Do mam z MIRENĄ: Czy założenie wkładki boli?

Bardzo poważnie zastanawiam się nad założeniem Mireny. Nie chcę już brać tabletek, bo w końcu wysiądzie mi wątroba. Niedawno urodziłam synka, a teraz trzeba pomyśleć nad jakimś zabezpieczeniem. Czytałam już na forum o Mirenie. Rozmawiałam nawet na ten temat z moim ginekologiem. On bardzo mi to poleca. Nie przeraża mnie nawet ten jednorazowy wydatek (1000 zł z założeniem). Chciałabym jednak przeczytać osobiste przeżycia każdej z Was. Najbardziej interesuje mnie to, czy samo założenie wkładki boli. Czekam na odpowiedzi.

11 odpowiedzi na pytanie: Do mam z MIRENĄ: Czy założenie wkładki boli?

 1. Re: Do mam z wkładką MIRENĄ.

  Ja zdecydowałam się na wkładkę, ponieważ tabletki powodowały u mnie okropne migreny. Dwa miesiące po urodzeniu synka mój lekarz założył mi wkładkę i muszę przyznać, że nie było to przyjemne uczucie, ale również niespecjalnie bolesne. No i spokój na kilka lat! I nie trzeba pamiętać o kolejnej globulce! Bardzo mi odpowiada ta metoda antykoncepcji.

  • Re: Tyłozgięcie macicy a spirala

   Mnie bolało jak diabli. Odkażanie macicy także – strasznie piekło. Samo zakładanie wkładki nie boli. Boli potraktowanie jej kulociągiem czy czymś takim – rozwiera to szyjkę macicy. U mnie bolało bardzo z dwóch powodów:
   – po 1. – miałam cc i szyjka była jak u nieródki,
   – po 2. – mam tyłozgięcie macicy i musiał mi ją ginekolog prostować.

   Po założeniu przez jakiś miesiąc odczuwałam dyskomfort, plamiłam, bolał mnie brzuch. Teraz jest już ok.
   Chyba jednak mam ją za krótko, aby Ci coś więcej napisać.

   • Re: Do mam z MIRENĄ: Czy założenie wkładki boli?

    Nie ma co dużo pisać. Ja jestem bardzo zadowolona. Założenie spirali trochę bolało, ale było do zniesienia. Ból przypominał trochę bóle miesiączkowe. Nic wielkiego, a potem 5 lat spokoju.

    • Re: Wkładka domaciczna, a tyłozgięcie macicy

     Dzięki z odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie: Ile czasu po cięciu założyłaś wkładkę? Bo ja również miałam cięcie (nawet dwa!). I równiez mam tyłozgięcie macicy, więc pewnie będzie niezła jazda.

     • Re: Wkładka domaciczna jest taka droga?

      To Mirena jest aż taka droga? Gdzieś czytałam o cenie 500 zł.

      • Re: Do mam z MIRENĄ.

       Ja założyłam po 7 miesiącach od cesarskiego cięcia, ale z tego co wiem można już po 6 tygodniach.

       • Re: Do mam z MIRENĄ: Czy założenie wkładki boli?

        Tak, ja założyłam chyba 6-7 tygodni po porodzie. Nie pamiętam dokładnie, ale była to pierwsza wizyta kontrolna u ginekologa po porodzie. Założenie nic mnie nie bolało. Czułam tylko lekkie ukłucie i nic poza tym. Teraz jestem bardzo z tego zadowolona.
        Zdziwiło mnie, że w Polsce jest to tak cholernie drogie. Pamiętam, jak zakładałam, to Mirena kosztowała jakieś 200$ kanadyjskich, ale jak ginekolog wypisał mi receptę, to zapłaciłam tylko 70$.
        Wkładka jednak się opłaciła i dałabym za nią nawet 300$, ponieważ jest super i mam spokój.

        • Re: Czy Mirena jest wczesnoporonna?

         Ja też chciałabym założyć Mirenę, ale w głowie mam mętlik. Wydaje mi się, ze wkładka jest środkiem wczesnoporonnym i jakoś mnie to powstrzymuje. Czy rzeczywiście tak jest, że Mirena po prostu nie da rozwijać się życiu, które w nas powstaje? Może coś jest napisane na ulotce?

         • Re: Re: Czy Mirena jest wczesnoporonna?

          Na stronie producenta napisane jest tak:

          Czy Mirena ma działanie poronne?
          W przypadku Mireny mechanizmy zabezpieczające przed zajściem w ciążę dotyczą zdarzeń poprzedzających zapłodnienie. Ani Mirena, ani klasyczne wkładki z zawartością miedzi (tzw. IUD) nie mogą być uważane za środki poronne.

          • Re: Do mam z MIRENĄ.

           Zapomniałam dodać, że ja miałam zakładaną Mirenę podczas okresu. Podobno wtedy mniej boli.
           Jednak mój ginekolog to raczej rzeźnik i nie dał mi żadnego znieczulenia. Tylko on – ordynator ginekologii podjął się w moim mieście założenia Mireny, więc nie miałam wyjścia.

           • Re: Czy Mirena jest wczesnoporonna?

            Jeśli dojdzie do zapłodnienia, to wkładka ma na celu uniemożliwić zagnieżdżenie się zarodka. Ma więc także działanie wczesnoporonne.

            Znasz odpowiedź na pytanie: Do mam z MIRENĄ: Czy założenie wkładki boli?

            Dodaj komentarz

            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo