Czy to możlwie?

Witam serdecznie. Zastanawiam się czy jeśli przez cały cykl temperatura nie zmieniła mi się znacząco (36.3-36.7, ale ta najwyższa tylko jeden raz, głównie 36.6), a śluz najbardziej płodny pojawił mi się tylko raz (ale za to w okolicach dnia kiedy teoretycznie mogłam się spodziewać owulacji) to jest mimo wszystko szansa, że miałam owulację? To dopiero nasz pierwszy cykl starań, uczę się obserwacji własnego ciała, jakoś wcześniej tego nie robiłam, głównie przez to, że brałam pigułki, a zanim zaczęłam je brać miałam długie i raczej bardzo mało regularne cykle. Obawiam się, że mogę mieć cykle bezowulacyjne, ale może akurat teraz na taki trafiłam, a w przyszłym będzie dobrze. Ale tak się właśnie zastanawiałam, czy mimo wszystko jest jakaś szansa, że miałam owulację choć temperatura mi się nie zmieniła… Co myślicie o tym?
Ponieważ to początek starań, nie robiłam sobie jeszcze żadnych badań poziomu hormonów, testy owu dopiero kupię.
Pozdrawiam 🙂


9 odpowiedzi na pytanie: Czy to możlwie?

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Witam. To samo mnie meczy. Też brałam tabletki, a teraz z wykresów temperatury wychodzi, że raczej nie mam owulacji. Dlatego zamówiłam testy owulacujne. Niestety na razie nie dowiedziałam się jak to u mnie jest z owulacjami. Jak co – w przyszłym cyklu zrobię hormonki. Pozdrawiam. I zyczę cierpliwości w nauce obserwowania własnego ciała – wiem, jakie to trudne, szczególnie jak się nie ma regularnych cykli.
Acha, jeszcze jedno – ja zamówiłam 6 testów. Zaczęłam robić 14 dc (zgodnie z instrukcją, bo najkrótszy z moich cykli trwał 31 dni). Ponieważ długość moich cykli jest różna, powinnam była wziąć więcej testów. Nawet nie pomogło to, ze zaczęłam je robić co 2 dzień. Więc jeśli też masz nieregularne cykle, radzę zamówić wiecej testów.

[Zobacz stronę]

Edited by Bronia on 2005/04/25 11:09.

niktosia Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Dziękuję Ci za odpowiedź i radę. Kupię testy i będę próbowała z nimi. Dopiero zaczynam, wiem, że muszę być cierpliwa bo to podstawa, ale to nie jest takie proste niestety, zwłaszcza jak się ma nieregularne cykle. Trzeba być dobrej myśli, że się uda no i wszystko oberwować dokładnie.
Mam jeszcze pytanie czy kupowałaś testy przez internet?
Powodzenia i pozdrawiam 🙂

Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

patrząc na twoj wykres, uwazam, ze owulacji raczej nie mialas. Mowie raczej, bo sa przypadki, ze temperatura nie rosnie a jest ciaża, ale sa to wykresy ze skaczacą temperaturą.
A powiedz, jakie masz długie cykle?????

minęło 3 lata…laparo 2 lub 9 maja
Damianek 29.05.1998 i (* V 2002),(* I 2004)

niktosia Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Od odstawienia pigułek pół roku temu miałam cykle 54, 44, 36, 35 i ostatni 33 dni. Zanim zaczęłam brać pigułki zadarzały mi się cykle po 60, 50 dni, rzadko poniżej 35. Zawsze nieregularne, kiedyś na rok w ogóle wstrzymała mi się miesiączka (wynik bardzo intensywnego schudnięcia). Wydaje mi się, że skoro ostatnie cykle były dość krótkie jak na mnie to może jest szansa na to, że zaczyna się coś normować. Ale nie wiem co z owulacją… Kiedyś ginekolog wspomniała mi o tym, że być może mam bezowulacyjne cykle skoro są takie długie, ale żadnych badań wtedy nie robiłam.

