Co jedzą dzieci w żłobku, co robią??

No właśnie. Mój Dawidek dzisiaj jest już DRUGI dzień w żłobku!!! Niestety, łudziłąm się że będą mogły go karmić Panie moim mlekiem – zakaz sanepidu, więc Dawcio od wczoraj w przedszkolu je Nana (mają tez bebiko a jak jakieś na diecie to wtedy inne, ale rodzic kupuje a żłobek zwraca na f-rę). No i oczywiscie marchewkę – ale ostrzegłam Panie aby wprowadzały niewielkie ilości z racji tego, iz dotychczas jadł tylko mleczko. No i oczywiście Panie powiedziały że karmiakaszkami z łyżeczki…a mój mały pił dotychczas tylko z butli… Więc zaniosłam do żłoba butelkę ze smokiem, a raczej tatuś bo to on prowadzi rano synka ;o) (a jak to przeżywał…gorzej niż ja ;o)

A więc, wyposażenie jakie jestem obowiązana dostarczyć raz na miesiąc to:
– chusteczki higieniczne i do tyłka – 1 paczka
a poza tym na wyposażenie musiałam zanieść dwa śliniaczki….hehhhehh… uczę się od wczoraj co to znaczy plama po marchewce….jeszcze nie jestem ekspertem, ale może wy macie jakieś cudowne sposoby na plamy??? Dziś spróbują ace lub vanishem do kolorów.

No i zastanawiam się jak mały się zaklimatyzuje, bo na razie to śmieje się do Pań i lezy w leżaczku – tak mi powiedziały Panie przez telefon wczoraj… A dziś dopiero zadzwonię ;o)

Jak byłam zobaczyć żłobek to widziałam że takie maluszki które siedzą to bawią się na dywanie na podłodze. Są jakieś plastikowe wielkie zabawki np huśtawki czy ślizgawki etc. Pomieszczenie do snu dla dzieci, kojec.

Ciekawe czy bedą z nimi wychodzić na dwór????powinni??? np latem???

Davidek 16.10.2003r. <img src=”http://www.agakruszek.webpark.pl/dawid4mies.jpg”>

Edited by Kruszynka on 2004/03/17 12:51.

5 odpowiedzi na pytanie: Co jedzą dzieci w żłobku, co robią??

olcia28 Dodane ponad rok temu,

Re: Co jedzą dzieci w żłobku, co robią??

Mój Mały też od niedawna jest w żłobku i też nurtuje mnie wiele pytań związancyh z tym. Z jedzeniem nie było problemu bo znał już smak zupek i owoców, wiem że w żłobku dostaje zupki z mięskiem (ja gotowałam mu tylko warzywne), kisiel, soczki, herbatki, kaszki. Panie nie mówią wprawdzie nic żeby płakał czy marudził, nurtuje mnie tylko jedna rzecz, że podobno ma kolki, a co jak co ale kolek to on nigdy nie miał i nie ma gdy jestem z nim w domu, więc o co chodzi? Możę jednak płacze bo tęskni. I z tymi spacerami to też nie wiem jak to wygląda, ciągle zapominam się zapytać. Jeśli dziecko jest w wózku przywożone to pewnie nie problem ale Mateusza zawozimy samochodem w nosidełku a już wkrótce planujemy kupić normalny fotelik tak więc będziemy zanosić go na ręku.
Pozdrawiam
Ola i Mateuszek (15.08.03)

raz-dwa Dodane ponad rok temu,

Re: Co jedzą dzieci w żłobku, co robią??

Na plamy polecam Vanish Oxi action. Plamy pieknie po nim schodza, nawet te od marchewki. Przygotowujesz papke : proszek vanish + odrobina wody i kladziesz ta papke na plame, zostawiasz na kilka godzin (2 do 6 w zaleznosci od plamy).


Anetta i Natalia (26.01.03)

wasia Dodane ponad rok temu,

Re: Co jedzą dzieci w żłobku, co robią??

Zdziwiło mnie,m że musisz dawać swoje chusteczki i śliniaki-u nas wszystko daje żłobek…
Ola jest starsza i jw zasadzie wszysko, ale wiem, że mleka też rodzice nie muszą dawać, tylko zgłaszają, jakie mleko dziecko pije i żłobek takie kupuje.
Z takimi maluchami to się raczej nie wychodzi na spacery, ale jeśli są warunki, to dzieci mogą przebywać na tarasie-zwykle grupy z najmłodszymi są sytuowane na piętrze i czasem taki taras jest ( u mnie nie ma :(( ) U nas też dzieciaki bawią się na podłodze, mniejsze w kojcu, jest też w8ielki materac na podwyższeniu i ślizgawka.
Twój synek jest jeszcze mały, bardzo szybko się przyzwyczai i napewno mu się tam spodoba 🙂

Hihihi, tez przezywałam jak oddawałąm początkowo Olę… Bardziej niż ona 🙂

Asia i Ola (13 m-cy!)

kruszynka Dodane ponad rok temu,

Re: Co jedzą dzieci w żłobku, co robią??

dzięki, zaopatrzę się i poeksperymentuję ;o) Teraz moczę dzisiejsze ciuszki….hihihii…. ale dzisiaj mały przy odbiorze był uśmiany od ucha do ucha!!!

Davidek 16.10.2003r.

kruszynka Dodane ponad rok temu,

Re: Co jedzą dzieci w żłobku, co robią??

tutaj zauważyłam taras – gupa jest faktycznie na I piętrze.

Najdziewniejsze dla mnie to pampersy – trzeba przynosić 5 sztuk na dzień. No ale wiem że wczoraj synek zabrudził 2, więc dziś dałam dwa, a Panie że trzeba 5…. a najlepiej żeby przynieść całą paczkę na miesiąc i po problemie….
Co żłobek to widzę inne zasady. U koleżanki tak nie było w żłobie. Tyle tylko że pampersy były w szafkach dla dzieci u niej, a tutaj zabierane są do pomieszczenia dla opiekunek, gdzie są przy przewijaku specjalne przegródki z numerkiem….
No i u koleżanki żłobek jest parterowy, więc jak jest ciepło to dziećmi wyjeżdzają wózkami na dwór…

Ciekawe, jak te Panie wyprowadzają dzieci na taras???

Davidek 16.10.2003r.

Znasz odpowiedź na pytanie: Co jedzą dzieci w żłobku, co robią???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Urodziny Sebastiana
Dzis swoje pierwsze urodziny ma Sebastianek, którego mama jest Aniaaa. Najlepsze życzenia urodzinowe dla chłopca i jego mamy. Sebastianku rośnij zdrowo i stań sie wspaniałym Sebastianem :)
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Czy używać metalowej łyżeczki d karmienia dziecka?
witam Od jakiegoś czasu daję rózne nowości Tymonowi i zastanawia mnie czy trzeba używać tych specjalnych łyżeczek dla niemowlaków i małych dzieci. Ja na początku dawałam wszystko z metalowej, ale wczoraj
Czytaj dalej