Czy matka karmiaca moze zazywac Zinnat?

Pytanie jak w temacie. Wlasnie dzis wrocilam ze szpitala. Trafilam tam z powodu zapalenia piersi, wysokiej temperatury i utraty przytomnosci. W szpitalu mialam podawany antybiotyk “Rantaksym”-dozylnie.
dzis dostalam recepte na Zinnat (2×1 przez 5 dni). W ulotce napisano, ze przenika do pokarmu. Podobno nie szkodzi dziecku, ale czy napewno? Moja coreczka ma niecaly miesiac.
Napiszcie co wiecie.
Z gory dziekuje.

IwonaN

2 odpowiedzi na pytanie: Czy matka karmiaca moze zazywac Zinnat?

nonnocere Dodane ponad rok temu,

Re: Czy matka karmiaca moze zazywac Zinnat?

W Pharmindex piszą, że można stosować Zinnat w okresie karmienia piersią, ale z zachowaniem ostrożności. Ten antybiotyk stosuje się również u niemowlaczków, a w niewielkiej ilości przenika do mleka matki, która nie powinna istotnie wpłynąć na Twoją córeczkę przez 5 dni trwania kuracji. Kuruj się szybko, powinno przejść :).

Pozdrawiamy, Madzia i Maciek (28.09.04)

kossa Dodane ponad rok temu,

Re: Czy matka karmiaca moze zazywac Zinnat?

Ja brałam Zinnat przez 6 dni (Maciuś miał wtedy 3 tygodnie). Zinnat jest okropny w smaku, a że przenika do mleka, to miałam niezłą jazdę, bo Maciek nie chciał ssać piersi. Jakoś przeżyliśmy te dni i nie zauważam u niego żadnych niepokojących objawów. W zeszłym tygodniu zrobiłam mu profilaktycznie badania kału i na szczęście wyszły dobrze.
Pozdrawiamy

Ewa,Ola 31.07.03 i Maciuś 10.12.04

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy matka karmiaca moze zazywac Zinnat?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
antybiottyk karmiąca mama=lakcid dziecko????
Po raz drugi mam zapalenie piersi. Pierwszym razem obyło sie bez antybiotyku, ale teraz biorę augumentin i trillac. Czy dziecku też powinnam dawać np lakcid bo antyboityk trochę przenika do
Czytaj dalej
A-psik: moje dziecko jest uczulone…
Alergia, AZS, uczulenie? POMOCY
Bardzo proszę was o podzielenie się doświadczeniem, jeśli któras z was przerobiła coś podobnego: Od jakiegoś ponad miesiąca mój maluch (8-iem mies.) ma czerwony policzek, pod uchem i pod kolankiem. Najgorzej
Czytaj dalej