Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

Dziewczyny
czy nie wiecie jak długo można stosować Debridat? Daję 2,5 ml 2x dziennie JUŻ PRZEZ MIESIĄC.Ograniczyłam ostatnio dawkę do podawania 1 x dziennie i znowu zaczęły się problemy. Czy któraś z Was podawała to swojemu maleństwu? Jeśli tak, to jak długo można to stosować bezpiecznie? Czy przypadkiem debridat nie działa tak jak czopki? Boję się że Łucja uzależni się od tego i nie będzie sama potrafiła sobie poradzić z oddaniem stolca.
A poza tym dlaczego Debridat jest tylko z przepisu lekarza? Czyżby zawierał w swoim składzie jakieś substancje, które w nadmiarze mogłyby zaszkodzić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Agnieszka i Łucja

7 odpowiedzi na pytanie: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

kossa Dodane ponad rok temu,

Re: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

Ja podawałam Oli Debridat przez 3 tygodnie, chociaż lekarz mówił, żeby conajmniej przez cztery. Przepisał nam ze względu na występujące intensywne kolki. Podawałam taką samą dawkę jak Ty. Odstawiłam go, ponieważ stwierdziłam, że i tak nie przynosi żadnego rezultatu. O szkodliwości tego środka nic mi nie wiadomo. Po odstawieniu debridatu Ola zachowywała się dokładnie tak samo jak podczas zażywania, tzn. tak samo płakała. Kolki po 3 miesiącach same przeszły. U nas debridat nie pomógł.

Ewa,Ola 31.07.03 i Maciuś 14.12.04

arabella Dodane ponad rok temu,

Re: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

Opakowanie może stać tylko przez 4 tyg. tak jest napisane na ulotce – więc uważaj.
Natomiast mi lekarka powiedziała, że jest to lekarstwo które podaje się nawet wcześniakom, przy kolkach stosowane rutynowo, więc chyba musi być bezpieczne.
Nam też nie pomógł na kupki, natomist pomógł nam taki syropek Lactulosum, do kupienia bez recepty, podaje sie go aż do uzyskania prawidłowych wypróżnień, po odstawieniu powinno być wszystko ok. U nas po odstawieniu troszkę się pogorszyło, ale jest zdecydowana poprawa.
Miesiąc to rzeczywiście długo na podawanie lekarstwa, a próbowałaś soczku jabłkowego? u nas rewelacyjnie działa (kupny) mus jabłkowo bananowy

Ania i Bartuś (26.04.2004)

mai Dodane ponad rok temu,

Re: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

Kochana, ja dawalm 3x dziennie (co 8 h) tez po 2,5 ml ale przez………prawie 3 miechy!!!!!!!!! U nas dzialal rewelacyjnie, a mala miala kolki-giganty. Co jakis czas odstawialm specyfik na 2-3 dni zeby zobaczyc, czy kolki juz poszly precz, ale znow wracalam bo brzuszek bolal….i tak prawie do 3 miesiecy. Nasza pediatra twierdzi, ze debridat jest bezpieczny. Sprobuj tez moze odstawic go na pare dni i zobaczysz efekty- a noz-widelec nie bedzie juz potrzebny…

Marta & Amelia 11.05.04

pacia Dodane ponad rok temu,

Re: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

Podawałam Debridat przez 3 m-ce 1 x dz. 2,5 ml. wieczorem. Może dzięki temu kolki nas ominęły. Bardzo się u nas sprawdził.

Pacia z Tosią – 7.06.04r.

anika2004 Dodane ponad rok temu,

Re: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

podawałam przez trzy tygodnie, wyczytałam na ulotce, że zawiesina może stać właśnie coś około tego okresu. Nam na kupki trochę pomógł, ale po dłuższym stosowaniu. Po odstawieniu Alisia (tfu, tfu – nie zapeszając) robi kupki troche częściej niż zanim zaczęłam jej podawać debridat.

Ania i Alicja (1.05.2004)

magdzik Dodane ponad rok temu,

Re: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

A mnie się wydawało, że debridat jest stosowany w przypadku ulewania. Przynajmniej Al go z tego powodu otrzymywał. Cały kłopot z ulewaniem mija, odkąd maluszek zaczyna przyjmować postawe spionizowaną, bo podczas jedzenia mniej łyka powietrza.

Pozdrawiamy,

Magda i Albercik ur. 8.09.03

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu?

U nas Debridat kompletnie się nie sprawdził. Podawałam go Julce najpierw przez 2 tygodnie 1 x 2,5 ml, ale odstawiłam, bo nie było poprawy. Drugie podejście trwało też około 2 tygodni, bo lekarka nam powiedziała, że na efekty trzeba czasami czekać nawet do 4 tygodni, ale skonsultowałam to z naszą Panią Doktor, którą stwierdziła, że ona nie podawałby tego lekarstwa, bo jak to określiła – nigdy nie wiadomo jakie skutki podawania Debridatu mogą być za kilka lat, bo tak naprawdę nie przeprowadzono w tym kierunku badań, a ten lek to sama chemia (ale ja myślę, że dużo leków to tylko chemia). Jednak postanowiłam odstawić go i kolki minęły samy jak Julka skończyła 2,5 miesiąca.

Duża buźka

Gacka i Julka 01.03.2004

Znasz odpowiedź na pytanie: Debridat – kto dawał swojemu maleństwu??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
14 m i nie mówi ani słowa ...
Witajcie, w ksiazkach piszą żeby się nie martwić, wszyscy mówią żeby się nie martwić, sama siebie przekonuję, że nie ma powodu do niepokoju ALE ... ciągle porównuję (idiotka!!!) mojego syna
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Promocja Pampersa - porównajcie kody
Dostałam niedawno broszurkę od Pampersa i z tyłu podane są numery kodów dla łatwiejszej identyfikacji wielkości opakowań. Okazuje się, że kody z Active Baby są identyczne jak te z pieluszek
Czytaj dalej