fenoterol raz jeszcze

dziewczynki dziś dołączyłam do grona Fenoterolówek;) czytałam poprzednie posty odnośnie fenoterolu ale nie zauważyłam istotnej informacji – Isoptin ma obniżyć ciśnienie krwi i złagodzic ew. kołatanie serca. A ja mam tak trupio niskie ciśnienie ( z reguły 80/50, 90/50) że nie wiem czy dodatkowo nie będę odlatywać od tego…Dlatego napiszcie, czy któraś z Was zażywająca te leki też miała normalnie takie ciśnienie i jakoś mimo to się czuła. Bo już nie chce upierdliwie wydzwaniać do mojego doktora;) Aha i te leki mam brac w odsatępie pół godziny, tylko zapomniałam co najpierw. Pomóżcie plis roztargnionej mamuśce;)

KIKA210
10 czerwiec 2003

6 odpowiedzi na pytanie: fenoterol raz jeszcze

lea Dodane ponad rok temu,

Re: fenoterol raz jeszcze

Hm… ja miałam zagrożenie nadciśnieniem. Dawkę fenoterolu mam maluteńka 3 razy na dzień, a isoptin raz dziennie ale wiecej. Isoptin działa długofalowo, natomiast fenoterol działa szybciej, więc mogę się tylko domyślać, ze najpierw masz zażyć isoptin. Choć – jak mówiłam, ja mam go brać tylko raz dziennie i koniecznie rano.
Po braniu obu tych leków nie zauważyłąm zmiany ciśnienia, choć lekarz bał się dać mi wiecej fenoterolu, ponieważ własnie cisnienie by mi mogło podskoczyć. A obecnie mimo obu tych leków ładnie się unormowało. Jednak wiem to, bo mierzę je codziennie po kilka razy – nie wiem, czy masz możliwośc tak się kontrolowac…
Na początku możesz reagować na te leki dziwnie, ale powinno minąc po kilku dniach (np. kołątanie serca, rozdrażnienie… mi było lekko mdło). Wydaje mi się, ze powinnaś tez obserwować swoje cisnienie, choć akurat niskie cisnienie nie powinno Ci aż tak zaszkodzić jak ewentualne nadciśnienie, więc po prostu się obserwuj i gdyby było coś nie tak – dopiero wtedy zgłoś się do lekarza.

Lea i dzieciątko płci zmiennej acz niezmiennie kochanej (11.03.03)

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: fenoterol raz jeszcze

Faktycznie, gdzieś wyczytałam że Isoptin zażywa się przed Fenoterolem;) Ja mam dawkę 1/2 tabl Fenoterolu co 6 godz. i Isoptin 3xdziennie. Na razie zjadłam pierwszą dawke i czekam na efekt. Dzieki i pozdrawiam no i czekam też na odpowiedzi od mamuś z niskim cisnieniem.

KIKA210
10 czerwiec 2003

ani Dodane ponad rok temu,

Re: fenoterol raz jeszcze

Ja miałam niskie ciśnienie i miałam brać fenoterol (oczywiscie równiez osłonowo Isoptin) ale czułam się po tym fatalnie. Nawet po kilku dniach oraganizm nie przyzwyczaił się do fenoterolu – kołatanie serca uczucie potwornego rozbicia i niemożność zebrania myśli. Ponieważ pracowałam w ciązy więc takie samopoczucie bardzo mi dokuczało. Lekarz zaproponował mi zmianę leku na Gynipral – lek szwajcarskiej produkcji sprowadzany na tak zwany import bezposredni (wypełnia się dokumenty z danymi osobowymi i wyspecjalizowane apteki sprowadzają lek) Czekałam na Gynipral 2 dni….. warto było, żadnych skutków ubocznych (nie bierze się przy Gynipralu leków osłonowych typu Isoptin) po prostu rewelacja, brałam go od 5-go miesiąca do poczatku 9-go mieisąca.
Pozdrawiam Ania

kasiaj1 Dodane ponad rok temu,

Re: fenoterol raz jeszcze

Kika
Zapytaj lekarza, czy isoptin jest konieczny. Masz małą dawkę fenoterolu – może obędzie się bez skutków ubocznych. Ja miałam brać tylko w przypadku złego samopoczucia. Hmm a tak naprawdę to do tej pory nie wiem na co dokładnie jest isoptin, czy też staveran…

kasiaj1 Dodane ponad rok temu,

do Ani

Szkoda, że nie wiedziałam, że istnieje jakiś lek “zastępczy”, bo przez 1 tydzień czułam się średnio po fenoterolu – brr. Potem się poprawiło, ale czasem też mam kołatanie. A te leki osłonowe na mnie nie działały, więc je odstawiłam – za przyzwoleniem lekarza.

kika210 Dodane ponad rok temu,

Re: fenoterol raz jeszcze- kasiaj

Na razie wzięłam oba leki i poobserwuję się kilka dni – jak będzie ok to będę brać oba i tyle, a za 2 tyg. przy następnej wizycie podpytam-może już będę mogła to odstawić. dzieki za info:)

KIKA210
10 czerwiec 2003

Znasz odpowiedź na pytanie: fenoterol raz jeszcze

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Butelki i wyparzanie
Dziewczyny mam 2 pytania: - co ile trzeba wymieniać butelki? - do kiedy trzeba wyparzać butelki i smoczki? Asia i Pysiu (7.05.2002)
Czytaj dalej
Karmienie
Kupki po sztucznym mleku
Kochane Mamy! Chcialam Was zapytac jak powinna wyglada kupka dziecka karmionego sztucznie. Niestety zabraklo mi pokarmu i musialam przejsc na butle( od dwoch tygodni). Maly je Bebiko Omneo i Bebiko2, a
Czytaj dalej