Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

Tydzień temu poszłam z Olą do lekarza, poniewarz miała przez dłuższy czas zaczerwiniona i lekko podpuchnięta dolną powiekę. Lekarka stwoerdziła że to gradówka, dała maść – Neomycyne i powiedziała, że jak do tygodnia nie zejdzie to trzeba do okulisty. No i własnie nie dość, że nie zeszło to jeszcze jest gorsze, bardziej spuchnięte i zaczerwienione.
I co???? Czytałam że uparte i trudne do wyleczenia gradówki trzeba usunąc chirurgicznie 🙁
A może jakaś inna maśc?????
poradźcie 🙁

Ania i Oleńka

10 odpowiedzi na pytanie: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

 1. Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

  Ja nawet nie mam pojęccia co to gradowka, ale może tu spytaj?

  • Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

   Ja miałam kilka razy i udało mi się wyleczyc maścią z gentamycyną (chyba tak sie pisze). Dodatkowo okulistka kazała mi rozgrzewać dwa-trzy razy dziennie. Ja podgrzewałam sobie buteleczkę z wodą i potem przykładałam (trzeba uważać żeby nie poparzyć) – buteleczka musi być sucha.
   Niestety mój brat miał usuwaną gradówkę i to dwa razy. Na szczęście zabieg jest szybki i bezbolesny (znieczulenie).

   Pozdrawiam,

   Marta i Adaś 15.11.2004

   • Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

    Słuchaj…. A możesz mi powiedziec jak ona wygląda…gradówka znaczy…..

    Bo jak czytam to wszędzie piszą o guzku a olka ma na dolnej powiece, od srodka taki mocno czerwone, lekko nabrzmiałe….jak wiem jakby narośl…..i jakoś mi to nie pasuje do opisów gradówki…..
    Lekarka to widziała…zdiagnozowała gr. no ale cos mi kurde nie pasuje

    Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

    • Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

     MIałam gradówkę w zasadzie mam ja bo m iisę odnawia co jakisczas. Nie maiłam zabiegu ale leczyłam maścia chyba gentamycyna. Trzeba to traktowac ciepłem.
     Jeżeli gradówka jest duża lub mecząca to wykonuje isezabieg.

     • Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

      U mnie to nie była wyraźna grudka. Najpierw jest zaczerwienione trochę napuchnięte. Jak się zrobi wyraźna grudka to chyba kwalifikuje się do wycięcia. Twój opis niestety pasuje do gradówki, w każdym razie takiej jaką ja miewam. Ale na wszelki wypadek lepiej skonsultuj się z okulistą.

      Pozdrawiam,

      Marta i Adaś 15.11.2004

      • Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

       wiesz co to chwała, że pasuje do gradówki, bo juz miałam tysiąc mysli na minutę….wybierzemy sie do okulisty 🙂

       Ania i Oleńka ( 26.04.2003 )

       • Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

        Troszkę dziwne, że lekarka tak bez wahania zdiagnozowała gradówkę. Okuliści w przypadku zaczerwienionego, spuchniętego oka mówią o dwóch możliwościach: albo gradówka, albo jęczmień. W poczatkowej fazie jest to trudne do odróznienia. Mnie ok. 3 mies. temu spuchło oko i trochę bolało. Poszłam do okulisty i usłyszałam, żę się okaże, co to, dopiero po kilku dniach. Jesli to będzie jęczmień, to podejdzie ropą i się obierze, a jeśli to gradówka, to zostanie, lub zejdzie. Dostałam maść i antybiotyk do oka Tobrex i Tobradex (zdaje się, że to tak się nazywało, było firmy Alcon), oraz tak jak dziewczyny piszą zalecenie suchych ciepłych okładów oraz masowania.
        Lekarka też pytała, czy jest możliwe, że mnie coś w tę powiekę ukąsiło i czy to może być reakcja alergiczna.
        Mnie kuracja maściami pomogła o tyle, że obrzęk i ból szybko ustapiły, ale jak naciskałam na dolną powiekę, to wyrażnie czułam jakieś zgrubienie wielkości mniej więcej ziarenka ryżu (więc gradówka, nie jęczmień).
        Okulistka mówiła, że to trzeba byłoby wyciąć, ale nie ma pośpiechu. Wyjeżałam na urlop, więc kazała mi oko wygrzewać na słońcu (;-)) i w dalszym ciągu w miarę możliwości masować.
        W tej chwili nie mam czasu zająć się sobą, ale pod wpływem Twego posta dotknęłam oko i wydaje mi się, że grudka albo zniknęła, albo wyraźnie się zmniejszyła.

        To tyle o mnie, niestety nie wiem jakie jest postępowanie w przypadku dzieci, ale życzę, żeby się to rozeszło i radze jednak konsultację okulistyczną.

        Aha, z tego, co pamiętam, to u mnie nie było to zaczerwienione, tylko podpuchnięte.

        • Re: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

         Była u nas niedawno 10 letnia chrzesnica mojego meza i miala na oku cos jakby jeczmien, takie spuchniete. Lekarz okulista tez napisal ze to moze byc jeczmien lub gradowka i zapisal Tobrex krople i masc. No i kazal sie zglosic do poradni okulistycznej, ale problem znikl.

         Asia i

         • Witam,moja córka walczyła 1,5 miesiąca z gradowka, niestety okazało się że trzeba ją usunąć chirurgicznie, chciałam się dowiedzieć czy ktoś to już przeszedł?

          • Witam, czy ktoś miał zabieg usunięcia gradowka u dziecka, jak to wygląda?

           • Moja córka miała usuwane w wieku 4 lat po zabiegu tragedia trauma do tej pory a minęło 2 lata. Najgorsze że gradówka powróciła po miesiącu od zabiegu. Już nie wiem co dalej z tym dziadostwem robić

          Znasz odpowiedź na pytanie: Gradówka – jak to cholerstwo wyleczyć?

          Dodaj komentarz

          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo