do mam które urodziły lub będą rodzić w Toruniu

Drogie mamusie, chciałam spytać co wiecie o lekarzach ze szpitala z Torunia.Z jakimi miałyście do czynienia? Jacy lekarze prowadzą lub prowadzili Waszą ciążę? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.Zostało mi jeszcze troszkę czasu do rozwiązania (28.XII),ale już jestem troszkę niespokojna.

Karolina i (chyba chłopczyk – Kubuś)

caressi

2 odpowiedzi na pytanie: do mam które urodziły lub będą rodzić w Toruniu

katjushka Dodane ponad rok temu,

Re: do mam które urodziły lub będą rodzić w Toruniu

Rodziłam w Toruniu. I urodziłam. Ale powinnaś mieć lekarza, który pracuje w tym szpitalu, ewentualnie znajomego lub znajomą lub wiedzieć kogo “poprosić” o opiekę. Ja nie wiedziałam. I gdyby cudem mąż nie znalazł “znajomego znajomego” mogłoby być dramatycznie. To przykre i tragiczne, ale prawdziwe:( U mnie skończyło się pięknie, choć tydzień leżałam na patologii i rodziłam 16 dni po terminie pod kroplówką. Mam cudnego synka, który we wtorek skończy 2 miesiące. Nie twierdzę, że było koszmarnie, bo żyję i już nie pamiętam przykrości (kiedy położą Ci dzieciątko na piersi zapomnisz o wszystkim co niedobre!), ale lepiej się zabezpiecz, bo lekarze nie bardzo mają czas i ochotę przejmować się “nieznanymi” pacjentkami. Przeżyłam to ja i wiele dziewczyn (zwłaszcza tych leżących na patologii ciąży). Położne też bywają różne. Lepiej więc – jeśli Twój lekarz nie pracuje w szpitalu – na ten ostatni czas zmień go na takiego ze szpitala lub opłać sobie położną (podobno tak można i wiele dziewczyn tak robi), która będzie przy Twoim porodzie. Będzie dobrze, zobaczysz i nie chcę Cię straszyć, ale chuchaj na zimne, bo chodzi nie tylko o Twoje zdrowie, ale przede wszystkim o to, żeby Maluszek zdrowo i w spokoju przyszedł na świat. Oczywiście i bez tych zabezpieczeń też może być wszystko cudownie, ale ja troszkę zapłaciłam (emocjonalnie) za swoją naiwność. Życzę końcówki ciąży bez żadnych komplikacji! I w miarę możliwości postaraj się o poród z partnerem (na sali ogólnej można bezpłatnie). Zawsze to świadek różnych poczynań i nieoceniona pomoc. Przykro mi, że nie jest to opis euforyczny, ale powtarzam: wszystko bedzie dobrze. Ale skoro pytasz i niepokoisz się to, niestety, ja mogę napisać tylko to. Ale zapewniam Cię, że są na forum dziewczyny, które urodziły w Toruniu bez komplikacji. Ja z komplikacjami, po przejściach i niepotrzebnych nerwach, ale szczęśliwie. Nie wiem jednak co by było bez pomocy jednego z lekarzy. To znikam. Powodzenia!
Kasia

kaska-i Dodane ponad rok temu,

Re: do mam które urodziły lub będą rodzić w Toruniu

Witam! Ja chodzę w Toruniu do dr. Stankiewicza przesympatyczny i delikatny lekarz, choć nie ma dyżurów w szpitalu na Bielanach to ma tam kolegę któremu Cię przekazuje. Najważniejsza podczas porodu jest położna, możesz mieć swoją uzgadniając to wcześniej(trzeba ją opłacić), chyba że decydujesz się na poród rodzinny.Ja mam termin na początek grudnia i jeszcze zastanawiam się nad Bydgoszczą podobno są tam lepsze warunki i milsza atmosfera. Słyszałam różne opinie o szpitalu w Toruniu i w Bydgoszczy myślę że w dużej mierze zależy to od ludzi którzy są przy tobie podczas porodu i jaka jest pomoc gdy maleństwo jest już przy tobie.Pozdrawiam razem z dzidzią.

Znasz odpowiedź na pytanie: do mam które urodziły lub będą rodzić w Toruniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dla starających się
obliczanie tygodnia ciąży
Oświećcie mnie :-) W popłoch i rozdrażnienie wpędza mnie obliczanie tygodnia ciąży. Dla nas (przyszłych mam) trwa 38 tyg., dla lekarzy 40 - wiadomo, bo doliczają @. Schody zaczynają się dla
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
taksówka z fotelikiem???
Może któraś z Was się orientuje, czy jest w Warszawie korporacja taksówkowa w której mozna zamówić taksówkę z fotelikiem dla dziecka (od 9kg)? Ukradli nam samochód i nie bardzo wyobrażam sobie
Czytaj dalej