Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Jestem w 6 miesiącu ciąży. Ostatnio przyplątała mi się infekcja przewodu moczowego. Swędzenie, pieczenie i ból, gdy siusiałam. Szybko udałam się do ginekologa, a on zapisał mi Monural i Urosept. Czy któraś z Was też brała monural w ciąży? Nie dość, że jest drogi (muszę kupić dwie saszetki, a cena jednej to 40 zł), to boję się, że może źle wpłynąć na dziecko.
Czasem już jestem załamana, bo naprawdę mój lekarz mi dużo leków przepisuje. Brałam przez pewien czas gyno-fenidazol na przemian z lactovaginalem i clotrimazolem. Kazał mi przestać brać i teraz biorę natamyceynę. Ile można pakować leków w dzidziusia? Nie wiem czy mam zmienić lekarza? Iść do innego, zobaczyć co powie?

13 odpowiedzi na pytanie: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

chilli Dodane ponad rok temu,

Dużo bardziej szkodzi dziecku infekcja dróg rodnych i moczowych (np. przedwczesnym porodem).

Ale oczywiście to Twój wybór. Możesz nie brać leków i zaryzykować zakażenie dziecka przy porodzie lub ze względu na zły stan flory bakteryjnej od razu cc.

Póki co, leki są pakowane w Ciebie. Dopiero po porodzie będą w dziecko. Zapewne od razu antybiotyki, bo siebie zaniedbałaś.
Gratuluję pomysłu.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Myślę, że lekarz wie co robi i wybiera mniejsze zło.
Nieleczone infekcje bakteryjne czy grzybicze grożą przedwczesnymi skurczami, przedwczesnym porodem, krwawieniami, infekcją wewnątrzmaciczną płodu, obumarciem płodu. Niektóre uniemożliwiają poród siłami natury (ryzyko zakażenia dziecka), więc ja bym na Twoim miejscu słuchała lekarza, a wszystko będzie dobrze.

usianka Dodane ponad rok temu,

Madzia, dajżesz spokój z tym ostrym tonem. Dziewczyna pewnie i tak przerażona. Napisała przecież, że OSTATNIO przyplątała jej się ta infekcja. Może coś opornego na leki i tyle, a Ty ją od razu tak z grubej rury.
Rację Ci jednak przyznaje – też bym wzięła, co doktor każe, żeby jak najszybciej wyleczyć się z choróbska.

marcelinka22 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Uważam tak jak dziewczyny, że lekarz wybrał mniejsze zło i lepiej posłuchaj jego porad. Weź te leki. Na twoim etapie ciąży nie są one tak wielkim zagrożeniem. Gorzej może być, jak ich nie weźmiesz. Monural jest jednym z nowoczesnych preparatów. Szybko działającym, a Urosept to ziołowy lek, od lat przepisywany ciężarnym. Głowa do góry, zdrówka życzę!

jola72 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Zaufaj lekarzowi. Wszelkie infekcje trzeba leczyć. Na pocieszenie powiem Ci, że 2 lata temu moja przyjaciółka w 6 miesiącu ciąży też nabawiła się tej przykrej infekcji. Skończyło się to pobytem w szpitalu i mnóstwem leków. Urodziła zdrowe dziecko, mimo całej masy antybiotyków, które brała. Zdrowego malucha Tobie też życzę.

chilli Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Ania dużo bardziej straszyła.
Poza tym dziewczyna napisała, że już brała clitrimazol i coś p/grzybicznego – więc infekcja trwa tyle ze się przesunęła.

ola2 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Jeśli coś dolega to trzeba to wypędzić. Nieleczone schorzenia gorzej wpłyną na dziecko niż antybiotyk, który czasem najszybciej i najskuteczniej wypędzi chorobę.
Ja również ciągle coś biorę, w tym już 3 antybiotyki.
W poprzedniej ciąży miałam zapalenie pęcherza i kamienie w nerkach – aż 4 razy. Brałam antybiotyk i furaginum. Zapalenie pęchcerza w końcowej fazie ciąży może powodować wczesniejszy poród.
Nie martw się lekami. Samo nie przejdzie, niestety.

lilavati Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Ania nie miała zamiaru straszyć. Napisała tylko to, co usłyszała od swojego ginekologa, jak czekała tydzień na wizytę ze złym wynikiem posiewu. Na mnie zadziałało to wstrząsowo (czyt. nie miałam wątpliwości, że leczyć się trzeba; że jak następnym razem nie jestem pewna wyniku mam dzwonić natychmiast).

krzemianka Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Święta prawda.
Ja niestety dowiedziałam się o tym za późno. Moja infekcja doprowadziła do przedwczesnych skurczów w 31 tygodniu ciąży. Brak szyjki, rozwarcie i zagrożenie porodem. Prawdopodobnie wpłynęła także na zatrzymanie rozwoju mojego dziecka (urodził się z hypotrofią, ważąc 2 kg w 37 tc).
Tak więc, naprawdę, lepiej brać teraz, niż potem płakać.

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Ja też “złapałam” bakterię w moczu gdzieś w 6-tym miesiącu ciąży. Brałam to, co Tobie przepisał lekarz i mam ZDROWEGO, ŚLICZNEGO syneczka (ma już pół roczku). Nie sądzę, aby te leki zaszkodziły Maleństwu. Oprócz tego brałam jeszcze leki na nadciśnienie i przeciwgrzybiczne (bo miałam pessar) i jest ok.
Znacznie gorzej mogłoby być, gdybym to zaniedbała.

kata Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Trzeba brać co lekarz przepisuje, bo tak jak już pisały dziewczyny – można sobie ogromną szkodę wyrządzić niebraniem leków.
Sama brała, antybiotyki w ciąży. W 22 tygodniu ciąży miałam na szyjce infekcję e. coli, co mogło mi grozić poronieniem.

Jak się ma zaufanego ginekologa, to można spokojnie łykać co przepisze. Z infekcjami nie ma żartów.

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Paula, ta nieleczona infekcja może być groźniejsza dla dzidziusia niż leki. Zaufaj lekarzowi i słuchaj jego zaleceń.
Powodzenia w leczeniu!

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Leki, które przepisał Ci Twój lekarz są bezpieczne dla dziecka (płodu).
Brałam w ciąży m.in. natamycyne i wszystko było ok.

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy Monural w ciąży nie zaszkodzi dzidziusiowi?

Dodaj komentarz

Karmienie
Ile powinno jeść 9/10 miesięczne dziecko?
No właśnie jak to jest u Was? Ile je Wasze 9-miesięczne dziecko? U nas wygląda to mniej więcej tak: 6:30 pobudka i 180 ml mleczka z kaszką 8:00-10:30 sen 11:OO kaszka na gęsto
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Czy spływ kajakowy w ciąży jest bezpieczny?
Właśnie się dowiedziałem, że będę tatą. Szczęście niesamowite. Za tydzień mieliśmy zaplanowany wyjazd na spływ kajakowy. Nie wiem jednak, czy to będzie bezpieczne. Pomóżcie! Prawdopodobnie jest to 2 tydzień ciąży.
Czytaj dalej