dermabrazja a ciąża

Cześć ! Czy ktoś z Was wie może czy dermabrazja jest bezpieczna w ciąży?

Pozdrawiam
Aga (mama Kuby)

2 odpowiedzi na pytanie: dermabrazja a ciąża

magducha Dodane ponad rok temu,

Re: dermabrazja a ciąża

Chyba nie – w koncu to spora interwencja w naturalna bariere chroniaca nasze cialo – zawsze jest ryzyko, ze jakies czynniki chorobowe latwiej prznikna do organizmu.
Jesli nie jest konieczna – lepiej poczekac, ale zapytaj swojego lekarza – najlepiej Ci poradzi.

Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

anna15 Dodane ponad rok temu,

Temat trochę stary, ale z wykonywaniem dermabrazji w ciąży jest trochę inaczej. Ogólnie tego typu zabiegi nie są zalecane, lecz wszystko zależy od stopnia inwazyjności czy obszaru, jaki ma podlegać dermabrazji. Nie koniecznie musi ona wiązać się z ryzykiem. Dermabrazja diamentowa czy inna jest wyjątkowo stresująca dla dziecka, pomijając fakt uszkodzenia dla naturalnej bariery ochronnej, jaka jest skóra matki. Jednak takie zabiegi jak dermabrazja bezdotykowa (np. aparat JeetPeel3 czy podobne) jest zabiegiem wyjątkowo przyjemnym, gdzie można zastosować od razu mezoterapię, która wręcz rewitalizuje skórę i pobudzi jej zdolności ochronne. Wszystko zależy jaki “koktajl” zostanie użyty. Dermabrazję bezdotykową (wymoderowano) można wykonać przy pomocy powietrza pod ciśnieniem lub soli fizjologicznej + substancje odżywcze. Taki typ dermabrazji jest bardziej bezpieczny, komfortowy i o wiele bardziej bezpieczny, niż klasyczna mikrodermabrazja diamentowa.

Jednak zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Znasz odpowiedź na pytanie: dermabrazja a ciąża

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Prowadze wojne...
...z moja babcią, mamą... Chodzi o sposob w jaki zwracaja sie do Natalii. U tesciów słyszalam: - Natalko, idziemy ajciu ajciu (spacerek) Teraz jestem u moich rodzicow, przyjechala babcia i wciaz slysze: -
Czytaj dalej