Forum: Karmienie

ile pokarmu dla 3-miesięcznych wcześniaków?

moje maleństwa ukończyły już trzy miesiące, są bliźniakami z 33. tyg. ciąży,
oprócz niedokrwistości i innych problemów zdrowotnych mam kłopot z ich apetytem… kłopot bagatelizowany chyba przez lekarzy, bo gdy skarżę się, że mało i niechętnie jedzą, słyszę, że jeśli przybierają na wadze, to mam się nie martwić… ale jak się nie martwić, jeśli na jedno karmienie zjadają np. 60 ml, prężą się, stękają, albo zasypiają…
co robić??? pomocy! ile powinni zjadać? ile razy dziennie, jaką dawkę? ile dobowo? i co robić, żeby jadły???
miał ktoś podobny problem?
pozdrawiam i czekam niecierpliwie na pomoc 🙂
a może polecicie mi poznańskiego lekarza pediatrę lub diabetologa, który zajmuje się maluchami?

1 odpowiedzi na pytanie: ile pokarmu dla 3-miesięcznych wcześniaków?

jaiza Dodane ponad rok temu,

Jewa,
moja Mila jest z 30tc i długo miała problem z jedzeniem – jadła mało i niechętnie. Przez ten czas prowadziłam notatki ;), wiec już Ci piszę, jak wyglądało to u nas.
Jak miała 3 miesiące, zjadała na dobę ok. 650-700ml, 10 razy na dobę (oprócz tego przystawiałam ją do piersi, ale wiele raczej nie wypijała). Były to malutkie porcje, od 40 do 90ml, w odstępach 1,5-2,5-godzinnych. Przybierała w tym czasie dość mało, ok. 600g miesięcznie (miesciłą się w normie, ale bez szaleństwa, potem miała jakis kryzys i nie przybierała wcale).
Zaczęła jesć więcej, jak za radą lekarza zarzuciłam to trzymanie się godzin – karmiłam na żądanie, gdy rzeczywiscie była bardzo głodna. Najpierw spadałą z wagi, i to bardzo – potem zaskoczyła 🙂 Z tym, ze była starsza – miała z 7 miesięcy.
W wieku 3 miesiecy najbardziej sprawdzało się karmienie na „chodząco”, w czasie robienia przysiadów i śpiewanie:Wstyd:.
Życzę powodzenia z Twoimi maluszkami 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: ile pokarmu dla 3-miesięcznych wcześniaków??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Ubranka dla dziecka
Witam, najmocniej przepraszam że założyłem osobny temat. Jestem studentem III roku na Akademii Leona Kozmińskiego w Warszawie, w ramach pracy licencjackiej "Analiza kluczowych czynników sukcesu w branży ubrań dziecięcych i niemowlęcych"
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
jednak Włochy
Dziewczeta- macie do polecenia jakieś fajne hotele, wycieczki z konkretnego biura do Włoch. Marzy mi się hotel, z pokojami z klimatyzacją, tarasikiem z widokiem na morze. Plaża piaszczysta.Najlepiej Toskania albo Kalabria.Ale
Czytaj dalej