Ile można przetrzymać kupę do badania?

Sorki za temat, ale muszę się Was poradzić… Muszę zrobić Tomkowi badanie na pasożyty (lekarka nas skierowała ze względu na jego bladość i tak trochę na wszelki wypadek).
Idziemy też na pobranie krwi, ale dopiero w sobotę, bo wcześniej nie damy rady. Chciałam się spytać bardziej doświadczonych czy próbka kału może postać w pojemniczku z piątku do soboty? (gdzie ją trzymać? w lodówce?)
Dzięki z góry za rady.

Wioletta i Tomek 3 4/12

6 odpowiedzi na pytanie: Ile można przetrzymać kupę do badania?

Dodane ponad rok temu,

Re: Ile można przetrzymać kupę do badania?

jedną dobę na pewno może postać…ja dawałam do lodówki…

a nie masz przypadkiem zanieść trzech próbek?

z tego co wiem badania na pasożyty powinno się robić conajmniej trzy razy i każda próbka powinna chyba być z innego dnia…u nas pierwszego dnia zanosiłam skierowanie i pierwszą próbkę a w kolejne dni donosiłam pozostałe dwie….

W.

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: Ile można przetrzymać kupę do badania?

Teraz dopiero przeczytałam, że np. na lamblie powinno się zanieść 3 próbki. Ja oczywiście mam skierowanie na 1 badanie. Chyba doniosę dwie pozostałe odpłatnie, bo wolę zrobić dokładne badanie.

Wioletta i Tomek 3 4/12

usianka Dodane ponad rok temu,

Re: Ile można przetrzymać kupę do badania?

na lamblie trzy próbki? Wystarczy jedna (jesli wykrywa sie obecnosc białka GSA), za to na pasożyty makro potrzeba wlasnie trzech.

Ula i Emilka (niedługo 3,5 roku)

nena75 Dodane ponad rok temu,

Re: Ile można przetrzymać kupę do badania?

To ja już zgłupiałam…
Mam skierowanie na jedno badanie w kierunku lamblii i jedno na inne pasożyty.
Czyli tak czy inaczej muszę mieć 3 próbki

Wioletta i Tomek 3 4/12

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: Ile można przetrzymać kupę do badania?

Ja kały trzymałam w lodówce do uzbierania próbek – tak laborantka doradziła.

kalcz Dodane ponad rok temu,

Re: Ile można przetrzymać kupę do badania?

O przede mną to samo zadanie 😉
Ja postaram się jakoś na świeżo zawieść (do laboratorium można przez cały dzień dowozić) ale jak mi się nie uda to do pojemniczka (masz taki ze szpatułką?) i do lodówki, podobno do 24 godz. może stać.

My robimy badanie tylko na lamblie. Z tego co twierdzi nasza pani dr. to na lamblie wystarczy jedno badanie – sprzęt jest bardzo czuły, a robale łatwo wykrywalne, natomiast inne pasożyty trzeba powtarzać bo cieżko wykryć i mówi, że “kilometry kału” (cyt dosłowny ;-)) trzebaby przekopać aby badanie było wiarygodne…dlatego my dostaliśmy lek w ciemno… Ale nie działa on na lamblie stąd konieczne dodatkowe badanie.

KaSiA &

Znasz odpowiedź na pytanie: Ile można przetrzymać kupę do badania?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
swędziawki
Dziewczyny mam pytanie czy Was też coś czasami swędzi? Mnie od jakiegoś czasu swędzą nogi, szczególnie uda- czy to moze mieć jakiś związek z ciążą, czy raczej jakieś uczulenie? Pozdrawiam
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
ARTYKUŁ
https://media.wp.pl/kat,38198,wid,8834387,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1 ..."Współczesna medycyna umożliwia tak szczegółowe diagnozy podczas ciąży, jak nigdy dotąd. Wielu rodziców podejmuje w związku z tym decyzję o usunięciu upośledzonego płodu. Niemiecka chadecja chce teraz ustawowo zmienić uregulowania
Czytaj dalej