Do mam które miały okropne nudności?

Będąc w ciąży miałam okropne nudności, wymioty przez ok.4 miesięcy i zastanawiam się czy np. przy drugiej ciąży też tak jest czy to tylko objawia się przy pierwszym dziecku?
Pytanie do mam które też to przeszły.


uo79 i Julka 10.06.03

4 odpowiedzi na pytanie: Do mam które miały okropne nudności?

kossa Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam które miały okropne nudności?

Podczas pierwszej ciąży męczyłam się okrutnie – nudności i torsje miałam aż do piątego miesiąca! W siódmym i ósmym też zdarzyły się razy kilka. W tej ciąży nudności miałam do 8 tygodnia, teraz mnie nie męczą (całe szczęście) i mam nadzieję, że tak już zostanie…..
,

Ewa,Ola(31.07.03) i Ktoś(14.12)

katjushka Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam które miały okropne nudności?

Na najpaskudniejsze nudności pomagał mi napar z imbiru! Dzięki niemu trwałam, pracowałam, jadłam…. Plasterek korzenia imbiru (do dostania w hipermarketach na stoiskach warzywniczych) gotowałam powolutku w szklance wody tak, żeby nie wyparowała przez 10 min. Potem sobie łyczkami popijałam. Działa! Kiedy nie pomagało już nic właśnie ten imbirek mnie uratował. Jeden minus – nie można przesadzic z ilością, bo nadmiar dla kobietek w ciąży może mieć odwrotne skutki, czyli nasilić objawy. Dla mnie normą pomocną były dwie szklanki naparu wypijane w ciągu doby. Wystarczyło.
Pozdrawiam!
Katja

agi9 Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam które miały okropne nudności?

Każda ciąża jest inna. Ja za pierwszym razem nie miałam praktycznie wogóle mdłości, natomiast teraz w drugiej cięży miałam okropne. Ale przeszły ok. 14 tygodnia.

Aganieszka

idalka77 Dodane ponad rok temu,

Re: Do mam które miały okropne nudności?

Przy pierwszej ciąży miałam straszne mdłości. Trwały od rana do wieczora przez 4 misiące. Przy tej ciąży mdłości miałam może 2 tygodnie, ale teraz byłam już mądrzejsza. Wiem że nie można się przegładzać, że nie można jeść też zbyt obfitych posiłków, że na noc najlepiej zjeść kawałek żółtego sera (lub innego produktu bogatego w wapń), ponieważ podtrzymuje poziom cukru we krwi. Rano zanim wstałam z łóżka jadłam choćby krakersa. Jak tylko czułam że mdłości nadchodzą, jadłam (z reguły na siłę) jakiś mały posiłek. W wyniku tego nie doszło do wymiotów.
Pozdrawiam 🙂

Aga & baby

Znasz odpowiedź na pytanie: Do mam które miały okropne nudności?

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
kubek powiedział do mnie SPADAJ:-(
wczoraj mnie zatkało - myslałam ze sie przesłyszałam kubek chciał sie pobawic przy komputerze i po prostu podszedł do mnie i powiedział SPADAJ:-(( buuuu potem powiedział to w innej sytuacji....kiedy chciał abym go
Czytaj dalej
Karmienie
4-MIESIĘCZNIAKI
ILE JEDZĄ WASZE 4-MIESIECZNE SZKRABY I CZY OPROCZ TEGO PODAJECIE JUZ COS NOWEGO. DODAM ZE KARMIE MALA Z BUTELKI Magda i Wiki (02.02.2004)
Czytaj dalej