czy powinien jeść w nocy?

Moj Synus ma ponad 9 miesiecy. Od dawna nie karmie go w nocy…jednak od kilku dni budzi sie z placzem ok. 3-4.00 i nic nie jest go w stanie uspokoić (noszenie przytulanie, herbatka, spanie w naszym łózku), toteż zaczęłam mu dawać mleko….i wychodzi na to, ze powrócilismy do nocnego karmienia. Po mleczku zasypia….czy to normalne, ze 9-cio miesięczne dziecko zaczyna znowu jadac w nocy? a moze potrzebuje więcej kalorii? Chcę dodac, ze większa dawka mleczka “na dobranoc” nie pomaga…i tak budzi sie z placzem….co o tym sądzicie?

5 odpowiedzi na pytanie: czy powinien jeść w nocy?

 1. Re: czy powinien jeść w nocy?

  Mam dokładnie tą samą sytuację. Od tygodnia Michał wypija o 22 180 ml mleka i potem około 2-3 w nocy 150 ml mleka. Płacz jest straszny i nie do uspokojenia – żadna herbatka czy smoczek.
  Dodam że Michałnigdy nie chciał pić tego mleka (Bebilon Pepti jest poprostu niesmaczne) z butelki, jadł je tylko z kaszką a teraz taka odmiana.

  Skoro u ciebie jest podobnie to myślę że to dlatego że nasze dzieci teraz intensywnie się rozwijają i potrzebują więcej kalorii. W dzień nie ma czasu na jedzenie bo wszystko jest ciekawe i trudno usiedzieć na pupie 15 min – tak bynajmniej jest u nas. Michał jest bardzo ruchliwy i ciekawski.

  Gosia i Michałek (10 msc:)

  • Re: czy powinien jeść w nocy?

   moja 10-miesięczna Natunia przespała w swoim życiu chyba tylko 5 nocy bez pobudki…
   … karmię ją dwa-trzy razy w nocy, wg lekarza może się nie najadać, ponieważ pije mleczko tylko z piersi, a żadnego innego nie chce 🙁
   JAK JA MARZĘ O PRZESPANEJ NOCY!

   Maja z Natalką (10 miesięcy)

   • Re: czy powinien jeść w nocy?

    Witam
    Nie wiem jak to jest ze starszymi dziećmi, ale żarłoczny misiek ma już skończone pół roku więc powinien przesypiać noce niestety….. Nie ma tak dobrze bo budzi się zawsze dwa razy – po prostu jest głodny, wszystko chyba zależy od dziecka.
    Życzę powodzenia w nocnych zmaganiach.

    elzi i żarłoczny misiek (25-02-2003)

    • Re: czy powinien jeść w nocy?

     u na sto samo… przy czym Krzyś nie śpi mniej więcej od 1 do 4 w nocy… tzn. śpi b. niespokojnie, co 20 min się przebudza, płacze, staje w łóżeczku, siada… herbatka czasem pomaga, czasem nie ;(
     ok. 4 zasypia i śpi do 5.30- 6; potem mleczko i śpi jak zabity do 8-8.30;próbowałam dać mu mleko… ale efekt był podobny, czyli to jednak nie z głodu te nocne wstawanie ;((

     pozostaje przeczekać… tylko jak długo to wytrzymamy?

     [i]Ewa i Krzyś (9 mies.)

     • Re: czy powinien jeść w nocy?

      Może się nie najada wieczorem???

      Zuzka miała straszny kryzys ze spaniem tak od 8-go miesiąca prawie do teraz (odpukac od kilku dni sypia dobrze), budziła się często w nocy, popłakiwała itp., ale nie wymagała karmienia.
      To jedyne co mi do głowy przychodzi.

      Chociaż znam niemal patologiczny przypadek mojej koleżanki z pracy, której dwuletnia córka jada w nocy jedną lub dwie kaszki. Śmiejemy się, że ma problem wychowawczy… A tak naprawdę to współczujemy bardzo…

      Kaśka mama Zuzanki (16.10.2002)

      Znasz odpowiedź na pytanie: czy powinien jeść w nocy?

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo