Ile trwa samoistne poronienie?

Pierwsza ciąża obumarła w 8 tyg., ale z następnej mam cudnego synka. W Wigilię wyszedł mi pozytywny wynik testu ciążowego, ale niestety długo nie cieszyłam się myślą że synek będzie miał siostrzyczkę lub braciszka. W ten poniedziałek zaczęłam mocno krwawić (i krwawię dość mocno do dziś – to już 3 dzień). Wszystko wskazuje na [Zobacz stronę]. Pewność da drugie badanie na poziom beta hcg, ale już niski wynik pierwszego nie świadczy dobrze (207 – 5 tydzień ciąży)

Pogodziłam się więc już z myślą, że ciąża jest stracona. Boję się jednak bardzo kolejnego zabiegu i mam nadzieję, że uda się bez niego obejść. Moja lekarka twierdzi, że krwawienie z powodu poronienia trwa krócej niż okres i dłuższe świadczy o konieczności zabiegu. Dziwi mnie to trochę, bo w końcu endometrium po 2 tygodniach ciąży na pewno jest grubsze niż przed zwykłym okresem, więc raczej dłużej się złuszcza. Jakie są wasze doświadczenia: ile trwa poronienie samoistne?

9 odpowiedzi na pytanie: Ile trwa samoistne poronienie?

 1. Re: Ile trwa samoistne poronienie?

  Niestety w moim przypadku obie ciąże były obumarłe, wiec nie wiem, ile trwa poronienie. Wydaje mi się, że krwawić można podobnie długo, jak po zabiegu, więc nawet dłużej niż przy zwykłym okresie.

  • Re: Ile trwa poronienie?

   Bardzo Ci współczuję. Ja niestety też miałam dwie ciąże obumarłe, więc nic nie podpowiem, ile trwa poronienie.

   • Re: Ile trwa samoistne poronienie?

    W porównaniu do krwawienia po zabiegu, to przy samoistnym był pryszcz, ale krwawiłam dobre 5 dni i wcale nie słabiej niż przy miesiączce. I jeszcze długo plamiłam.

    • Re: Poronienie samoistne: ile trwa?

     Ja też niedawno przeszłam samoistne poronienie. To był 5 tydz. i jeden dzień ciąży. Zaczęło się od plamienia, a w nocy poroniłam. Krwawienie trwało 4 dni. Potem jeszcze przez 3 dni plamiłam, ale dość mocno. Tak wiec spokojnie można uznać, że krwawienie po poronieniu trwa do 7 dni, a nawet dłużej.

     • Re: Ile trwa samoistne poronienie?

      Ja też moją pierwszą ciąże poroniłam wcześnie (6 tydzień). I nie miałam zabiegu – macica oczyściła się samoistnie. Wg. mojego lekarza poronienie tak wczesnej ciąży nie wymaga zabiegu. Jeśli krwawienie jest obfite i trwa tydzień lub dłużej to bardzo dobrze – to znak że macica cały czas się oczyszcza sama i niepotrzebna jest interwencja lekarza.

      Jedyne co trzeba zrobić, to zbadać w kilka dni po zakończeniu krwawienia, czy poziom beta hcg spadł do poziomu sprzed ciąży (wg. mojego laboratorium 0-2). Ja takie badanie po poronieniu robiłam dwa razy, i zeszłam do poziomu 0,2 jednostki Bhcg. Jeśli beta by przez długi czas utrzymywała się na podwyższonym poziomie, wtedy dopiero może zainterweniować lekarz. Wcześniej jest to zbędne.

      • Re: Ile trwa poronienie?

       Poronienie samoistne miałam w 5 tc. Zaczęło się krwawieniem i w zasadzie to krwawienie trwało mniej więcej tyle, co okres. Może jedynie było trochę bardziej obfite. Drugie poronienie samoistne miałam w 9 tc. W zasadzie już od piątego tygodnia wiedziałam, że ciąża nie rozwija się prawidłowo… Poronienie w 9 tc. zaczęło się krwawieniem i niestety po 4 dniach dostałam krwotoku. Natychmiast trafiłam do szpitala, gdzie miałam łyżeczkowanie. Tak wiec jak widzisz różnie się to kończy niestety. Mam nadzieje, że u Ciebie obejdzie się bez zabiegu.

       • Re: Ile trwa samoistne poronienie?

        Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Myślę ze obejdzie się bez zabiegu. Krwawienie się skończyło, ale dla pewności zrobię w przyszłym tygodniu usg. Beta hcg spadło zupełnie. Jakoś o wiele lepiej to znoszę niż za pierwszym razem, ale to dzięki mężowi i temu, że jednak to była bardzo wczesna ciąża. Mam wielką nadzieję ze z następną wszystko będzie ok.

        Ginekolog kazała mi zrobić badania na cytomegalie. Ja się zastanawiam, czy by nie sprawdzić hormonów, tylko podobno każdy cykl jest trochę inny i nie wiem czy warto?

        • Re: Poronienie samoistne: ile trwa?

         Ja poroniłam dwa razy (7 tydzień). Za drugim razem nie poszłam na łyżeczkowanie (krwawiłam mocno ponad 10 dni i miałam skrzepy). Konsultowałam to z moim lekarzem. Według niego przy tak wczesnej ciąży nie jest potrzebny zabieg, macica sama się oczyści. Trzeba tylko uważać, żeby nie dostać krwotoku (czyli jak nasili się krwawienie, jechać do szpitala). Zdecydowanie odradzam łyżeczkowanie z powodu zagrożenia zrostami.

         • Re: Ile trwa samoistne poronienie?

          Ja poroniłam w 8 tc. Ból był tak okropny, że nie dało się wytrzymać. Po 3 dniach krwawienia poszłam do szpitala. Wyczyścili mnie i przestało boleć. Miałam bóle krzyżowe i brzucha. Bolało przeokropnie.

          Znasz odpowiedź na pytanie: Ile trwa samoistne poronienie?

          Dodaj komentarz

          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo