Co zrobić, żeby szybciej urodzić?

Proszę o rady: co robić żeby urodzić? Mój termin minął wczoraj, a nie zanosi się na to, żeby poród miał nastąpić w najbliższym czasie. Nie mam skurczy ani nic innego, co miałoby zwiastować zbliżający się poród. Ratunku! Ja chcę już urodzić! Co zrobić?

9 odpowiedzi na pytanie: Co zrobić, żeby szybciej urodzić?

Dodane ponad rok temu,

Re: Co zrobić, żeby szybciej urodzić?

Hm… Ostatnio wyczytałam, że skuteczna jest ciepła kąpiel. W jej czasie rozluźniają się mięśnie. Podobnie jest na basenie. Na naszym forum jednak krąży specyfik Anny H, który jest podobno rewelacyjny. To 6 lub 8 śliwek suszonych rozdrobnionych widelcem + łyżka oleju rycynowego + kieliszek wódki. Wiadomo co śliwki i rycyna wywołują. Na pewno nieźle przeczyszczają i podobno wywolują skurcze. Jak tak dalej pójdzie to kto wie, czy sama nie zastosuję tego specyfiku. W każdym razie mycie podłóg i okien odradzam, mogą zaszkodzić. No i oczywiście seks. W spermie są zawarte prostagladyny. Jeśli dziecko jest już gotowe, to też może wywołać poród.

olka007 Dodane ponad rok temu,

Re: Jak szybciej urodzić?

Podobno działa:
– ciepła kąpiel w wannie,
– wypicie czerwonego wina (oczywiscie w granicach rozsądku)
– no i sex, podobno to pomaga, ale nie wiem czy napewno

aga23 Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić, żeby JUŻ urodzić?

Chcesz dostać skurczy?
Coś mi się przypomniało z doświadczenia.
Niech mąż “pobawi” się twoimi piersiami, a dokładnie sutkami. Są bardzo wrażliwe, a ich drażnienie spowoduje wytwarzanie oksytocyny i skurcze. Uwaga one bolą.

anies Dodane ponad rok temu,

Re: Co zrobić żeby urodzić?

Seks
Męskie nasienie zawiera hormon oksytocynę. Pomaga!

Dodane ponad rok temu,

Re: Co zrobić, żeby odeszły wody płodowe?

Ja też doradzam seks i sporo śmiechu.
Tzn. polecam obejrzeć coś super zabawnego (film, teatr) i pokładać się ze śmiechu. U mnie to zadziałało.
Wieczorny film + seks, a rano bóle i do porodu.

siwa9c Dodane ponad rok temu,

Re: Co zrobić by szybciej urodzić?

Basen. Wielu osobom pomógł. Tylko ostrożnie, żebyś się nie pośliznęła, itp., itd.. Ja na przykład nie weszłabym w swój strój kąpielowy, więc w grudniu pokochmy sie z mężusiem, jeżeli maleństwu nie bedzie sie spieszyło.

anastazja Dodane ponad rok temu,

Re: Co robić, żeby JUŻ urodzić?

Nic nie rób. Możesz rodzić za chwilkę, a może za tydzień. Dzidzia sama wie, kiedy ma przyjść na świat. Ja również nie miałam przepowiadających i w dzień porodu byłam u położnej i ona mówiła mi to, co ci teraz piszę. W nocy zaczęła się jazda. Jak w książce: odszedł czop, a później wody i w ciagu 4 godzin z łącznym przyjazdem położnej i dojazdem do szpitala. Pewnie u Ciebie też będzie szybko – mam nadzieję i tego Ci również życzę. Aha, dobrze mieć stosunek, bo nasienie męskie wpływa na skurcze macicy. Po prostu wpływa na produkcję oksytocyny odpowiedzialnej za skurczybyki porodowe. Innych metod nie opisuję i odradzam.

o-d Dodane ponad rok temu,

ZAKUPY!

Ja polecam zakupy i generalnie DUUUŻO RUCHU!!!
Basię urodziłam 7 dni po terminie, kiedy to wybrałam się na zakupy – jedne, drugie, trzecie… wszsytko się rozruszało, skurcze nastąpiły i… Basia jeszcze tego dnia się urodziła.
Poza tym polecane jest masowanie brodawek, seks, chodzenie po schodach.

ksanty Dodane ponad rok temu,

Gdy leżałam w szpitalu przed porodem zadałam to samo pytanie jednej z położnych: “jak naturalnie przyspieszyć poród?”. I co usłyszałam? “Masowanie brodawek, brzucha, sex czy też chodzenie po schodach nic nie dają, jeżeli w organiźmie kobiety nie wytwarza się jeszcze właściwy hormon”.
Nie ma skutecznej metody naturalnej, choć można próbować. Dzidzia i tak urodzi się we właściwym czasie. U mnie o dziwo nastąpiło to, gdy przestałam się denerwować i całkowicie uspokoiłam.
Leżałam w szpitalu z odchodzącymi wodami i czekałam na skurcze, a jako że sytuacja taka nastąiła już drugi raz (poprzedni raz zakończyło się to zatruciem i musieliśmy leczyć córkę), molestowałam lekarza o wszelkie możliwe badania, a nawet wywołanie porodu. W końcu po 3 dobach zapowiedział mi, że jutro wywołujemy, więc już całkowicie spokojna poszłam spać. W nocy dostałam skurczy.

Znasz odpowiedź na pytanie: Co zrobić, żeby szybciej urodzić?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Konflikt w grupach głównych: Co to jest konflikt grupy krwi?
Tyle się słyszy o konflikcie serologicznym, czyli rh- i rh+. A czy wiecie coś o konflikcie w grupach głównych? Ja mam grupę krwi 0Rh+, a mój mąż ARh+ i u
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Ulewanie nosem: czy to jest normalne?
Kacperkowi od kilku dni ulewa się bardzo obficie buzia i nosem. Boje się, że dziecko się zachłyśnie. Kiedy to się dzieje wygląda na przestraszonego. Czy takie silne ulewanie jest normalne?
Czytaj dalej