Gdzie rodzić w Krakowie?

Witam,
zastanawiam się z żoną gdzie rodzic w Krakowie? Czy macie jakieś informacje na ten temat.
Króliki

22 odpowiedzi na pytanie: Gdzie rodzić w Krakowie?

 1. Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

  Polecam Szpital Żeromskiego i ŻADNE prywatne kliniki.

  Pati i 5 m.[Zobacz stronę]

  • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

   Ja tez polecam Zeromskiego 🙂

   Lali i Natalka(20.03.03)

   • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

    A czy ktos rodzil w zeromskim w wodzie?

    ala i??? 28.07.2003

    • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

     Rozumiem Pati, że rodziłaś DWA RAZY !!! Raz w Żeromskim, który polecasz, a drugi raz w “jakiejś prywatnej klinice”, której nie polecasz ( jakiej konkretnie!) !! Bo trudno mi sobie wyobrazić sytuację, że ktoś w taki sposób pisze o miejscach których nie zna….. Przypomniała mi się niedawna dyskusja ze znajomym (którego nie lubię) na temat pewnego filmu. Opowiadał jaki to ten film jest beznadziejny i kiepski….. i w końcu ktoś zadał mu pytanie czy go oglądał, a on odpowiedział, że NIE………..

     Ja akurat należę do tej “beznadziejnej” grupy krakowianek rodzących w PRYWATNEJ KLINICE. Rodziłam córkę ponad 2 lata temu w klinice dr.Libera w Niepołomicach i jestem BARDZO ZADOWOLONA, a trafiłam do niego z pewnymi komplikacjami.
     Tak więc mogę z całą odpowiedzialnością polecić tą klinikę, a nigdy nie zdecydowałabym się na odradzanie czegoś czego sama nie sprawdziłam…..tak jak to robisz Ty w wypadku prywatnych szpitali (których?).

     Życzę wszystkim przygotowującym się do porodu trafnych decyzji.
     Ania

     • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

      Cieszy mnie, że wiesz gdzie rodziłam, znaczy śledzisz na bieżaco moje posty 🙂
      Cieszy mnie także, że należysz do tej grupy szczęśliwych a nie beznadziejnych (jak to określiłaś) Krakowianek, które urodziły zdrowe dzieci i zostały otoczone najlepszą opieką, pomimo “pewnych komplikacji”, ale widocznie nie były one na tyle poważne, abyś mogła doświadczyć tego, co jedna z naszych forumowiczek. Nie przypominam sobie także, abym opowiadała Ci o moim pobycie w prywatnych klinikach (a bywałam), dlatego Twoje porównanie mojej wypowiedzi do wymiany wrażeń na temat “nie oglądniętego filmu” jest nietrafne.

      Zamierzam rodzić drugi raz, a może i trzeci, czwarty…i za każdym razem wybiorę szpital.
      A skoro jesteś zadowolona, to zapraszam do działu POLECAM/ODRADZAM, gdzie także możesz podzielić się swoją opinią, za którą ja również Ci dziękuję.

      A tak na koniec cytat z Twojego poprzedniego postu:
      ”Cena mojego porodu cc (nie na życzenie) opieka okołoporodowa i 6 dniowy pobyt w szpitalu 3500 zł nie refundowany przez Kasę ( ale to było 2 lata temu ).
      Bez komentarza.

      Pozdrawiam

      Pati i 5 m. [Zobacz stronę]

      • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

       Nie można uogólniać pisząc odradzam wszystkie prywatne szpitale zwłaszcza nie opierając się na swoich doświadczeniach, a to, że w prywatnych placówkach płaci się za usługi medyczne to przecież normalne….

       • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

        Moje “pewne komplikacje” polegały na tym, że po raz pierwszy trafiłam do tej kliniki z poronieniem w toku (ciąża prowadzona przez lekarza z “normalnego” szpitala )…… byłam przerażona i zrospaczona, łzy lały mi się ciurkiem, a wtedy żona dr.Libera trzymała mnie za rekę a on sam powiedział “z tą ciążą niestety już nic nie da się zrobić, ale obiecuję Ci, że zrobię wszystko abyś mogła cieszyć się jak najszybciej swoim zdrowym dzieckiem”…. i DOTRZYMAŁ SŁOWA. 15 miesięcy później podał mi (po wyjęciu z brzucha)śliczną zdrową córeczkę… Oczywiscie wcześniej cała sterta badań (również histopatologiczne po poronieniu), przygotowanie do ciąży itp. A co smutne to po badaniach okazało się, że tamtego poronienia prawdopodobnie można było uniknąć…..
        Majac takie doświadczenia nie mogłam nie zareagować na Twoje “ŻADNE prywatne” bo uważam, że jest to po prostu niesprawiedliwe uogólnienie ! Oczywiście wiem, że dla wielu rodzin koszt takiej opieki jest bardzo wysoki i dlatego nie narzucam się ze swoimi radami i gdyby nie Twoja wypowiedź prawdopodobnie nie odzywałabym się w tym wątku.

        A co do przytoczonej przez Ciebie mojej odpowiedzi na któryś z poprzednich postów to mam pytanie : cóż takiego nagannego zauważyłaś w mojej odpowiedzi na konkretnie postawione pytanie, że aż zostawiasz to “bez komentarza”?! Jeśli chodzi Ci o cenę to właśnie tego dotyczyło pytanie i wybacz, ale nie mam zamiaru czuć się w jakikolwiek sposób winna z tego powodu, że może stać mnie na troszkę więcej niż innych. Sama zarabiam te pieniądze i sama będę dycydować na co je wydawać….

        • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

         Aniu,
         Uważasz, że narzucam swoje rady (chociaż taką próbę Ty podjęłaś), a wychodzisz z takiego założenia, bo uważam inaczej, niż Ty. Jednak forum (a szczególnie to) daje możliwość wyrażania własnego zdania, tym bardziej, że w temacie jest postawione pytanie.

         Pozostawiłam Twój cytat bez komentarza, bo on tego nie wymaga. Może z tego powodu tak dobra opieka, może z powodu wcześniejszych komplikacji zwrócono na Ciebie szczególną uwagę? To takie pytania, które się nasuwają w związku z tematem, ale naprawdę nie interesuje mnie odpowiedź na nie. Szanuję Twoje zdanie i Twoją decyzję, chociaż uważam, że głupotą jest płacenie tylu pieniędzy za poród. Ale to jest zasada wolnego rynku. Ty wybrałaś prywatną klinikę, Ty zapłaciłaś sporo z własnej kieszeni i jest OK. Myślę, że podobnie postąpi “mac”: przeczyta wszystkie odpowiedzi, poszuka może jeszcze w innych źródłach informacji i wybierze to, co jest dla niego najbardziej odpowiednie.
         A tymczasem przyjmij, że ja mam na ten temat inne zdanie.

         Pozdrawiam

         Pati i 5 m. [Zobacz stronę]

         • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

          Pati sadzę, że powinnyśmy zakończyć dyskusję między nami, bo jak na razie Mac ma niewiele informacji w tym wątku o innych krakowskich szpitalach.
          Muszę Ci powiedzieć, że żle mnie zrozumiałaś. Napisałam, że JA staram się nie narzucać swojej opini związanej z porodem w prywatnej klinice, ponieważ zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób jest on niedostepny z powodów finansowych. Ale takie sformułowanie nie oznacza, że uważam, że TY ją narzucasz. Nie było to moim zamiarem. Oczywiscie, że każdy ma prawo przedstawić swoją opinię (najlepiej z własnego doświadczenia) bo na tym właśnie polega dyskusja na forum.

          Pozdrawiam Ania i Kasia (2,5 roku)

          • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

           Czy możesz napisać 2 zdania uzasadnienia? Szczególnie do “ŻADNE prywatne kliniki”.
           Rozważamy z żoną wybór między Żeromskim a SPESem i byłbym wdzięczny za argumenty za i przeciw.
           Marek

           • Re : do Misioaczek!

            Cześć!
            Mam pytanie,po jakich badaniach okazało sie ze prawdopodobnie mozna było uniknąć poronienia? Pytam z ciekawości poniewaz mam za soba już niestety dwa poronienia.Jakbys mogła jeszcze to prosze podaj mi namiary na tego lekarza.Z góry dziekuje i pozdrawiam!

            violes

            • Re: Re : do Misioaczek!

             violes odpowiedziała Ci na priv ( mam nadzieję hi hi )
             Ania

             • Re: Re : do Misioaczek!

              Podziekuje ci tutaj za odpowiedz oraz kontakt z tym lekarzem bo nieweim czy przeszło ci cos odemnie na priva bo cos tam pochrzaniłam :-))))))))). Pozdrawiam

              violes

              Edited by violes on 2003/03/24 12:32.

              • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

               Witam Wszystkich,

               Chciałam dodać swoją opinię…. cztery lata temu urodziłam wspaniałego synka w szpitalu Narutowicza w Krakowie, jestem bardzo zadowolona z porodu, jak również z opieki medycznej…wiem, że od tego momentu minęło trochę czasu… Ale..moja szwgierka pod koniec lutego 2003 również tam urodziła zdrowa i sliczną córeczkę ( jest bardzo zadowolona, zresztą rodziłysmy przy tej samej połoznej – pani Krysi Srebrnickiej, super kobieta, naprawdę polecam). Zreszta teraz też wybiorę ten szpital, jeszcze cztery miesiące….
               Jeżeli chodzi o prywatne kliniki, rozmawiałm z moją pania ginekolog i odradzała mi je, twierdząc, że nie mają odpowiedniego zaplecza medycznego jeżeli chodzi o noworodki ( powiedziała, że jeżeli prywatna to najlepsza jest na ul.Ujastek ).
               To tyle..
               Zyczę powodzenia

               Patu i maleństwo 1.08.03

               • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

                ja tez nie zdecydowalabym sie na zadna prywatna klinike – nie ze wzgledu na koszt, ale na brak oddzialu neonatologicznego przy takiej klinice. Nigdy bym sobie nie wybaczyla gdyby przez moje widzimisię cos sie stalo mojemu dziecku, a na miejscu nie moznaby udzielic mu zadnej pomocy!

