Energiczny dzidziuś w kapieli

Hej!
Mam pytanie do mam, szczegolnie do mam wybitnie energicznych pięcio-, sześciomiesięcznych Maluszków.
Jak radzicie sobie z Bobasami w kapieli? Używacie róznych wynalazków typu foczka czy gąbkowe misie? My używaliśmy czegoś w rodzaju pochylni – stelaża obciągniętego frotą. Teraz Konrad już nie chce na nim leżeć (właściwie półsiedzieć) i podnosi się żeby usiąść. Ale jak go posadzimy i chcemy podtrzymać – od razu wstaje na nóżki.
Poza tym oczywiście wierci się, chlapie, łapie wszystko co się da, w przerwach podjadając to rączki, to nóżki. Lubi się kąpać i pozwalamy mu się bawić, ale ja go muszę przecież spokojnie umyć. Może ktoś ma na to jakiś patent?

Pozdrowienia

Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

5 odpowiedzi na pytanie: Energiczny dzidziuś w kapieli

Dodane ponad rok temu,

Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

Tak! Ja kąpię małą od 3 m-ca w kabinie prysznicowej pod prysznicem.
Czasem robię jej kąpiel z pianą jak prawdziwej damie, ale potem cała łazienka pływa i ja też…

[i] Asia i Julia (13 m-cy)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

juz wstaje? no to ładnie!
u nas jest dosc spokojnie, ale myjemy oczywiscie we dwojke

daga25 Dodane ponad rok temu,

to samo…

ja mam ten sam problem. Zuzka uwielbia sie przekręcać na brzuch i w czasie kąpieli też sie tego domaga. Już nie wiem za co ją łapać. Przekręca się, robi mostki, odpycha nóżkami od brzegów wanny, a ja tylko za nią – to w lewo, to w prawo. Ja ją kąpię na takiej wyprofilowanej gąbce. Dwa ruchy nogami i głowa jej z tego spada, więc gąbka prawdę mówiąc jest tylko pod tyłek i do ozdoby. Przez te jej wygibasy cały czas muszę ją kąpać w naprawdę śladowych ilościach wody, a zabawę w głębokiej wannie (wchodzę z nią) ma co trzecią kąpiel i wtedy raczej tylko się rzuca, z myciem wtedy ma dzień dziecka.
Trochę mnie te kąpiele męczą, bo ja w tym półzgięciu czuję mój każdy kręg. Ale co tam… niedługo będzie już siedzieć i będzie łatwiej. Dostanie kaczkę w rękę i spokojnie będę mogła ją wymyć.

Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

My lejemy swojemu do wanny wodę po same brzegi i wtedy ma pole do popisu!! 🙂 Najbardziej uwielbia kąpiele z tatą. Podtrzymuje mu tylko głowę a ten wierzga nogami i rękami jak się tylko da, w przerwie sprawdzi czy ma ptaszka na swoim miejscu i na nowo 😉 Wygląda jakby płynął delfinkiem bo całym ciałkiem się wygina. Lubi też pływać na brzuszku i łapać zabawki pływające na powierzchni. To cudowne mieć takiego brzdąca uwielbiającego kąpiele :))

Agus i Kamilek (24.03.2003)

magducha Dodane ponad rok temu,

Re: Energiczny dzidziuś w kapieli

Dziękuję za zainteresowanie. Ja też mam nadzieję, że jak będzie stabilnie siedział – to się pobawi – bo jak na razie rzuca gumowymi zabawkami po całej wanience i wygina się, żeby je złapać.
A i tak kąpiemy Konrada z mężem. Sama kompletnie nie dałabym sobie rady.

Pozdrawiam wszystkie szalone kapielowe dzieciaczki

Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Energiczny dzidziuś w kapieli

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Wielki dzień Michałka!
Ten dzień zbliża się wielkimi krokami... Chciałam Was poinformować, że na jutro planowany jest wypis mojego małego synka ze szpitala! Ale mam tremę! Michałek ważył wczoraj 1930g, a ile waży dziś
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Wyrzuty sumienia
Dziewczyny jak to jest z tymi żłobkami?? Mój mały chodzi od tygodnia, jest smuty, zmęczony, osowiały a ja czuje się jak najgorsza matka na świecie i ryczeć mi się chce.
Czytaj dalej