie. Mój mąż był ostatnio u androloga i ten mu zalecił łykać 4 tabletki dziennie! Czy to nie za
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Panna z odzysku...
...... stało sie co się miało stać jestem ROZWÓDKA!!!!!!!!!!!!!!! Dziwne miał być koniec świata a tu nic życie dalej płynie...... WINNY taki jest wyrok......Powinnam sie cieszyć no i ciesze przeciez o
Czytaj dalej