Grzechoczący kaszel – co podać ?

Marysia(7 lat) od kilku dni pokasływała, podawałam syrop i było lepiej. Wczoraj wieczorem skarżyła się na ból uszu i gardła. Dostała halset i zasnęła. Gorączki nie było, ogólnie czuła sie dobrze,(chciałam wokół uszu posmarować olejkiem kamforowym, ale okazało się, ze nie mam- rękę bym sobie dała uciąć,że będąc w PL w wakacje, dwa kupowałam ).
Z innych objawów ma katar, dość mocny.
Rano dzisiaj wstała, uszy nie bolą, gardło też nie, katar jest nadal. Po szkole zauważyłam,że mocniej kaszle.
Wieczorem powtórka z wczoraj, uszy, gardło i kaszel, ale taki grzechoczący, silny.Jak kaszle to mówi, ze boli ją w piersiach, nie jest to taki rozległy ból, tylko kierujący się ku dołowi. Posmarowałam pulmexem, bo był na stanie i zasnęła.
No i mam dylemat. To nasz pierwszy tego rodzaju kaszel i nie wiem co podać. Nie wiem czy jest sens, ale wybieram się jutro do lekarza, choć myślę, że odeśle mnie do domu z kwitkiem. Przecież tutejsi lekarze kaszlu nie leczą. Nie wyjdę z gabinetu, póki mi dziecka nie osłucha chociaż.
Poradźcie co podać, mam w razie czego z PL summamed, ale wolałabym uniknąć.

3 odpowiedzi na pytanie: Grzechoczący kaszel – co podać ?

 1. Taki kaszel czasami lubi być od kataru. Trzeba pilnować dmuchania nosa, płukać solą.
  Ale ja zawsze osłuchowo sprawdzam bo do zapalenia oskrzeli tutaj krótka droga.
  Coś na rozrzedzenie wydzieliny typu acc można podać
  Ja przy moich inhalacje wrzucam berodual plus pulmikort
  Moja grzmi na czym swiat stoi – osłuchowo czysta dr twierdzi, że to od kataru

  • wg mnie kaszel od kataru – katar zielony żółty?
   Katar bym eliminowała Acti trin sól fizjologiczną fiolkę do dziurek i mocno wydmuchać, jak uszy zaczynają boleć to już cienka linia,
   dmuchać raz z jednej dziurki raz z drugiej. I osłuchowo bym sprawdziła

   • Dzięki dziewczyny za rady. Byłyśmy dziś u lakarza na emergency i trafiłyśmy na najgorszego lekarza w naszej przychodni 🙁
    Sprawdził uszy, osłuchał i nic nie znalazł. Generalnie, to dobrze. Tylko,że ja mu do końca nie wierzę. We czwartek ja mam wizytę u dobrej doktor, to wezmę Marysię ze sobą,żeby ponownie ją osłuchała.
    Na chwilę obecną psikam solą, dmucha nos i daję mucosolvan, tylko to mamy. Sprawdziłam w aptekach internetowych te leki co polecacie ale niestety nie ma, więc musimy zadowolić się tym co mamy. Jeszcze raz dziękuję.

    Znasz odpowiedź na pytanie: Grzechoczący kaszel – co podać ?

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo