Co podajecie w razie biegunki?

moja córcia od stycznia chodzi do przedszkola, ogólnie jest ok, nie płacze, ale ostatnio rano ma biegunki… kilka razy ją zostawiłam w domu, ale szybko jej przechodzi, w sumie nie wiem od czego tak się dzieje, brzuszek ją nie boli. Co jej dawać na to?

10 odpowiedzi na pytanie: Co podajecie w razie biegunki?

ada410 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Lubiśka:moja córcia od stycznia chodzi do przedszkola, ogólnie jest ok, nie płacze, ale ostatnio rano ma biegunki… kilka razy ją zostawiłam w domu, ale szybko jej przechodzi, w sumie nie wiem od czego tak się dzieje, brzuszek ją nie boli. Co jej dawać na to?

Podejrzewam, że jest to związane z pobytem w przedszkolu:Hmmm…: Ja bym jej doraźnie podała Stoperan i szczerze z nią porozmawiała. Powodzenia:Kciuki::Kciuki::Kciuki:

frezyjka Dodane ponad rok temu,

Mi też się wydaje, że córeczka przezywa to całe przedszkole, mimo że nie pokazuje po sobie. Mój synek na sytuacje stresowe i wszelkie poważne zmiany w życiu reaguje bólem brzuszka, taka jego uroda. Dawaj jej do picia sok z jagód, sprawdzony sposób mojej babci 🙂 A jesli jest to bardzo uciążliwy problem, to moze jakiś syropek, nifuroksazyd na przykład.

karmica Dodane ponad rok temu,

Myślę, że ona się poprostu denerwuje. Pewnie jest wrażliwym dzieckiem i stresuje ją tyle osób, obawia się jak wypadnie przed innymi, czy ją polubią itp. Małe dzieci też zwracają na to uwagę by zostać zaakceptowane. Moim zdaniem dobrym sposobem będzie podanie jej jakiegoś delikatnego leku na biegunkę typu smecta. A kolejnym krokiem będzie rozmowa z nią, może uda Ci się, i mała się otworzy przed Tobą i wyzna co czuje:)

kika1 Dodane ponad rok temu,

jeśli prawdziwa biegunka …

jak moje dzieci mają problem z biegunką, to podaje sulfacefamid – w syropie – żółty i nawet smakowo dobry. Niestety chyba nadal jest na receptę – ale z mojej praktyki działa szybko także kiedy oprócz biegunki z powodu wirusa występują wymioty.

salsa-salsa Dodane ponad rok temu,

u nas szybko pomaga nifuroksazyd 🙂

baniutka Dodane ponad rok temu,

może lepiej pójść do lekarza i zrobić badania
mogą to być również pasożyty

lubiska Dodane ponad rok temu,

kupiłam Smectę, muszę powiedzieć, że jest lepiej, chociaż chyba naprawdę to jest kwestia stresu związanego z przedszkolem, ale chociaż wiem że mi się nie odwodni.

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kika1:jak moje dzieci mają problem z biegunką, to podaje sulfacefamid – w syropie – żółty i nawet smakowo dobry. Niestety chyba nadal jest na receptę – ale z mojej praktyki działa szybko także kiedy oprócz biegunki z powodu wirusa występują wymioty.

Powinny być jakieś granice pisania bzdur w internecie :Boje się:

beamama Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez salsa-salsa:u nas szybko pomaga nifuroksazyd 🙂

To jest głównie na biegunki bakteryjne.
Chemioterapeutyk działający na bakterie chorobotwórcze jelit.
Ja bym go tak lekką ręką nie podawała, lepiej smectę.

bep Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez beamama:Powinny być jakieś granice pisania bzdur w internecie :Boje się:
:Śmiech: Może przez oczy do jelit idzie :Hyhy: :Fiu fiu:

Znasz odpowiedź na pytanie: Co podajecie w razie biegunki?

Dodaj komentarz

Szkolniaki
Reforma edukacji dzieci od 6 lat do szkoły znów zmieniona
Wiecie już, że znów na 2 lata odroczono pójście 6 latków do szkół. Jest to już zatwierdzone. Dopiero dzieci urodzone od 2008 roku wszystkie w wieku 6 lat pójdą do
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Wojny matek
[url=http://www.rodziceradza.pl/Rodzice/Sieciowe-wojny,art,286710.html]Sieciowe wojny[/url] [QUOTE]Sieciowe wojny Niewiele rzeczy budzi w sieci tak skrajne emocje jak polityka, związki damsko-męskie czy? macierzyństwo. Kiedyś sposób wychowywania dzieci był prywatną sprawą rodziców, teraz każda z podejmowanych przez nich
Czytaj dalej