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Tak, kupowałam przez Internet. Namiary na nie znalazłam właśnie tutaj, na forum – oto adres, pod jakim znalazłam słynne testy od Ewy – [Zobacz stronę]

[Zobacz stronę]

monia26 Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Radze zrobic poziom prolaktyny po tescie, podejrzewam, ze jest wysoka stad takie dlugie i nieregularne cykle.

kalcz Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Nie wiem jak to jest u ciebie, bo każda z nas jest inna… Ale napiszę ci jak to u mnie było…
Tabletki brałam dość długo i regularnie, nie robiłam przerw, wreszcie stwierdziłam, że trzeba zrobić przerwę żeby zobaczyć jak funkcjonuje mój organizm…. No i się okazało, że nie funkcjonuje (nie dość, że brałam tabletki to jeszcze sporo schudłam i to wszystko wpłynęło na to, że miałam bardzo rozlegulowane cykle) Na początku, po odstawieniu wogóle nie miałam okresu przez jakieś 3 miesiące potem się pojawił- normalny, ale b. Nieregularny co 30-35-40 a nawet 48 dni, byłam u lekarza, który zalecił mi najpierw badanie cyklu poprzez obserwację (śluz i głównie temperatura) – nie miałam planów macierzyńskich więc narazie pani stwierdziła, że to wystarczy aby wogóle ustalić czy jest owulacja… No i się badałam po dwóch miesiącach poszłam do niej z “wynikami” na podstawie których stwierdziła, że najprawdopodobniej cykle są bezowulacyjne. Wskazywało na to nieregularność i temperaturki które skakały jak szalone, mój wykresik to był trochę jak rejestr EKG – ten od serducha wprawdzie skoki nie były duże, ale były i właściwie nie zanotowałam jakiegoś jednego, regularnego skoku który by wskazywał na owulację.
No więc diagnoza pani dr. była taka, że cykle są bezowulacyjne, ale to nie problem bo jak będę miała plany macierzyńskie to mam przyjść i się wspomorzemy… No więc my z mężem, stwierdziliśmy że jak cykle bezowulacyjne to po co się zabezpieczać… No i się okazało że jednak są jak najbardziej owulacyjne
A temperaturkę mierzyłam cały czas i też skoku nie było….

No więc tak to było ze mną, właściwie podobnie jak u ciebie, ale tak jak napisałam na początku – różnie to bywa…
… Ale nie zawsze to co mówi lekarz i to co pokazują wyniki badań/wykresów itd jest prawdą… Natura wie swoje
Życzę pomyślnych starań!!!
Pozdrawiam

Janek 14 miesięcy

niktosia Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Ja mam taką naturę, że zawsze wszystkim się za bardzo zamartwiam, najczęściej niepotrzebnie, bo potem i tak wszystko inaczej sie układa. Cieszę się, że opisałaś mi swoją historię, bo dzięki temu mam nadzieję, że może i ja będę miała podobne szczęście i pomimo tych moich nieregularności i braku skoków teperatury nie będę musiała długo czekać na bycie mamą. Bardzo będę się starać nie martwić się na zapas, bo wiem, że to nie służy ani mnie ani mojemu mężowi, który ostatnio widzi jak chodzę z nosem spuszczonym i marudzę i na pewno do niczego dobrego to nie prowadzi… Wszystko wskazuje na to, że nie należy za wiele rozmyślać, życie i tak samo wszystko poukłada.
Serdecznie Cię pozdrawiam,

Masz ślicznego synka.

jaga Dodane ponad rok temu,

Re: Czy to możlwie?

Moje wykresy to też górki i dolinki, bez wyraźnego skoku tempki. Dlatego kupiłam testy. No i się okazało, ze owu jest. A na wykresie (patrz niżej) wygląda tak, jakby jej nie było.

[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy to możlwie?

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
krew w wydzielinie z piersi...
Dziewczynki, wczoraj pojawiła mi się w wydzielinie krew. I to tak z "jednego kanalika" (mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi). Lekarz na izbie przyjęć jakoś tak to olał
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
gilki w nosku
Mój Kacperek od dwóch dni ma gilka w nosku, ale umiejscowił siętak daleko, że nie można go w żaden sposób wyciągnąć gruszką. Próbowałam już nawilżyć go solą fizjologiczną, ale nie
Czytaj dalej