czy możliwe alergia na marchewke?

mój synek ma 5,5 miesiaca od 4 miesiaca zaczełam podawac marchewke ( miał zaparcia, podawałam marchewke z jabłkiem itd) kupki były twrdsze ale nie takie jak po samej marchewce, i zauwazyłam już jakis czas temu ze zriobiły mu sie suche policzki ( ogólnie pije nutramigen) i teraz nie pamietam czy od razu przy tej marchewce czy o co chodzi? może być zupełnie nie związane z jedzeniem? bo nie bardzo wiem, odstawiłam na tydzień marchewke zobacze co bedzie, ale potem juz podawałam tyle różnych rzeczy ze nie wiem. jakie są objawy alergii na marchew????

4 odpowiedzi na pytanie: czy możliwe alergia na marchewke?

mata-hari Dodane ponad rok temu,

Objawy alergii na marchew mogą być różne, różniste, tak jak i w przypadku każdego innego potencjalnego alergenu.
Ja bym się jednak raczej zastanowiła, czy to nie jabłko jest winne, a nie marchew, bo statystycznie, jabłko jest zaraz po białku krowim drugim co do częstości występowania alergenem, a alergia na marchew występuje rzadziej (ale występuje).

Podczas wprowadzania nowości, kiedy prowadzi się obserwacje nie powinno się zmieniać kilku rzeczy na raz, ani wprowadzać jednocześnie, w zbyt krótkim odstępstwie, czasu nowości.
U tak małego dziecka najczęściej występuje alergia pokarmowa, ale nie znaczy to, że dziecko nie może reagować na alergeny wziewne, bądź kontaktowe.
Musisz wprowadzić sumienną obserwację.

adonay Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez gabka:mój synek ma 5,5 miesiaca od 4 miesiaca zaczełam podawac marchewke ( miał zaparcia, podawałam marchewke z jabłkiem itd) kupki były twrdsze ale nie takie jak po samej marchewce, i zauwazyłam już jakis czas temu ze zriobiły mu sie suche policzki ( ogólnie pije nutramigen) i teraz nie pamietam czy od razu przy tej marchewce czy o co chodzi? może być zupełnie nie związane z jedzeniem? bo nie bardzo wiem, odstawiłam na tydzień marchewke zobacze co bedzie, ale potem juz podawałam tyle różnych rzeczy ze nie wiem. jakie są objawy alergii na marchew????

tak.moja Paula miala ogromne zaparcia po marchwi,wogole jej nie trawila, zapychala ja,w testach wyszlo nam uczulenie na marchew

brawurkot Dodane ponad rok temu,

Możliwe. Kuba właśnie na marchew bardzo źle reaguje – zaostrzenie stanu skóry (sucha, plackowata wysypka, bardzo rozogniona – reakcja taka jak na krowę), odparzające kupy, przy których się bardzo męczył. Ale jak pisała Mata Hari zwróć uwagę też na jabłko (choć u nas np jabłko przeszło bez problemy… A marchew już nie). Na tym etapie łatwo Ci będzie dojść co zawiniło, bo nie je za dużo nowosci.

karolakoj Dodane ponad rok temu,

Marchew niby bezpieczna, ale przeciez tylk teoretycznie, bo wszystko może uczulać i dziwnie działać na organizm… Ja na Twoim mijescu wycofałabym niemal wszystko na kilka dni, zostawiajac tylko to, co do czego mam absolutną pewnośc, ze nie uczula… i wprowadzilabym marchew “od nowa”, obserwując jednocześnie, co się dzieje.

Mój Młodszy dostał wczoraj swoj pierwszy soczek z marchwii – kupa zrobiła sie twardsza niż zwykle. A starszy nie trawi wogóle marchewki, ale tylko gotowanej… jakoś tak przestalam podchodzic lajtowo do marchewki (hmmm…)

Znasz odpowiedź na pytanie: czy możliwe alergia na marchewke?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
krwiak :(
hej, myślę,że znajdzie się ktoś z tym problemem. Otóż dzisiaj byłam na usg i lekarz znalazł przy zarodku małego krwiaka. Stwierdził,że nic się z tym nie da zrobić tylko trzeba
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
elektryczna muza
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=pJqoRaphiEk"]https://www.youtube.com/watch?v=pJqoRaphiEk[/URL] Jest tego więcej na necie :D
Czytaj dalej