ćwiczenia ?

Od kiedy po porodzie mogę zacząć ćwiczyć?
Może macie jakieś proste zestawy
Pozdrawiam
Agnieszka mama Paulisi (2 latka) i Mikołajka 8 dni

2 odpowiedzi na pytanie: ćwiczenia ?

anet Dodane ponad rok temu,

Re: ćwiczenia?

sa specjalne cwicz dla kobiet po porodzie i zaczyna sie je juz w 2giej dobie po porodzie /ale takie tam typu poruszac palcami/
zacytuje:
Wczesny okres połogowy trwa ok. 2 tygodni. Ze względu na szybkie zmiany w ustroju i związane z tym wymagania stawiane ćwiczeniom, można go podzielić na 3 etapy:
I obejmuje 1i 2 dobę po porodzie /te palce:)/
II trwa od 3 do 5 doby
III trwa od 6 do 14 doby.
[Zobacz stronę]

Po tygodniu ja juz zaczelam cwiczyc glownie miesnie dna macicy /lezysz na plecach i podnosisz do gory biodra trzymajac stopy na podlozu/, brzuszki, koci grzbiet na kregoslup itp – mialam taka ksiazeczke od gin-a i stopniowo zwiekszalam intesywnosc cwiczen i sama zaczelam je modyfikowac Poszukaj w necie – znajdziesz!!!

lilianka Dodane ponad rok temu,

Re: ćwiczenia?

To zalezy jakie ćwiczenia masz na mysli. Ja była u mojego gina tydzień po porodzie i wówczas zbronił mi wykonywać jakichkolwiek forsownych ćwiczeń (typu…brzuszki itd.) do 6 tygodni po porodzie i wizyty kontrolnej.
Mysle, że jakieś delikatne ćwiczonka możesz wykonywać. Niestety nie wiem jakie Ci polecić ale cos takiego na pewno znajdziesz gdzieś w Internecie.
Pamietaj! Że zbyt forsownymi i nieodpowiednimi ćwiczeniami możesz narobić sobie więcej szkody niż pożytku więc lepiej troszkę poczekać.

Pozdrawiam

Lilianka i Mikołaj (19.06.2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: ćwiczenia ?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Czy można używać samoopalacza?
Jestem w 32 tc i blada jak nigdy.Zastanawiałam się czy można używać samoopalacza z Avon więc takie pytanie zadałam właśnie tej Firmie i odpowiedzieli mi, że można po czwartym miesiący
Czytaj dalej
Dla starających się
chlopiec czy dziewczynka?
JAKE SA METODY ZEBY URODZIC CHLOPCA CZY DZIEWCZYNKE,
Czytaj dalej