dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

mam pytanie, dlaczego po kazdym jedzeniu dziecko mosi beknac? i co sie moze stac kiedy sie tak nie robi?

6 odpowiedzi na pytanie: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

morena Dodane ponad rok temu,

Re: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

jak je, połyka powietrze
i chodzi o to, żeby się go pozbyć z żołądka, bo dziecko:
– może ulewać;
– może to byc przyczyną kolki;
– jak odbije, może jeszcze “dojeść”, bo w żołądku robi się miejsce.

nie wszystkie dzieci tego potrzebują, ale nasza Hanka np. ze względu na ciągłe ulewanie nadal odbija po mleku


HANIA 21.07.2005

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

Trochę nie zrozumiałam Twojego pytania o to co się może stać – kiedy? Jak nie podtrzymasz dziecka do odbicia, czy jak mimo podtrzymywania dziecku się nie odbije?
W 1 sytuacji może się odbić później i wtedy powietrze wypycha pokarm i dziecku się ulewa (w skrajnym przypadku może się zaksztusić). ale są też dzieci którym mimo odbijania i tak się ulewa, ale to inny temat.
Jeśli podtrzymujesz, a dziecku się nie odija to pewnie dziecko ładnie ciągnęło i nie nałykało się powietrza. Ja po pewnym okresie karmienia po tym jak Aśka jadła (spokojnie, czy ciągnęła “bokiem”) umiałam ocenić czy potrzeba ją potrzymać, czy nie – ale tego nie uniemwytłumaczyć, to doświadczenie – też do tego dojdziesz.

Pozdrawiam,

kamuszka Dodane ponad rok temu,

Re: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

Jesli nie podniesiesz do odbicia i nie odbije się, dziecko może się zakrztucić np. w czasie snu, może mu się ulewać. Jeśli podniesiesz i mimo to nie odbije mu się, to moim zdaniem trzeba jednak do tego doprowadzic, pomaga masowanie plecyków, zawsze tak robię, kiedy długo nosze córcię i mimo to jej się nie odbija. Po tym masowaniu zawsze jest beknięcie 😉 Bałabym się, że mi się zakrztusi, gdybym ją bez tego odłożyła.

Pozdrawiam!

eunike Dodane ponad rok temu,

Re: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

Z mojego 2 miesięcznego doświadczenia mogę powiedzieć tak: u nas odbijanie nie ma wpływu na wystąpienie kolki, ale trochę ma wpływ na ulewanie, tzn. jest większe prawdopodobieństwo ulania jak się nie odbije. Ale też nie zawsze pomaga, mimo to zawsze staram się sprowokować odbicie, tak na wszelki wypadek.

klima Dodane ponad rok temu,

Re: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

Jezeli dziecku sie nie odbiej, to moze je brzuszek bolec od powietrza. Ja np. w nocy jak karmie Bartusia na lezaco (spimy razem) to juz go nie ruszam tylko razem zasypiamy. Rano jak wstaniemy klade go na brzuszek i zawsze mu “wyleci” to co zalegalo. Jezeli dziecko nosisz po jedzeniu i mu sie nie odbija, to super, znaczy ze nie lyka powietrza. Renata i Bartus (12.09.2005)

zanecisko Dodane ponad rok temu,

Re: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

Zgadzam się w 1005 z kolezanką!!! HI HI! Maja mimo wielokrotnego odbijania i tak ulewa,a niektórym dzieciom wcale nie musi się odbijać!

Żaneta i Majka 27.09.2005

Znasz odpowiedź na pytanie: dlaczego po jedzeniu dziecko ma beknac?

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
pomoc w robieniu kupki..
witam, mam problem, moja malutka w nocy prezy sie i przy nie moze zrobic kupki, na piluszce malutkie plamki po kupce, a jak jej wloze termometr w pupe to wtedy
Czytaj dalej
Polecam
Wyprzedaż min smyk, bata
W Smyku jest super wyprzedaż o 50% można kupić dużo fajnych, firmowych ubranek za połowe ceny. Nakupiłam Matiemu całą reklamówke. Z kolei w bacie likwidacja kolekcji prawie wszystkie buty dziecięce
Czytaj dalej