cudowny lek na skurcze łydek :)))

Hej dziewczyny
Rzadko się ostatnio pojawiam bo leżę w domciu. Dziś przyjechałam z mężulkiem do pracy i chłonę wszystkie wiadomości (a dużo ich…)
Widziałam wątek o skurczach łydek i postanowiłam napisać osobny, może więcej osób go przeczyta i większej grupie pomoże:)
Skurcze łytek męczą i mnie. Łapie to cholerstwo w nocy i się człowiek zwija z bólu przez kilka minut. Potem łapie w drugą nogę i zabawa zaczyna się od nowa….stękałam zawsze tak, że i mężuś się budził. Czasem już brakowało mi tchu. Biorę i brałam 3×2 tabl asparginu i niewiele to pomogło.
Aż wreszcie usłyszałam od znajomej, że jak złapie skurcz (mnie zawsze łapie w nocy) trzeba po prostu…WSTAĆ. Na obie nogi. Proste, nie? Skurcz mija momentalnie. Szkoda, że nikt mi tego wcześniej nie powiedział.
Nie jest to,,lekarstwo” na skurcze, bo one nadal będą ale ból trwa tylko chwilę 🙂
Mam nadzieję że i wam pomoże 🙂

Pozdrawiam

GOSIA i

3 odpowiedzi na pytanie: cudowny lek na skurcze łydek :)))

tojka Dodane ponad rok temu,

Re: cudowny lek na skurcze łydek 🙂

dobrym sposobem, z którego korzystam niemal co noc jest skierowanie,naciągnięcie palcy nóg w górę w kierunku piszczeli w momencie pojawienia się skurczu i wtedy nie trzeba wstawać. Ale Twój sposób jest tez bardzo dobry, jak mój nie pomaga i wtedy wstaję.


tojka

lilianka Dodane ponad rok temu,

Re: cudowny lek na skurcze łydek 🙂

Rzeczywiście stary sprawdzony sposób polecany przez sportowców (i chyba najskuteczniejszy) Najlepiej wykonywać to kiedy czujemy, że skurcz dopiero nadchodzi wtedy najprawdopodnobniej go unikniemy.

Pozdrawiam

lilianka

bella Dodane ponad rok temu,

Niestety, u mnie to nie działa, bo jak skurcz już nastąpi to nie mogę wykonać żadnego ruchu, a czasem to aż sikam z bólu. Najgorsze zaś nie są łydki tylko skurcze wewnętrznych mięśni ud. Tutaj aż zatyka mi oddech i często wyję z bólu jak pies. Lek, który mi bardzo skutecznie pomagał to był Miopam albo Miolastan, ale nie wiem dlaczego już go nie można dostać. Teraz stosuję Mydocalm, ale jest dużo mniej skuteczny. Jeszcze czasem też Sirdalud albo Tizanor, ale szkodzi na wątrobę. Choć dość skutecznie w 2 minuty przerywa ból.

Znasz odpowiedź na pytanie: cudowny lek na skurcze łydek :)))

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Urodziny Laurusi Cukieraczka0
Dzisiaj przypada pierwsza rocznica narodzin Laurusi. Najlepsze życzenia radości, zdrowia i fantastycznych prezentów Kaśka
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
do samotnych mam dotyczy dodatków...plisss
jade o 10 50 do miasta złożyć wniosek o dodatek.... ja jestem samotna matka bez prawa do zasilku.... i chodzi mi o to że jesżeli mieszkam z rodzicami,czy muszę ich wyszczególnieć jako
Czytaj dalej