                Kaśka z Natalką (roczek!!!)

                • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

                 moja żona będzie rodzić za 3 miesiące. byliśmy w spesie i na ujastek. w obu miejsach nam się spodobało. ale to iwonka wybierze gdzie. na ujastku z tego co mówili są jedyni w małopolsce, którzy rodzą w wodzie i do wody. zastanawiamy się nad tą formą porodu. za poród w oby miejsach się nie płaci – mają kontrak z kasą chorych ale za poród w wodzie chcą 500 zł. no nie wiem ale jesteśmy zdecydowani na jedną z nich.

                 makuś

                 makuś

                 • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

                  W Ujastku trochę przesadzili, mówiąc, że są jedyni z porodami w wodzie – porody w wodzie są też w Żeromskim.
                  W SPESie i Ujastku cenniki są podobne:
                  poród – bezpłatny
                  poród rodzinny – 100zł
                  zzo – 250zł
                  Jeśli nie byliście w Żeromskim, to radzę zajrzeć tam – o tym szpitalu pisano tu wiele dobrego. Jeśli wybieracie między Ujastkiem i SPESem to polecam SPES i doktora Bałasza.
                  Marek

                  • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

                   poród rodzinny na Ujastku jest za darmo. Chcelibyśmy w SPESie ze względu na atmosferę tylko tam nie można rodzić w wodzie. Mamy dwie znajome które rodziły w wodzie na Ujastku. Natomiast nic nie wiem żeby w Zeromskim ktoś urodził do wody i nikt nie odpowiedział ALI25 na to pytanie. Może Ty znasz kogoś kto rodził w Zermomskim do wody bo słyszałem że dopiero próbują ale na sam poród to wyciągają z wody.

                   makuś

                   • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

                    Widzę, że też nie śpisz 🙂
                    Niestety nie znam nikogo, kto rodził w wodzie. Też podobał nam się ten pomysł ale z czasem nam przeszło, zresztą skończyło się na cc (w SPESie). Zresztą przeglądając artykuły o porodach w wodzie wyczytałem, że i tak co jakiś czas trzeba z tej wody wyjść oraz że znaczna część porodów w wodzie kończy się poza nią. Samo siedzenie w wannie podczas I fazy porodu oferują inne szpitale (na pewno Narutowicz, Żeromski, być może Siemieradzki). W SPESie niestety podczas I fazy dostępne są jedynie prysznice 🙁
                    Moi znajmoi rodzili w Ujastku (skończyło się na cc) i chwalili sobie ale u nas klinika ta straciła bardzo wiele ponieważ “trochę oszukują” – przeważnie mówią mają tam samych lekarzy z 2 stopniem specjalizacji i że pracują 7×24. Każde z tych zdań osobno jest prawdziwe 🙂
                    Postanowiliśmy ich sprawdzić i pojechaliśmy z żoną na USG w sobotnie przedpołudnie. Okazało się, że etatowi lekarze Ujastka są jedynie w dni powszednie do południa, resztę “obstawiają” lekarze dyżurni – z różnych placówek i o różnym poziomie kwalifikacji. Nasze USG trzeba było powtórzyć, ponieważ zostało wykonane beznadziejnie.
                    Po takiej przewałce postanowiliśmy, że nigdy więcej tam nie przyjdziemy.
                    Myślę jednak, że umawiając się na poród z położną bądź lekarzem z Ujastka powinno być OK.
                    Poszukaj także wiadomości sprzed paru miesięcy nt porodu Smoki w Ujastku – można się przestraszyć.
                    Po prostu rozważ za i przeciw
                    Pozdrawiam
                    Marek

                    • Re: Gdzie rodzić w Krakowie?

                     Plecam Narutowicza, rodziłam tam w marcy 2003 coprawda przez c.c ale wszystko było ok. jeśli chodzi o opieke i personel. Połozna p. K.srebrnicka jest super babka.

                     Znasz odpowiedź na pytanie: Gdzie rodzić w Krakowie?

                     Dodaj komentarz

                     Mozarella w ciąży

                     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                     Czytaj dalej →

                     Ile kosztuje żłobek?

                     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                     Czytaj dalej →

                     Dziewczyny po cc – dreny

                     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                     Czytaj dalej →

                     Meskie imie miedzynarodowe.

                     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                     Czytaj dalej →

                     Wielotorbielowatość nerek

                     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                     Czytaj dalej →

                     Ruchome kolano

                     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                     Czytaj dalej →
                     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                     Logo
                     Enable registration in settings - general