Czy duphaston pomaga zajść w ciążę?

Staramy się od maja tego roku. Miałam nieregularne cykle, podejrzenie PCOS. Od dwóch miesięcy biorę Duphaston. Moja ginekolog powiedziała, że ma z tym doświadczenie i że będzie na pewno łatwiej zajść w ciążę, biorąc ten lek. Wchodziłam na dawniejsze Wasze posty, które dotyczyły właśnie Duphastonu (niewiele ich było). I tak szczerze to nie dowiedziałam się, czy którejś ze starających się pomógł na tyle, że po braniu jego była radosna wiadomość. Ja już nie wiem, co o tym myśleć. Dziś dostałam miesiączki (po intensywnych staraniach w tym miesiącu). Jest mi strasznie smutno. Czy ten lek mi tak naprawdę coś da? Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek informacje. Pozdrawiam wszystkie starające się (i te którym się udało -gratulacje).

10 odpowiedzi na pytanie: Czy duphaston pomaga zajść w ciążę?

anaim Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Duphaston pomaga?

Podobno to dobry lek. Mi niestety nie pomógł. Oby jednak w Twoim przypadku było inaczej.

agulina Dodane ponad rok temu,

Re: Czy duphaston pomaga zajść w ciążę?

U mnie też wykryto PCOS. Początkowo dostałam luteinę dopochwowo na wywołanie miesiączki. Później dołączyły inne leki: metformax, duphaston, eutyrox, bromergon, clostilbegyt. Od pół roku zażywam te leki i na razie nic. Jeśli chodzi o Duphaston, to moje cykle się wyregulowały, choć w tym miesiącu miałam 2 dniowe opóźnienie miesiączki. Zgadnij co sobie myślałam. Ale niestety. Duphaston mam zwiększony do 2 tabl. od 16 dc przez 10 dni. Od tego miesiąca zwiększam też clo i może w końcu pęcherzyki zaczną pękać. Do tej pory miałam tę przyjemność tylko 1 raz. Nie wiem czy badałaś poziom prolaktyny. U mnie był on stanowczo za wysoki. Zrób to badanie choćby profilaktycznie. Wysoka prolaktyna też utrudnia zajście w ciążę.

karolakoj Dodane ponad rok temu,

Re: Duphaston a zajście w ciążę

Duphaston to progesteron. Lekarz podając Ci ten lek zabezpiecza Cię przez skutkami PCOS (czyli przed torbielami jajników, które się robią w wyniku niemożności wypchnięcia pęcherzyka przez jajnik), a także zabezpiecza Twoją ewentualną ciążę. Fasolce łatwiej jest utrzymać się u mamy, która ma dużo progesteronu.
Jeśli chcesz się czegoś więcej dowiedzieć. Szukaj pod hasłami “progesteron” i “luteina” (lek zamienny z Duphastonem).

iza2307 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy duphaston pomaga?

Tak, pomaga.
W moim przypadku to nic nie dało, ale moja koleżanka miała robiony taki trik z Duphastonem, że zaczęła go brać w 16 dc po 2 tabletki dziennie przez 20 dni i się udało. Dotrwała. Nie dostała miesiączki, co oznacza, że jest w ciąży.

Pati2020-12-08 07:22:58

Przez 20 dni??

anetal Dodane ponad rok temu,

Re: Czy duphaston pomaga?

Duphaston pomaga. Jestem tego dobrym myślę przykładem. Miałam niewydolność ciałka żółtego. Dostałam Duphaston, który miałam brać od 16 do 25 dnia cyklu. Pierwszy cykl, w którym brałam lek zakończył się owocnie. Nadal biorę ten lek, żeby Kruszynka lepiej się rozwijała, żeby nie doszło do krwawienia. Jestem dobrej myśli. I w sumie… dzięki temu, że zaczęłam brać lek mam moją Kruszynkę. Życzę, aby Tobie również się udało.

annabo Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Duphaston pomaga zajść w ciążę?

Najnowsze badania wykazały, że Duphaston (progesteron) nie ma wpływu na utrzymanie ciąży, ale i tak dużo dziewczyn na “podtrzymanie” bierze i działa.

U mnie 10 cykl starań. Oby ostatni.

annaem Dodane ponad rok temu,

Re: Czy duphaston pomaga?

Dzięki za odpowiedzi. Wynika z nich, że jednym Duphaston pomaga, innym nie bardzo. Zobaczymy w tym miesiącu.

annabo Dodane ponad rok temu,

Re: Czy duphaston pomaga?

Mój ginekolog stwierdził, że Duphaston ma działanie androgenne i jego wpływ na płód nie jest do końca zbadany. Dał mi Utrogest, który jest progesteronem identycznym z tym, które same wydzielamy.

Karolina Dodane ponad rok temu,

Ja biorę duphaston od roku i cały czas nie mogę zajść w ciążę. Jedyny plus to taki, że uregulowała mi się miesiączka.

Joanna2020-10-15 17:07:09

Mi się udało, po pierwszej dawce nie dostałam miesiączki za to dostałam najpiękniejszy prezent od zycia- mój największy Skarb 😉 może i Tobie się poszczesci. Pozdrawiam i trzymam kciuki 🙂

Anna2020-11-12 11:40:45

W jakim dniu zaczęłaś przyjmować tabletki??

Pati2020-12-08 07:33:46

Przez 20 dni??w jakich dniach przyjmowała? Czy po skończeniu nie dostałaś miesiączki?

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy duphaston pomaga zajść w ciążę?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Jakie sposoby na sklejone wargi sromowe u dziecka?
Byłam dzisiaj z moją 17-miesięczną córeczką u lekarza, ponieważ od kilku dni skarżyła się na bóle w kroczu. Pokazuje tam rączką i mówi, że kłuje. Lekarz obejrzał i stwierdził sklejenie
Czytaj dalej
Karmienie
Jak zakładać kapturek?
Jak się zakłada kapturki? Mam strasznie bolące sutki i nie dam rady karmić. W instrukcji jest napisane, że sutek musi wypełnić kapurek, ale mój wypełnia go tylko do połowy. Czy
Czytaj dalej