Do kiedy odbijać dziecko po jedzeniu?

Drogie mamusie – do którego miesiąca odbijać dziecko? Marysia ma 2,5 miesiąca i do szału mnie doprowadza to odbijanie. Szczególnie w nocy. Najada się świetnie, słodko zasypia, a tu muszę ją do pionu i jak samo nie idzie, to klepać po pleckach, pupie – umarłego by obudziło. Jak się obudzi, to znowu cycek i beknięcie i tak w kółko. Do kiedy odbijać niemowlaka?! Pomóżcie, pocieszcie!

do ktorego miesiaca odbijac dziecko

10 odpowiedzi na pytanie: Do kiedy odbijać dziecko po jedzeniu?

carla27 Dodane ponad rok temu,

Re: Do kiedy musi odbijać po jedzeniu?

Czytałam kiedyś, że jeżeli dzidzia się uśpi podczas jedzenia, to wystarczy ją połozyć z główką nieco wyżej, żeby się nie zachłysnęła jakby jej się ulało. Szczerze przyznam jednak, że ja nie mam odwagi tego zrobić i czekam za każdym razem, kiedy jej się odbeknie (czasem nawet 30 minut). Tyle, że moja Domi śpi całą noc (od 21 do 5 rano), a w dzień to mogę z nią latać nawet i 3 h.

jolala Dodane ponad rok temu,

Re: Do kiedy musi odbijać po jedzeniu?

Ja przestałam już od paru tygodniach odbijać Maćka w nocy i dzięki temu super śpi, a przedtem sie rozbudzał. I wcale się nie ulewa, bo od razu zasypia. Poza tym materac mam uniesiony (poduszka pod materacem).

mimmi Dodane ponad rok temu,

Re: Do którego miesiąca odbijać dziecko?

Na początku, to w nocy nosiłam maleństwo i czekałam aż się odbije, ale czasem trwało to dosyć długo, więc po jakimś czasie przestałam. Jak się w nocy nie kręci, to sie raczej nie uleje (na wszelki wypadek mój mały zawsze spał ze mną, żeby w razie czego zainterweniować, tym bardziej, że często mu się ulewało). Teraz ma 7 miesięcy i z odbiciem nie ma problemu – wystarczy go podnieść i zaraz wylatuje. Ale w nocy to go nie podnoszę.

ciku Dodane ponad rok temu,

Re: Do kiedy musi odbijać po jedzeniu?

Moj Kacperek jest miesiac starszy, a odbijam go tylko jak zaraz po jedzeniu sie uda ( od dawna juz tak), a w nocy w ogole nie czekam. On zawsze spi z glowa obrocona na bok, ale nie zdarzylo sie ani raz aby ulal na spiaco odkad skonczyl 4 tygodnie.

gacka Dodane ponad rok temu,

Re: Do którego miesiąca odbijać dziecko?

Ja właśnie się niedawno też nad tym zastanawiałam, bo u nas jest inny problem niż wybudzanie czy długotrwałe czekanie. Julce odbija się pięknie – czasami jeszcze zanim ją do pionu postawię, ale za to po jedzonku muszę z nią chodzić po domu w pionie, bo ma problem z bólami brzuszka i muszę czekać, by mleczko jej się ładnie w żołądeczku ułożyło, by brzuch nie bolał. A problem polega na tym, że ta moja panienka to już jest ciężka i długo nie wytrzymuję z nią tak łażąc po domu. A specerujemy co najmniej 15 minut (właśnie muszę zmienić trasę spacerów, bo stara już jest nudna dla Julki hihihi).

aika Dodane ponad rok temu,

Re: Do kiedy musi odbijać po jedzeniu?

Córki w ogóle nie odbijałam, a syna prawie zawsze. Jej nie było nic, a on bez “beknięcia” bardzo sie męczył.
Jeżeli twoje dziecko spokojnie śpi, to wystarczy położyć je tak, by się nie zachłysnęło.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Re: Do którego miesiąca odbijać dziecko?

Jak mój mały jadł jeszcze w nocy, to zamiast go nosić w pionie i czekać na beknięcie, kładłam się do łóżka na dwóch poduszkach i brałam go na siebie. On śpiąc na brzuszku nie rozbudzał się, a ja mogłam drzemnąć tuląc go w ramionach. Nie minęło kilka minut, a już solidnie bekał. Najpóźniej po pół godzinki odkładałam go do łóżeczka (na początku obok siebie) i smacznie spał. Mnie bardzo męczyło to łażenie po domu w nocy i czekanie na beknięcie. Rozbudzałam się i nie mogłam zasnąć. Metoda się sprawdzała u mnie bardzo dobrze. Polecam.

mordeczka Dodane ponad rok temu,

Re: Do kiedy musi odbijać po jedzeniu?

Adaśko odbijał ładnie, ale na wszelki wypadek podłożyłam pod nóżki od łóżeczka po trzy książki. A gdy już się sam garnął do siedzenia, to poprostu po wypiciu mleczka sadzałam go na chwilę na kolanach i zaraz odbijał. Tak około 5-6 miesiąca, gdy już zaczął sam się obracać przestałam z nim odbijać.

malinka Dodane ponad rok temu,

Re: Do którego miesiąca odbijać dziecko?

Nie odbijam w nocy. Karmię na leżąco. Oboje zasypiamy czasem w trakcie, tzn ja, a Marcel to chyba ssie podczas spania.

kulki Dodane ponad rok temu,

Re: Do kiedy musi odbijać po jedzeniu?

U nas tak jak u malinki. Daj sobie spokój z tym odbijaniem w nocy. Jak śp, to niech sobie śpi.

Znasz odpowiedź na pytanie: Do kiedy odbijać dziecko po jedzeniu?

Dodaj komentarz

Szkolniaki
Oceny w klasach 1-3? Literowe, punktowe, pieczątki?
Ciekawi mnie temat, jako mamę i może w przyszłości nauczycielkę klas I-III, jak u Was w szkołach wyglądają oceny? Czy są to punkty, czy pieczątki, a może oceny literowe? U
Czytaj dalej
Karmienie
Od kiedy chrupki kukurydziane i biszkopty?
Od kiedy podawaliście dzieciom chrupki kukurydziane i biszkopty? W jakiej ilości?  
Czytaj dalej