czy myć u dziewczynki…?

Czy należy myć i czyścić… cipulkę? Bo ja tego nie robię, ale moja mama ostatnio zobaczyła małą i stwierdziła że trzeba to wymyć, bo w środku jest taki biały śluzik. Ja oprócz tego zasypuję dupkę mąką ziemniaczną, więc faktycznie trochę może tam się jej dostać. Nie chcę żeby pojawił się stan zapalny. A Wy co robicie dziewczyny?

Moja Ula ma 2 tygodnie..:-)

Monia i maleńka Ulcia

5 odpowiedzi na pytanie: czy myć u dziewczynki…?

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: czy myć u dziewczynki…?

Ten biały śluzik to pozostałość po mazi płodowej. Zalecaja, żeby na początku tego nie czyścić, bo to dodatkowa warstwa ochronna. Ale myślę, że po 2 tygodniach możesz już spróbować delikatnie to zczyścić. Najważniejsze, żeby nie było tam resztek kupki, czy maści, żeby nic sie nie dostało do pochwy. Na początku będzie ciężko schodzić, bo ten śluzik jest wyjątkowo oporny, ale spokojnie, nie trzeba wszystkiego wyczyścić na raz.

Daga i Zuzia 21 kwietnia 2003

arvena Dodane ponad rok temu,

Re: czy myć u dziewczynki…?

na szkole rodzenia położna mówi, żeby przemywać to- ten biały nalot to mastka, powinno się tylko zostawić jej troszkę, bo to naturalna ochrona antybakteryjna…

Marta i kopiący wytrwale Szymon:) (20.08.2003)

iwi Dodane ponad rok temu,

Re: czy myć u dziewczynki…?

Moja pediatra powiedziała, że należy tam dziewczynkę myć, bo jednak zbiera się tam i trochę kupki i maści, którymi się smaruje i pudru, jeśli ktoś uzywa. Należy to jednak zrobić bardzo delikatnie. Najlepiej po kąpieli wziąć płatek kosmetyczny namoczyć w przegotowanej wodzie na to jeszcze troszkę oliwki, delikatnie rozchylić wargi sromowe i przetrzeć.
Na pewno nie powinno się tam grzebać przy każdym przewijaniu.


Iwcia i Laurusia

dorota27 Dodane ponad rok temu,

Re: czy myć u dziewczynki…?

pytalam o to samo..poszukaj w moich postach../pt…do mam dziewczynek…/…bo dostalam sporo odpowiedzi

dorota i claudia / ur. 29 maja 2003/

ave Dodane ponad rok temu,

Re: czy myć u dziewczynki…?

Ja przy każdym kąpaniu po troszku wymywam ten śluzik, na tyle ile mała pozwala. Nie jest to przyjemne, ale chyba trzeba to robić.

ave + Nikola! – ur. 02.07.2003 !!!

Znasz odpowiedź na pytanie: czy myć u dziewczynki…?

Dodaj komentarz

Dla starających się
Kłopoty z tarczycą
Witam Chciałabym zapytać, czy są wśród was kobitki mające problemy z tarczycą. Ja od 2 lat lęczę się na niedoczynność po przebytym zapaleniu tarczycy. Jeśli macie podobny problem, to piszcie.
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
DOŁĄCZAM DO WAS KOBIETKI
Witam Was kobietki! Dziś byłam u ginka (po 2 testach ciążowych pozytywnych) lekarz tylko potwierdził ich niezawodność - jestem w 3 tygodniu ciąży:) Termin mam na 19 marca i bardzo się
Czytaj dalej