jajeczkowanie

mam pytanko, może niektórym wyda się głupie, ale chciałabym wiedzieć czy macie oceniane jajeczkowanie poprzez usg, jak powinno to wyglądać, gdzie można znaleźć jakieś wykresy, bądź szczegółowe informacje, dodam że wcześniej mój ginekolog oglądał sobie to wszystko na monitorze usg i nie wiedziałam czy jest ok czy nie, zmieniałam lekarza i teraz za każdym razem dostaję wydruk z dokładnymi informacjami jakie duże są jajniki, endometrium, pęcherzyki itd.. ale nie mam tego z czym porównać.

1 odpowiedzi na pytanie: jajeczkowanie

dove Dodane ponad rok temu,

Re: jajeczkowanie

Moim zdaniem to lekarz powinien Ci powiedzieć czy jest ok. Mój robiąc USG ciągle gada do mnie i pokazuje mi monitor. Monitoruję cykle od 6 m-cy i teraz sama wiem czy pęcherzyk ma dobrą wielkość, za ile dni powinien pęknąć itd.
Nie ma chyba konkretnych norm wymiarów pęcherzyków i śluzówki. Przyjmuje się że dojrzały pęcherzyk ma 18-25 mm, śluzówka chyba powyżej 10 w okresie okołoowulacyjnym.
Pytaj lekarza o wszystkie szczegóły, to on powinien ocenić czy wszystko jest ok.
Powodzenia 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: jajeczkowanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
szczepionka
Chciałabym się dowiedzieć jaka szczepionka na żółtaczkę jest najlepsza przed laparoskopią, będę miała nastepną i chcę się zaszczepić, ponieważ przed pierwszą tego nie zrobiłam, nie wiedizałam że trzeba, bardzo proszę
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
wynagrodzenie a zasilek chorobowy z ZUS
Dostalam wlasnie pierwszy zasilek z ZUS mniejszy o jakis 70 zl od wynagrodzenia i zasilku chrobowego jaki dostawalam w pracy. W biurze rachunkowym twierdza, ze wszystko jest ok, w ZUS
Czytaj dalej